Mám platit alimenty dál?

Od: Datum: 20.01.16 19:39 odpovědí: 14 změna: 21.01.16 19:35

Dobrý den ráda bych se zeptala,syn se ve druhém ročníku přestěhoval k otci,můj dům se stal neobyvatelný,navíc mi na opravy došly peníze a platím úvěr.Bejvalej mě vždycky dělal problémy i aby platil alimenty...Tohle sem nechtěla tak psát...Synovi je 19 a má tak 100 kg jen sedí u počítače..Jako šikovnej je na práci,když chce...bude letos maturovat bude mít zkoušky z instalatersví ,topenářství,elektiku a svářečák a řidičák.Nevím jestli mu radí tatínek nebo on sám nemá ani snahu i když sem mu nabízela peníze,vlastně vždy i když se mnou bydlel sem mu zvlášť dávala peníze,když něco udělal..a to sem stavěla kvůli němu,aby měl svoje.Bude teď maturovat a prý chce dělat ještě jeden rok vzduchotechniku.Obávám se,že jestli ještě jeden rok nic dělat nebude veškeré vzdělání mu bude k ničemu a bude z něj akorát invalida.Mám požádat soud o zrušení alimentů,aby rozhod jestli je potřeba další studium?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 19:45
Myslím,ze svému synovi byste mela dopřát možnost dal studovat pokud chce! Kdyby jako čerstvý absolvent nemohl sehnat práci,taky byste požádala soud,aby zrušil vaší povinnost platit alimenty? Radši se ani neptam jakou částku na své dite platite..
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kopinka
Datum: 20.01.16 21:24

No,je to těžké psát jaký souběch událostí byl,platím to co můj bejvalej chtěl 3000 Kč a já jsem souhlasila,z mých 15 000kč mám i druhou práci,pokud tedy to vyjde a někdy i třetí.Můj bejvalej,když jsme u toho mě klidně neposílal nic a pak mě klidně poslal 5x 50 korun,bydlel u mně,živila sem ho a pak až jsme se rozváděli jsem zjistila,že si šetřil...začínám už po 3 od znova...bejvalej mě stál plno peněz,aby byl klid,za dceru sem platila a kvůli synovi sem začala stavět,abych konečně měl svoje do budoucnosti a já svůj pokoj...kdyby mi řekl narovinu nemusela sem nic dělat.Takže nesuďte...Navíc když já jsem zvládla chodit i s dětmi do práce,chodit do škole..Kdo chce práci,najde si aspoň u nás.Syn býval každý měsíc nemocný,když byl malej a zvládla sem všechno a sama.Betonuju,kopu, opravuju myslím,že jsem lepší než nějakej chlap...a vlastně mi to říkají všichni.Pokud dojde,tak jen proto,že ví ,že něco dostane a o tom to je,nebo,aby mi vůbec donesl to o potřebuje on., abych se ještě doprošovala.A abych řekla pravdu,mám v úmyslu adoptovat svého nevlastního bratra,je jedinej kdo mi,přišel kdy pomoct a nic za to nechtěl...až je mi trapně..

Datum: 20.01.16 20:00
Z otazky vyplyva, ze alimenty plati byvaly manzel, tak proc by jste zadala o jejich ruseni? Pokud se syn uci dobre a chodi radne do skoly, ma na vyzivne narok ze zakona.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopinka
Datum: 20.01.16 21:27

Syn,teda chodí do školy,aspoň myslím,občas potkám spíš jeho kamaráda,ale matematika a angličtina tak na proleznutí...

Datum: 20.01.16 20:25

100 kg je problém, ale v 19 je ještě mladý, aby se to projevilo. Projevovat se to začne tak ve 30. Takže jeden rok studia navíc vadit nebude. Naopak upírat mu další kvalifikaci by mu škodilo, vzduchotechnika a klimatizace mají určitě budoucnost, jestli bude takové horko jako loni. Spíš mu domluvte, že by měl začít hubnout, jinak se nevejde do žádného průlezu a nevyleze na štafle (hubnout se musí chtít, jinak to stejně nejde). Soud by vás stál akorát peníze na poplatcích, protože soud vztah mezi studiem a zdravotním stavem nejspíš neuzná, lékař konstatuje, že je sice tlustý, ale zdravý, a soud Vám nic nezruší. Můžete požádat o snížení alimentů z důvodu vaší finanční situace, to je asi tak všechno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kopinka
Datum: 20.01.16 22:05

