Návrh na vklad do katastru nemovitostí

Od: Datum: 24.01.16 10:08 odpovědí: 4 změna: 24.01.16 11:47

Dobrý den, prodávám velmi levně pozemek získaný v restituci. Už teď vidím, že s tím bude fůra dalších starostí a finančních nákladů.

Chci se zeptat, jestli je nutné k návrhu zápisu do Katastru nemovitostí přidávat znalecký posudek s odhadní cenou (ten zatím nemám, je dohodnuta kupní cena) a jaké doklady je nutno připojit ke kupní smlouvě.

Jsme 4 spolumajitelé, jsou nutné ověřené podpisy od všech na kupní smlouvě i návrhu pro katastr, nebo stačí ověřené podpisy jen k žádosti pro Katastr?

Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 10:21
avatar

Odhad budeš potřebovat nikoliv na katastru, nýbrž na finančáku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 24.01.16 10:39

Zajděte na FÚ se poptat (konkrétně za pracovnicí kam patříte), zda vám ocení pozemek dle jejich tabulek. Vyhl byste se platbě za odhadce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 11:42

Ano, na kupní smlouvě potřebujete ověřené podpisy všech majitelů i kupujícího! Na návrhu na vklad na KN pouze neověřené podpisy.

Pozor na smlouvu, aby byla v pořádku, jinak novému majiteli na KN změnu neprovedou, doporučuji právníka, protože pak na KN kontroluje kupní smlouvu právník. Na KN se dává kupní smlouva a žádost, za každou žádost se platí správní poplatek 1000 Kč.

Znalecký posudek se dává k přiznání k dani s z nabytí nemovitých věcí - na finančním úřadě! Pokud nechcete platit cca. 4000,- za znalce, vemte si z FÚ tiskopisy "na určení směrné hodnoty pozemku" a ty vyplníte. FÚ pak podle toho a podle svých tabulek určí hodnotu pozemku a z toho, nebo z kupní ceny, podle toho, která je vyšší, zaplatíte vy nebo kupující daň.


doplněno 24.01.16 12:02:

jenyk: Asi jak kde to nebude! Pravidla platí všude stejná, jestli si to na nějakém FÚ dělají po svém, pak je otázka jak moc se sebou necháte vydrbat!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.01.16 11:47
avatar

Asi jak kde. Právě v tom kolečku, prodej/výměna pozemků - katastr - finančák jsem a bez znaleckýho odhadu se se mnou finančák vůbec odmítá bavit. Na chodbě před kanceláří na nástěnce mají velkou ceduli, že odhad MUSÍ být.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.