Jakou a jak si vybrat CK?

Od: Datum: 24.01.16 10:42 odpovědí: 6 změna: 25.01.16 20:12

Dobrý den,

chtěla jse, se s vámi poradit. Scháníme dovololenou (červen, červenec, srpen) u moře a letecky - máme 2 ročního chlapečka. Opravdu spíše relaxační, než poznávací, to až bude syn starší.

Já jsem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CK a na co si třeba dávat pozor, co si ohlídat, co by měli mít, podle čeho si vybrat a jak, atd. Na internetu hledáme poprvé. Jaká destinace je třeba pěkná, kde jste byli a nebo jaká cestovní kancelář je spolehlivá nebo naopak. Co by jste mi doporučili?

Moc děkuji za ochotu a čas.
Pěkný den. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cze
Datum: 24.01.16 11:01

Vždy mě dojmou tyto otázky. Rodina s malým dítětem v této době někam na dovolenou. Pak se lidi diví a běhají v televizi,že se v té oné destinaci něco posralo a oni jakože chtějí dom. Že se necítí bezpečně.

Doporučuju minimálně letos zůstat v ČR,protože v létě má evropou táhnout 10M pouštních opic.

Jinak pokud mermomoci někam musíte tak azorské ostrovy jsou pouštních opic zcela prosté.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.16 07:25

Mám dobrou zkušenost s Blue Style a Alexandria. Na druhou stranu, někdo jiný může mít právě s těmito dvěma zkušenost přesně opačnou. Takže těžko radit.

Moje oblíbená destinace je Kréta. Akorát bych se vyhnul něčemu co je příliš blízko Heraklionu - na můj vkus je tam příliš rušno a "přehotelováno". Ale trochu více stranou (nebo na jižním pobřeží) se dají najít docela klidná místa. Nebo Rhodos - tam bych doporučil něco na jihovýchodním pobřeží. Severovýchod je opět na můj vkus příliš rušný, na západě zase často neklidné moře.

Ale zase pokud jste "hotelový" typ, tak klidně jděte i do těch rušnějších oblastí.

doplněno 25.01.16 15:32:

Ještě doplním, že jsem ještě nezažil žádný průšvih, vysloveně zapříčiněný cestovkou. Zmíněná Blue Style nám jednou přidělila jiný hotel, ale kompenzovala to zapůjčením auta zdarma, což jsem považoval za velmi seriózní řešení (a nakonec se ukázalo, že i když ten jiný hotel byl sice papírově horší, tak de facto byl stejně vybavený, jako ten původní).

Datum: 25.01.16 15:23

Jethro má pravdu s tou Alexandrií. Je to opravdu solidní cestovka, nenechá lidi nikdy ve štychu a co napíše, je skutečně tak. Ale vzhledem k tomu, že všechno funguje jak má a rekreanti se jenom rekreují, je tato cestovka zase hodně drahá. Ale někteří lidé si za kvalitu rádi připlatí.

My letos jedeme s Krasim Tour. Menší, ale na netu má samé dobré recenze. Tak uvidíme.

Jinak - bezpečnost? To člověk nikdy neodhadne. Dneska není bezpečno nikde. Pokud je člověk ve špatný čas na špatném místě. Není, bohužel, bezpečno ani v Česku. Ale myslím si, že bude určitě bezpečněji na nějaké chatě u lesa, než na zaplněné pláži, či v přímořském městě, kde je hlava na hlavě. Jaga.

Od: mp
Datum: 25.01.16 19:04

Za sebe mohu doporučit cestovní kancelář Golden City Tour a Canaria Travel. Tam ty lidi znám velice osobně a jsou solidní a slušný. Sám už několik let (asi 15) jezdím na blindt. To je asi nejlepší. Alespoň pro mě. Poslední roky mě docela zaujalo bookink com. Několikrát jsem se tam i ubytoval a v pohodě a za dobrou cenu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.01.16 19:43

S malým dítětem bych letěla v černu, v červenci srpnu ne. Já na nespolehlivou kancelář zatím nikdy nenarazila. Ale určitě je dobré se pro tento případ pojistit. Ale s tahle malým chlapečkem bych asi radši zvolila termály na Slovensku. Čekat někde v noci na letišti několih hodin na odlet je pro malé dítě nepohodlné.Takže pokud poletíte, mějte pro něj deku a polštářek po ruce, ne v kufru.Jinak Buharsko, Řecko, vždy je to trochu jiné hotel od hotelu,takže univerzální odpověď dát nelze. Já také čekám na booking com na poslední chvíli a na Invii last minute.

Datum: 25.01.16 20:12

nejlepe nemeckou, pripadne, jestli se nebojite najit si pekny hotel, ktery se vejde do rozpoctu apod bez prostrednika, tak letenky + booking.com, samozrejme nektere hotove zajezdy mohou byt levnejsi, ale jine zase drazsi nez letenka+booking.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.