Soud bývá zdarma,navíc jako co mě štve,že kouří,když jeho léčení mě stálo tolik času a peněz,měl snad všechny nemoce,že sem vždy říkala,že vyjmenuji raději co nemá,ve 12 letech se to spravilo..Teď mě říkal,jeho kamarád,že už 5 dní nekouří.Tak snad to vydrží...Neříkám,že mám na rozhazování,moje štěstí zatím je,že nemám ještě plyn,vodu jen ze studny pokud je.Navíc jsem si jistá,dokud to nebudu mít spravený,tak syn nebude za mnou chodit často,otázka je až budu..Hlavně spíš chci mít definitivní pokoj od bejvalýho a nic poslední soud..a klid už nic neřešit...si vám připadám pitomá..

Datum: 21.01.16 19:35

Rozumím Vám, ale zatím mám pocit, že se potřebujete spíš vypovídat než poradit. Z toho co jsem napsal, jste se kromě "soud bývá zadarmo" nedotkla vůbec ničeho. Každopádně závěr je, že Váš důvod u soudu pohoří, takže nemá smysl to zkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 21:34
avatar

Alimenty budete muset platit do té doby, než si váš syn začne sám vydělávat. Respektive, než dokončí nějaké to denní studium, klidně i tu vzduchotechniku. Soud nebude rozhodovat o tom, je-li jeho další studium potřebné, či nikoliv. Pokud si práci nenajde a bude na úřadu práce jako nezaměstnaný, tak asi stejně bude sedět u počítače a kynout... Hubnout možná začne, až se začne dívat po nějakých holkách a zjistí, že ho žádná nechce, protože je tlustý...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kopinka
Datum: 20.01.16 22:32

Já jsem ráda,že ho ex neutáhl tahat ho do hopody,aspoň to,že kluk nepije, za to jsem šťastná..Ale holky to mám obavy,že to asi jen tak nebude..Miluje jednu holku od školky a bejvalej mu stejně vysvětlí,podle něj co sou ženský zač, jeho už žádná nechce...no uvidíme..Děkuji za odpověď hezký večer..

Od: strakatypes
Datum: 20.01.16 22:21

Kopinko, neporadím na to, co se ptáte.

Ale zamyslete se nad sebou. Žijete svůj život? Neděláte něco, na co nestačíte? Nenaložila jste si na sebe moc? Co chcete sobě, nebo druhým dokázat?

Víte, co si člověk nevybuduje sám, toho si moc neváží. Bude syn schopen ocenit, co pro něj děláte? Bude si Vás vážit? Jestli jsem to dobře pochopila, zařizujete bydlení pro něj, on něco udělá a Vy mu to platíte? Neměl by syn být rád, že něco bude mít, svojí prací si něco vybuduje a peníze od Vás spíše odmítne, ať si koupíte něco na sebe, nebo si dojdete ke kadeřníkovi?

Vaše zadlužení, dvě práce a nespokojenost se mě nelíbí kvůli Vám, kvůli Vašemu životu. Jenom zamyšlení, kdy jste byla naposledy na dovolené, v lázních? Nešidíte se, neodbýváte? Život uteče jako voda, věnujte i sama sobě, vždyť jste jenom žena.

Přeji Vám hodně sil a štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kopinka
Datum: 21.01.16 00:00

Děkuji,za odpověď,mě tak trochu je teď z toho smutno,ale víte je to těžký pochopit..Jsem člověk,který se řídí tím,že se chovám tak jak chci,aby se lidi chovali ke mně...A potom záleží na nich jak se zachovají ke mně potom se chovám já k nim...Chtěla sem aby moje děti něco měli..Synovi sem budovala,ale bohužel sem dojela na špatné řemeslníky..A jelikož už peníze nebyli a nechtělo se mu pomáhat odešel...k otci,který si ho moc nebrával..Ale ano někdy říkal,že mi půjčí,protože sem mu dávala kapesné,..Nejsem nespokojená,kvůli práci,to je to neumím být bez práce...Dovolenou mimo dům(tehdy jsme byli v nájmu,byl služební)se mi nikdy nechtělo být,ale děcka potřebovali moře a věřte,dokud sem měla manžela neměli jsme vůbec nic.Brala sem to jako nutné zlo jezdit k moři,ale zvykla sem si na to.A řeknu Vám,že je lepší jezdit s dětmi mimo dům,ale také je krásné vracet se do domů..Mám dobré přátele,kteří mi pomohli a pomáhají..Takže nejsem na tom špatně,jsou na tom lidi hůř..Ale máte pravdu za peníze si člověk lásku,ani úctu nekoupí,ale tohle nebylo o tom,že bych si já něco chtěla koupit, spíš asi možná že jim budu vzorem?Víte,když to tak vezmu všechno co jsem říkala děckám,dělají a říkají,jen se to nějak netýkalo mně.Je pravda,že mi dcera dala k narozeninám před měsícem dárek a právě kadeřníka a vlastně sme si to užili po dlouhé době, taky mi udělala nechty,..a letos bych měla jet do lázní těším se. .Ale hlavně sem chtěla asi vědět jestli se mám zachovat jako on.. Děkuji za přání,vím že život utíká,tedˇještě toho moc nenadělám,ale přečkala sem už 2 roky..

