Stres ve škole

Od: Datum: 23.01.16 14:08 odpovědí: 3 změna: 23.01.16 16:07

Ahoj je mi 15 a chodím 1. rokem na sš . Na té škole jsem nikoho neznal-všichni byli noví a já se nějak moc nezačlenil do kolektivu. S nikým se tam moc nebavím. Dřív byl problém i předměty - teď s učením se to zlepšilo. Jen ta matematika.

Ale celkově i kvůli tomu , že tam skoro nemluvím a nebavím se s nikým tak mám bolesti břicha, a bolí mně v krku(z toho že pořád polykám naprázdno)-když příjdu ze školy tak to většinou přejde, ale doma to taky není ideální naše rodina žije ve 4 lidech v malinkym 2-pokojovym bytě, takže tu nemám ani soukromí ,ani klid na učen

Kdybych mněl alespoň nějakýho kamaráda. Od základky vůbec nikoho.Jsem z toho v depresi už asi 2-3 roky anevím co mám dělat.(ty problémy s břichem a krkem až teď) .Když jsem zhubnul asi za 2 roky cca 25 kilo tak jsem si myslel že mi to nějak pomůže v psychice a sebevědomí ,ale nic.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 14:23

Já jsem to měl na sš stejně, dokonce jsme se ani nezdravili se spolužáky... Bavil jsem se akorát s jednou holkou co seděla za mnou, ale to bylo jen občas... Ráno jsem si sedl a vstal jsem až odpoledne, když jsme šli domů... Vždycky se ostatní domlouvali, že spolu půjdou domů nebo že se po škole půjdou podívat po městě a mě nikdy nikdo nepozval. Dokonce ani na jarní zahradní párty, kam šla celá třída. Nejezdil jsem ani na školní výlety, protože bych tam byl jako kůl v plotě... Do školy se mi nechtělo a měl jsem takové divné bolení v břiše. Takhle vypadal celý prvák, ale v tom druháku se to nějak celý prolomilo, ani nevím jak... prostě se celkově v té třídě změnila atmosféra, začali se tvořit jakési skupinky a už se tam nebavili všichni dohromady jako v prváku... Až ve druháku jsem se začal se všemi zdravit a dokonce jsme s některými začali chodit i do kina a ještě dneska se s některými potkávám, a to jsem ze sš už tři roky venku... Já jsem v prváku seděl i sám v lavici, takže to bylo i o to horší. Každopádně jsem to bral tak, že se jdu do školy něco naučit a že jsem si tam nepřišel dělat kamarády... Dneska když se na to dívám zpětně, tak bych si za to možná i nafackoval, protože si myslím, že to byla moje vina, že jsem se všem stranil, ale v té době mi to přišlo jako že bych se k nim vtíral a že o mě nestojí, ovšem to byl jen můj pocit, ale skutečnost byla jíná... Tak když budeš mít jakoukoli možnost se s kýmkoli ze třídy dát do řeči (třeba v autobuse, před školou, o přestávce), tak té možnosti využij, pak když si tam s někým začneš rozumnět, tak už to půjde samo...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.01.16 15:02

pokud budeš tady řešit tohle tak je to špatně, kamarády nemáš proto, že se asi také moc s nikým nebyvíš a straníš se. Pokud tohle změníš tak to půjde.

Ohodnoceno: 1x

Od: radarbrdy
Datum: 23.01.16 16:07

Někdo je extrovert, někdo zase víc introvert. Vem si, že v 15.ti letech se ti ještě formuje osobnost. Je ve tvém zájmu, aby jsi se stýkal s jinými lidmi a utvářel si nějaké sociální návyky. Nemusí to být nutně škola, jsou různé kroužky, fotbal, atd.

Možná, že rodiče nemají dost času, aby ti s tím více pomohli. Nevím. Uvědom si ale, že máš spoustu výhod, které ti hrají do karet. Jsi mladý, zdravý, máš zázemí v rodině. V životě tě čeká spousta pozitivních věcí.

Škola kromě funkce učení je tu proto, aby žáci získali i nějaké sociální návyky. Dnes se mluví o tom, že tzv. sociální inteligence je důležitější než nějaké IQ.

Píšeš o sebevědomí. Zkus si o tom přečíst nějakou knihu. V praxi to funguje tak, že každý musí občas překročit svůj stín, aby se posunul dál...

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.