Dědictví po babičce

Od: Datum: 23.01.16 18:30 odpovědí: 22 změna: 24.01.16 21:39

Zemřela nám babička která měla 3syny.Jeden syn zemřel již dříve jak ona.Kdo bude tedy dědit? Ti dva synové? A ten co umřel měl 2děti,mají ze zákona na něco nárok? Děkuji za odpověď

strejc uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.01.16 18:42

Dědit budou dva syni + 2 děti od zemřelého syna.

Ohodnoceno: 1x

Od: ll
Datum: 23.01.16 18:54

Ale na internetu jsem se dočetla,že pokud žijí přímí dědicové,tak děti toho zemřelého nárok nemají.Měly by ho v případě,kdy by nebyl žádný ze synů.Pak by dědily děti těch synů.

Od: cicko
Datum: 23.01.16 19:15

Já jsem zase již několikrát četl, že bude konec světa. Ve výsledku jsou na tom obě zvěsti stejně.

Dědit ze zákona budou synové po 1/3 a vnoučata každé 1/6.

Datum: 23.01.16 19:17

Na to jsem se neptala!

Datum: 24.01.16 18:28

A na co jste se tedy, proboha, ptala?Vidím zde dotaz, kdo bude dědit, a odověď "Dědit ze zákona budou synové po 1/3 a vnoučata každé 1/6."Umíte číst? Umíte, tak co se vám nezdá?

Datum: 23.01.16 19:16

Kolik stojí odhadce nemovitosti? Královéhradecký kraj

Od: cicko
Datum: 23.01.16 19:23

Odhadce většinou nic, jelikož není na prodej. Platí se za vypracování odhadu a to podle jeho složitosti a účelu. V případě dědictví v přímé řadě není odhad třeba.

Ohodnoceno: 1x

Od:
Datum: 23.01.16 19:37

A podle čeho si vypočte notář odměnu za dědické řízení, když odhad není třeba? Před pár lety se odhad musel nechat udělat.

Datum: 24.01.16 14:21

Taky jsem si před několika lety musel nechat udělat odhad, když zemřel otec a dědil jsem po něm. Bez odhadu ani ránu.

Datum: 24.01.16 15:17

x + jenyk . bejvávalo, to už neplatí. Dědění v přímé řadě je bez odhadu, není třeba neboť se dědická daň neplatí. Notář se s dědicem dohodne (společně odhadnou majetek).

Datum: 24.01.16 06:55

Připomíná mi to moje ptačí krmítko, kde nacházím odpovědi i na mnoho mezilidských, nejen ptačích vztahů.

Ptáčci zobou slunečnici /sýkorky, vrabci, zvonkové.../. Přiletí velký vyžraný kos, párkrát se ožene zobákem, všechny je vyžene. Pak si v klidu na krmítku užívá sám. A žere a žere.

Proč o tom píšu? Synové babičky byli 3. Jeden se, bohužel, nedožil. I to je už samo o sobě velké neštěstí. Proto se sluší, aby aspoň jeho synové dědili. Takže: Třetina babiččinu synovi, třetina druhému, třetina těm sirotkům - oběma dohromady/.

Tudíž všichni, jedině tak to bude spravedlivé. Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.01.16 13:22

Na váš názor se nikdo neptal,to za 1. a za 2. víte houby o tom,jak to v té rodině celé bylo.Takovéto chytráky,kteří soudí druhé fakt "miluju" !

Upozornění od sys strejc 24. 01. 2016 17:58:32
Mírněte se! Rádci se vám snaží pomoci a vy po nich štěkáte a urážíte je. Dopouštíte se tím nejen porušení zdejších pravidel, ale i základních pravidel slušnéího chování!
Od: strakatypes
Datum: 24.01.16 14:00

I na odpověď, která Vám nepomůže, lze odpovědět slušně a bez urážek.

Pokud ve Vaší rodině reagují všichni, tak jako Vy, tak se nedivím, že tam jsou takové vztahy.

Říká se, na hrubý pytel, hrubá záplata. A neurážejte zde dlouholeté a dobré poradce.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 24.01.16 21:35

Otírejte se o svou rodinu a mo nechte napokoji.Kdo uráží jste vy! Já se jen bráním,těmto trapným komentářům!

Datum: 24.01.16 14:15

Já myslela, že jste se na názor ptala.Takže pokud vám nikdo neodpoví, jak vy chcete, tak je to špatně? Já myslím, že vám babajaga odpověděla velmi dobře.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.16 21:39

Jestly umíte číst,tak jsem se ptala na úplně něco jiného

Od: wiki
Datum: 24.01.16 17:42

to-II.- Tady někteří totiž na to,co se ptáte,málokdo odpoví,spíš mi připadne,že se jich většina potřebuje vykecat,tato -profesorka-babajaga,mě osočila,že jsem-vznětlivý-když jsem jako VY,předešlého rádoby rádce upozornil,že na to jsem se neptal,tak chtěla svoji rádoby odpověd vymazat,ale nevěděla jak,tady je to asi tak,že když jste -zasloužený člen-tak můžete vše a když ne,tak jako Vás /ten/ta níže hned zpucujou,děkuji.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.16 19:10

wiki - jak vy jste odpověděl tazatelce na její otázku? Nijak a to je v pořádku? Takže se řadíte mezi ty, co kritizujete. Já jsem alespoň odpověděla jako první.

Datum: 24.01.16 21:37

Děkuji za podporu.Ale končím,to fakt nemá cenu se dohadovat s blbcema!

Upozornění od sys strejc 24. 01. 2016 21:43:42
Na základě vašeho vyjádření jsem usoudil, že toužíte po ukončení diskuze. A to vám právě rád splním.
Datum: 24.01.16 21:33

Nikoho neurážím ani nikomu nenadávám.Ptala jsem se na otázku kdo bude dědit,jestly ten nebo onen.To jsem se dozvěděla a o nějaké trapné komentáře od "chytráků" kteří tomu prd rozumí nepotřebuji.Ať si každý zamete před svým prahem a pak soudí druhé!

Datum: 24.01.16 18:23

Navíc, takhle je to nejen spravedlivé, ale taky podle zákona. Takýe nejde (jen) o názor, ale taky o relevantní odpověď na poloýenou otázku.

Datum: 24.01.16 07:22

Zákon č. 89/2012, nový Občanský zákoník říká jasně:
§ 1635 První třída dědiců
(1) V první třídě dědiců dědí zůstavitelovy děti a jeho manžel, každý z nich stejným dílem.
(2) Nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti; totéž platí o vzdálenějších potomcích téhož předka.
Doplnil jsem, podložil zákonem příspěvky některých kolegů.
Nemám rád hlášky typu ... na internetě psali...
Přesně dědice označí právní subjekt vybavující dědictví.
Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.