Mějte se krásně a moc děkuji

Datum: 21.01.16 05:55
avatar

Dětem je většinou líp u mamky. Pokud to ale bylo synovo rozhodnutí, žít s otcem, nezbývá, než ho respektovat. Je plnoletý.

Každý rodič je rád, když potomek usiluje o vzdělání. Je to lepší, než ho do vzdělání nutit. Buďte ráda. Kluk bude mít jak píšete, svářečský i řidičský průkaz, vyzná se v instalatérství, topenářství, elektrice. A teď ještě navíc ve vzduchotechnice. Čím víc se vyučí, případně vystuduje, tím lépe sežene následně práci. Jsou to všechno obory, které jsou žádané, dneska se hodně staví a pokud bude šikovný, jistě bude práci mít pořád. Tak ho nechte studovat a alimenty mu plaťte dál. Může studovat až do 26 let za podpory rodičů.

U soudu by na Vás jistě divně koukali, když uslyší, že chcete zrušit alimenty, aby syn už dál nestudoval. Docela by mě zajímalo Vaše dosažené vzdělání, když máte k dalšímu studiu takový negativní názor.

A co takhle projevit o syna zájem? Zpovídáte někde na ulici jeho kamaráda, abyste věděla, že 5 dní nekouří a ve škole mu nejde matika a angličtina. Co si takhle zajít do školy, za učiteli? Tam se dozvíte o synovi víc a budou na Vás také jinak koukat, když projevíte o potomka zájem. A nebo navštivte syna u něj doma, či ho pozvěte k sobě. A můžete to probrat. Shánět informace někde po kamarádech, to nemusí být pravda, je to trapné a mohou Vám nakukat kde co. Promluvte si přímo s ním, případně i s otcem. Byli jste manželé, splodili jste ho spolu a tak si myslím, že by vám oběma měl ležet v hlavě jeho prospěch, chování, další studium i jeho zdravotní stav. Tak proč se společně neporadit? Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kopinka
Datum: 21.01.16 11:16

Já nikoho nezpovídám,jen je potkám, a kluci se mnou mluví a myslím,že i to by bylo smutné,když byli pořád u nás,aby se nehlásili. V roce 2009 jsem si dodělala maturitu,při zaměstnání. S ex nechci nic mít společného.Čím dál ode mne tím líp...Nejsem člověk,který se vnucuje,podlejzá...Nechci ho mít před sebou natož za zádama...Byl to jedinej chlap,kterého sem pustila do domu,ale taky poslední a to je taky dobrých 15 let.Jsem ráda,že ho chtěla jiná a budu jí blahořečit do smrti.Ale jinak máte asi pravdu,neměla bych se chovat jako ex nebo můj syn,co to je když někoho necháte v půšvihu,kvůli sobě.Víte,že odejdete i s tím,že jste mu zebral skoro poslední peníze.A někdo kdo na vás kašlal,mu polezete někam...Nemyslím si,že bych tohle někdy učila někoho, ale taky mě nebaví pořád někomu dělat dojnou...Proto,hlavně chci všem ostatním,hlavně ženským říct,ať si nechají střídavou péči a druhej rodič hezky pomáhá a má stanovený pravidla,né že děcko samy vychováte a pak druhej něco naslibuje a děcko vás pak ani nepozdraví,.A jak sem poznala děcka,kde rodiče na ně kašlou,jak jsou rádi,že se ozvou...

Datum: 21.01.16 18:42

pokud yn bude řádně studovat tak do jeho 26 musíte platit třes by se šel učit na popeláře

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.