Výpověď stavebního spoření

Od: Datum: 24.01.16 15:52 odpovědí: 3 změna: 24.01.16 22:16
Zdravím. 9.4.2016 mi konci 6ti léta smlouva stavebního spoření a chci ji vypovědět. Mám ji vypovědět ted nebo az v dubnu abych nepřišel o státní podporu? Za jak dlouho budu mít peníze na úctě? Diky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stevebko
Datum: 24.01.16 15:58

Pokud peníze nepotřebuješ, nebo pokud nemáš vymyšlenou nějakou výhodnější variantu, nevypovídej ji. Klidně tam spoř dál, nebo tam peníze jen nech ležet a vydělávat. Jen pozor na překročení cílové částky.

Jinak výpovědní doba bývala tři měsíce, tedy peníze byly až po této době. Ale to by mělo být ve tvé konkrétní smlouvě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.16 16:16
avatar

.Pokud potřebuješ peníze co nejdříve, můžeš smlouvu vypovědět již nyní (tříměsíční výpovědní lhůta ti do vypršení smlouvy běží od 9.1 ) a o státní příspěvek nepřijdeš, bude ti automaticky přidán. Ale jak je psáno v předchozím příspěvku, pokud peníze nutně nepotřebuješ, smlouvu nevypovídej a stavební spořitelna ti ji většinou sama nevypoví (i když podle smluvních podmínek může) a budou se ti naspořené peníze zhodnocovat podle starých podmínek spoření, tz. zde 2% úrok před zdaněním. Nové podmínky již nejsou vůbec výhodné (úrok bývá od 0,7 do 1 %). Jen nesmí být překročena cílová částka-v tomto případě nyní všechny spořitelny ihned vypovídají slouvu samy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.16 22:16
avatar

Tady bych byl hodně opatrný, každá spořitelna to má trochu jinak. Pokud se rozhodnete ukončit smlouvu o stavebním spoření ještě před uplynutím vázací doby, která je šest let, musíte počítat s nepříjemnými ztrátami. Jednou z nich je odečtení veškeré státní podpory, kterou vám každoročně posílalo ministerstvo financí. Spořitelny si navíc naúčtují poplatek za předčasné vypovězení smlouvy během vázací doby. Ten se většinou pohybuje mezi polovičkou procenta a jedním procentem z cílové částky. http://www.penize.cz/stavebni…penezum-ze-stavebniho-sporeni Po uplynutí vázací doby vám spořitelna automaticky sníží dosavadní celkem výhodný úrok.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.