Muze mi vzit exekutor to co neni moje?

Od: Datum: 21.01.16 15:42 odpovědí: 28 změna: 03.02.16 12:58
Dobry den chci se zeptat muze exekuce vzit majetek napr POCITAC kdyz to neni moje a je to nekoho jineho?a mame doklad jeste k tomu dekuji za odpoved a jeste jedna otazka kdyz budu posilat vyplatu na jiny ucet muzou zablokovat i cizi ucet?nebo jen muj!?dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 21.01.16 16:25
Co není vaše a cizí osoba co dokáže že je její tak ne
Váš účet zmrazí a nemůžete posílat na cizí účet abyste obchazel placení dluhu tak či tak vám to bbudou strhávat z platu a zůstane životní minimum
Nejlepší je splatit to řádně a nepodvadet
Ohodnoceno: 2x
 
Od: marsela
Datum: 21.01.16 17:12
Ja myslela uz strhnutou castku a zbytek to je minim.castka tu minimalku jsem myslela dluh chci zaplatit
Datum: 21.01.16 18:53

peníze si nechte posílat na účet třetí osoby. Není to žádné obcházení zákona nebo něco podobného. Na takový ůčet exekutor nesmí. Věci třetí osoby v bytě - na toto musíte upozornit exekutora již při mobiliárce (návštěva exekutora). Určitě je k tomu dobré, aby majitel měl doklady o nákupu s jeho jménem. V případě, že by exekutor stejně takový majetek polepil, tak se nejdříve žádá o vyškrtnutí věci ze seznamu a až poté se podává vylučovací žaloba

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 25.01.16 19:03

Při exekuci mzdy z např. 10000 Kč čistého, při manželce a 1 dítěti je nezabavitelné minimum 9756 Kč.

Nikoli životní minimum !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 16:35
avatar

Automaticky to nefunguje, musíte podat vylučovací žalobu (rozpor). Majitelem je ten, kdo má doklad. Výplatu vám budou strhávat a nepomůže ani účet ve Švýcarsku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.16 19:02

wlezly. Nemáš pravdu. Pomůže účet ve Švýcarsku nabo na třetí osobu. Víš jak to funguje? Účetní v práci strhne exekuční srážku, Ty si necháš zbytek výplaty poslat na svůj účet. Ten Ti ale bloknul exekutor a Ty neuvidíš ani korunu. No, vlastně si vybereš jednou gvounásobek životního minima a pak už nic. Takže zaměstnanec, který si MUSÍ nechávat posílat peníze na účet, tak musí hledat možnosti, jak to udělat. Jo a "šprajcnout se" a chtít peníze v hotovosti taky může znamenat padáka..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.16 19:10

Přesně tak.Peníze si exekuovaný člověk nechá posílat na účet třetí osoby a s tím exekutor nic nezmůže.A obcházení zákona to není,nikde není zákonem dáno,že zaměstnanec si musí nechat posílat mzdu na svůj účet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 13:57

Účet ve Švýcarsku by pomohl, a pomohl by i účet u Německé banky. V zahraničí se totiž i český nejobávanější exekutor stává turistou. Napadnout zahraniční účet je hodně složitý a zahraniční banka si vyžaduje mnoho dokumentů a soudní povolení, takže většinou se na to český exekutor vykašle. Kamaráda účet by zabavit neměl, může to zkusit ale neprojde to. CIzí věci zabavit taky může ale pokud jsou doklady na jiné jméno tak to vyloučí. Někde jsem četl že to lidi obchází pořízením Blesk peněženky. Jedná se o nenapadnutelný účet, ale jistá omezení to má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 19:11
avatar

Zbytek výplaty si můžete nechat posílat na účet kamarádky, nebo někoho jiného. Sama jsem takto vypomáhala jedné své kamarádce, která byla ve stejné situaci jako Vy a dokonce jsme tady na poradně o tom mluvili. Trvalo to skoro rok a žádný problém nikdy nenastal.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.16 22:17

Ahoj.

