Hodně práce,malý plat?OK pro chlapa?

Od: Datum: 20.01.16 17:17 odpovědí: 4 změna: 21.01.16 06:26

Jsem zaměstnán čtvrtým měsícem v jedné menší firmě, kde se všichni znají a vesměs si tykají. Neměl jsem jinou možnost a protože mám jistý menší vedlejší příjem, kývl jsem na práci za minimální mzdu. Moje zařazení jest "kompletační dělník " bez jakékoliv další písemné specifikace práce. Děláme ve dvou na jednom stroji, kolega je výš a nastavuje (má školení), já odřu ten zbytek. Do toho mi začali přidávat další práci v přesvědčení, že mám spoustu volna a v mezičasech to zvládnu. Ano, zvládnu, ale mám toho po krk, mlčím, ale začínám přemýšlet, co dál. Začíná mi vadit pracovní nadšení mého kolegy a zdající se pohodu a úsměvy ostatních samostatně pracujících pánů. Kladu si jedinou otázku: Taky berou tak málo jako já a přitom jsou tak sladcí a všeochotní? Mám v úmyslu si s firmou zahrát hru na zvýšení mzdy,prakticky nemám co ztratit. Napadá vás něco chytrého, jak začít? A s kým-s vedoucím, ředitelem nebo majitelem? Ústně nebo písemně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 17:25
avatar
Začal bych s nejbližším nadřízeným, který má platy v pravomoci - vedoucí, ředitel nebo majitel, to musíš vědět ty. A nedělal bych žádné "hry" - prostě bych věcně požádal o zvýšení platu z důvodu... třeba zvýšení objemu práce. Šéfové mají raději věcné a férové jednání podložené fakty, než hry, náznaky, tance a okliky.
Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.01.16 17:36
avatar
Pokud nemáš co ztratit, tak se ozvi. Teď cítíš takovou nespokojenost, bude to časem stále horší. Nemá cenu nic natahovat a klidně i odejít.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 20.01.16 17:39

Oni také hrají "co dokážeš", pokud nemáš co stratit, tak do toho jdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 06:26
avatar

Jsou 2 možnosti:

1/ Nemáte co ztratit. Zkuste se poohlédnout po jiné práci, aspoň zatím informačně. Kde nabírají, kolik se tam platí, co se tam dělá...No a pak můžete začít u nejbližšího Vašeho nadřízeného - přidali Vám práci, ale peníze ne, proto žádáte...

Buď přidají, nebo ne a potom změňte místo.

2/ Co Vám brání udělat si také to školení, jaké má Váš spolupracovník? Pak budete také výš a budete nastavovat, jak píšete a dají Vám k ruce někoho dalšího, kdo oddře ten zbytek. A jistě se Vám zvedne s tou kvalifikací i plat. Jen chtít.

Pro inspiraci: pusťte si film MAREČKU, PODEJTE MI PERO. *smich* To školení nebude zdaleka žádný horor a jistě ho zvládnete. Zvládli i jiní. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.