Zadržení zásilky celním úřadem - co dělat?

Od: Datum: 20.01.16 23:27 odpovědí: 6 změna: 21.01.16 09:17

Zdravím,
objednal jsem z eBaye tento mikrofon a přišel mi dopis o jeho zadržení na celním úřadě. Absolutně nemám tušení co mám dělat. Zatím se mi toto nikdy nestalo a v těch tunách keců v papírech se nevyznám. Ani nevím jestli je to "obchodního" nebo "neobchodního" charakteru, protože podle toho papíru je obchodního charakteru zboží, které je adresované pro právnické osoby, podnikající fyzické osoby, OSVČ atd. a to já nejsem. Má s tímto někdo zkušenost a poradil by mi, jak mám postupovat? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 23:37

Jo jo, máte smolíka, čeká Vás líté utkání s úředním šimlem v podobě legendární Pošty 120. Zažil jsem to, kvůli obyč teniskám pro našeho mladého - asi nejlépe je to popsáno zde:

http://josefstepanek.cz/navod…ci-vymenovaci-posta-praha-120

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.01.16 23:55

No bez urážky, to byste se asi měl naučit číst, jinak to budete mít v živote komplikované.

Hned na začátku dopisu máte uvedeno, že pokud chcete být zastupován českou poštou (což většinou jako obyčejný člověk chcete), tak si máte stáhnout dokument - plnou moc - z dané adresy, vyplnit a odeslat na email. Nic víc už Vás zajímat nemusí. Pošta zásilku zpracuje a doručí. Za tuto službu zaplatíte tuším 180Kč + případné vyměřené DPH. Vícekrát Vás už nikdo s tímto otravovat nebude, protože plná moc je platná i na všechny budoucí zásilky.

Druhou možností je, že se nechcete nechat zastupovat a v tom případě přeji příjemnou zábavů plnou byrokracie :)

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 20.01.16 23:55

Nejspíše doložit co chtějí a pak uhradit částku co pochtívají.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.16 00:11

A v čem vidíte problém? Nechte se v celnim řízením zastoupit poštou, dejte jim, co po vás požadují. Jestli nepodnikate a zboží je pro vaši potřebu, tak to má neobchodni charakter.

Ohodnoceno: 3x

Od: gvufi
Datum: 21.01.16 00:30

A co na tom nechápeš? Pošli jim plnou moc, aby ti to zboží mohli proclít. Možná budou chtít i fakturu. A pak zaplatíš clo, dph a poplatek za vyclení.

Datum: 21.01.16 09:17

Jak už psal @mytrix, stačí si pořádně pročíst dopis. Takže vyplníte plnou moc, uděláte printscreen objednávky, kde je vidět zboží a cena, popř. můžete zaslat i výpis z účtu s danou transakcí. To vše odešlete na uvedený mail. CLO platit nebudete, to se platí až od 150 €, možná ani to DPH ne, zde je limit 22€. Pokud vám přeci jen vyměří i DPH, zaplatíte při převzetí balíku poplatek poště 198 Kč bez DPH + vyměřené DPH za zboží. Pokud DPH nevyměří, zaplatíte jen 98 Kč za zastupování. Vyplnění všech papírů a jejich následné zaslání vám zabere tak 10 minut, takže nic složitého.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.