Je možné, když si to dohodneš se zaměstnavatelem, že ti tu výplatu bude dávat v hotovosti. Pokud exák dotáhne své věci do dokonalosti, bude ti účetní zaměstnavatele strhávat vše, co bude nad tzv. nezabavitelnou částku. Pokud přejdeš k jinému zam. tak tvá účetní spolu se zápočtovým listem odešle i informace o prováděných exekucích. A jede to dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 22:41
avatar

Posílat peníze na třetí stranu možné samozřejmě je, jen se stejným rizikem jako jít někomu dělat ručitele na půjčku. Já bych teda nehospodařil s vědomím, že mám kreditku společně s někým v exekuci. Neřeším éčko na 20-30 tisíc, ale 150-250 táců? No, každý strůjce svého štěstí. A v tom Švajcu je taky problém, jen vedení účtu+karta 50 CHF/rok, min. zůstatek 500 a nejde založit přes internet. I když, český šikula dycinky něco umí vymyslet. Banky v eurozóně nemá smysl zkoušet, když exekutor chce, umí na ně sáhnout.Když už třetí strana souhlasí se společným účtem, proč pohledávku nekoupí? A jo, musí být keš ... tím padá nápad s bankou v cizině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 23:42
avatar

Exekuce Vám nemůže vzít nic, zabavovat majetek může exekutor,

vzít Vám může jen to, co Vám patří..

Exekutor nemůže zablokovat cizí účet.

Přesto nedoporučuji zasílat peníze na cizí účet.

Chodí-li Vám na účet jenom výplata (doložíte výpisy z účtu), navrhněte exeturovi (částečné) zastavení exekuce. Mzda je postižitelná pouze srážkami ze mzdy a pokud Vám na účet nechodí jiné příjmy, nemůže exekutor účet dále blokovat.

Do doby odblokování účtu si můžete nechávat mzdu vyplácet v hotovosti nebo zasílat domů složenkou.

Další možnost, o které se moc neví, je vypovědět smlouvu s bankou a účet zrušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 08:31

ivzez. Víte, že odblokování účtu může trvat i rok? Někteří exekutoři mají "svoje" zákony. Boj s nimi - to je běh na velice dlouhou trať. Klidně půjdou před kárnou komisy, ale účet hned tak neodblokují.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.01.16 14:55

Ano, když na místě neprokážete, že je to konkrétní jiné osoby, tak může. Pak může ještě dodatečně to oprávněná osoba řešit, až k soudu. Pro něj je jistější obstavit mzdu u zaměstnavatele. Co může je v zák. o soud. exekutorech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 13:22
avatar

Přesně jak píše "ju" Když se exekutor domákne, že jeho peníze tečou na účet třetí strany (nebo jinak odklání), stačí dotaz na účtárnu, případně dočíst anonymní dopis do konce :-D Známý pták z Přerova má tyto postupy dotažené k dokonalosti, uváděný příklad je jen čajíček proti kouzlům které umí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.16 13:59

Tak ať se to ten exekutor klidně domákne, ale legálně s tím stejně nic nenadělá...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.16 14:49

taktak, nestastnik. Máš naprostou pravdu *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 23.01.16 18:05

nešťastníku, něšťastníku ...jsi nešťastník...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 17:36
avatar

Aha, takže když vybílí byt tak se ptá koho co je? Stačí, aby držitel dokladu nebyl doma (nejlépe, když doma není nikdo) Nebo to zabaví, odveze, podle teorií některých protizákoně a čau pipi. Je na dotyčném, aby si zajistil vydání věci a ještě si pro ni zajede do skladu u Přerova. Co na tom mění to "zákonné" ani to, že exekuce byla provedena v Táboře (400km tam a zpět). Mimo to, první kdo nedodržel zákon je ten co peníze poslal na účet třetí strany, ten pak křičí a domáhá se zákonného plnění?!? Ty jo, některé rady jsou jak od naší babičky, jen chybí: "zlatí komunisti" :-D :-D :-D :-D


doplněno 23.01.16 17:58:

