Zkažený salám - zelené fleky uvnitř

Od: Datum: 22.01.16 11:45 odpovědí: 4 změna: 22.01.16 12:48

Dobrý den, před třemi dny jsem koupila krájený rožnovský salám, protože ho mám ráda, pro jeho chuť i obsah masa. Včera jsem jej chtěla použít /podotýkám, že jsem ho měla v lednici uskladněn jako vždy/. Moje překvapení bylo, že na několika kolečkách salámu byly šedé až zelené fleky až do hloubky. Rozmýšlala jsem se, zda ho mám vrátit do obchodu, ale bylo ho jen 15 dkg. Nezdálo se mě důležité tím už zabývat. Ale vzpoměla jsem si, že mě kdysi naše paní řeznice řekla, že když salám třeba zešedne - zezelená na okrajích krájeného salámu, nic se neděje, protože bylo déle na vzduchu. Ale když jsou zelené a nazelenalé fleky uvnitř salámu, je to špatně, může se jednat o zdraví nebezpečnou jedovatou látku. Můžete mě vysvětlit, proč se to stalo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 12:09
avatar

... u všech krájených uzenin se píše doba trvanlivosti 24hodin>>> vrátit do obchodu již nelze,on je z obliga

---

...jak se salám krájí kráječem,zahřeje se a zapaří ...


doplněno 22.01.16 12:19:

...podle obrázků to vypadá na měkčí salám,tam neni divu...


doplněno 22.01.16 13:09:

...@sanyo: odpovídal jsem na otázku: "co se stalo", otázku co s tím,když to nejde reklamovat je jasná,tu bych ani neřešil ... netvrdím,že o nic nejde,předpokládal jsem,že rada ohledně konzumace je zbytečná ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 12:30

No, nejsem odborník, ale to co popisujete, já osobně bych hodil daleko a daleko do lesa, protože v popelnicích riskujete, že to najde nejaký bezdomovec, kterému se může udělat velmi zle... Vůbec se divím, že to popisujete s takovými svými úvahami a spíše se kloníte k závěru, že přece o nic asi nejde..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 12:47
avatar

O nic nejde. Salám jste koupila před 3 dny, záruka je 24 hodin na krájené uzeniny. Navíc jste ho ani reklamovat nehodlala, bylo ho, podle Vás, jen 15 deka.

Tak co s tím? Vyhodit. Nedávat ani domácím zvířatům, pes či kočka má stejné trávení jako člověk a nemuselo by jim být dobře. Zelené fleky uvnitř nevěstí nic dobrého. Je to něco jiného, než běžné okorání.

Připomíná mi to Shakespeara: Mnoho povyku pro nic! ;) Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.01.16 12:48
avatar

jj, bakterie, houby a plísně se prý rozmnožují a rostou i v ledničce.

Asi vám dali nějaký načatý kousek a on vám dozrál. Radím vyhodit do smetí, protože jsem kdysi takový lehce nazelenalý salám snědl a to mi stačilo jednou provždycky.

Mrkněte se na odkaz a přečtěte si něco o botulismu. Není důvod se plašit, ale vždycky je dobré být v obraze.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Botulotoxin

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.