Pro nevěřící: Děje se tak na základě příkazu na vydání jiných majetkových práv.Doteď váš kamarád, který vám "půjčil" účet má o starost víc a v dodatku toho příkazu je napsáno, že bude prošetřeno zda se nejedná o obohacení, případně zda peníze které mu chodí NEOPR8VNĚNĚ na účet byly zdaněny, nepochází z trestné činnosti atp. Je to dluh a každý dluh se má zaplatit. Vše ostatní je otázka charakteru ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 23.01.16 18:13

wlezley *palec*některým jiným trubkám je těžko vysvětliti, budou ty svoje mindráky a moudra rozšiřovat světem a ještě prskat kolem sebe

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.16 19:25
avatar

Nejen šíření moudra, toto není kecání u piva, když se toho někdo chytí, je neštěstí na světě. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 23.01.16 19:40

Možná radí sofistikovaně špatně aby se mstila lidem, nýbrž jak známo cizí neštěstí potěší *andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 21:02

ju a wlezly. Toto není "kecání u piva". Denně mluvím jak s dlužníky, tak s exekutory... U mobiliárek jsem častěji, jak vy dva na nákupu v Lídlu ( Tescu, Penny dpolň, jak chceš). Takže znovu vám pánové opakuji, že v republice NENÍ jediný účet třetí osoby obestavený exekutorem. Takže svoje pivní kecy si nechte třeba do hospody. Mobiliárka věcí třetí osoby - to je leckdy problém. Jinak mílý JU, v Česku jsou daleko horší exekutoři, než je Vrána. O něm se pouze více píše. Takže se stále na něj neodvolávej...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 18:59

Sebod,jak vidno ,někteří "rádci" to vidí jinak,bohužel...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.01.16 21:50
avatar

Tak já jsem rád, že to někdo řídí. Snad přítomnost zodpovědných u mobiliárek a diskuse s oběma stranama konečně pomůže lidem postižených exekucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 22:17

wlezly. Ony to jsou někdy opravdu moc smutné příběhy, Jasně, kdesi na začátku finančních problémů je většinou chyba dlužníka. Nebo spíš chybička... Z které různí lichváři, překupníci atd udělají obrovský problém. Většinou to není o tom, že by ten dotyčný nechtěl uhradit třeba 200.000,- Kč, které si půjčil. On by uhradil i 150.000,- navíc. Ale to navýšení udělá 500.000,- Kč. A splatit do 14ti dní.To, co se děje u nás v ochodování s lidským neštěstím, nemá v civilizovaném světě obdoby. Asi tak no...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidvozak
Datum: 03.02.16 11:20

Dobrý den. Exekutor nemůže v exekuci zpeněžit majetek jiné osoby než povinného (dlužníka). Až na zákonem stanovené výjimky. Nicméně obrana je postavena na aktivitě osoby, která vlastní majetek, jenž exekutor (mylně) považuje za majetek povinného. Takováto třetí osoba pak musí podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu věcí určených k exekuci prodejem movitých věcí a zejména musí prokázat (například dokladem o koupi věci), že daná věc je její.

S pozdravem JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 03.02.16 12:58

Exekutor vůbec nemusí aktivně zjišťovat, komu co v místě pobytu dlužníka patří. Naprosto s úsměvem zařadí podle svého uvažení vyjma nezabavitelných věcí všechny věci vhodné k prodeji. Je pak na vlastníkovi, aby podal vylučovací žalobu na své věci, kte kterým má prokazatelné vlastnictví. Neznamená to ovšem, že cizí věci nebudou zpeněženy dříve, než soud projedná vylučovací žalobu. Je nesčetně příkladů, kdy se např. celé video vybavení otce stalo zabaveným, ačkoliv jeho dlužný syn s otcem 10 let nebydlel. I přes vylučovací žalobu již otec své ceněné vybavení nikdy víc neviděl !

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.