Proč je posunutý zvuk na TV?

Od: Datum: 20.01.16 13:50 odpovědí: 9 změna: 20.01.16 18:35

Dobrý den.

Měl bych dotaz, proč je posunutý zvuk na TV ( např. ČT1 ) ze satelitu?

Lidé mluví a zavřou pusu a to co ten člověk řekl, tak to teprve zvukově "dobíhá".

Když ale sleduji TV ( např. ČT1 ) na televizi bez satelitu - přes domácí anténu, tak tento doběh zvuku nepozoruji.

A proč je k programu na TV ( např. ČT1 ) bez satelitu slyšet doprovodné komentáře u pořadů?

Proč tomu tak je?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 13:52
avatar

hmm to tedy nevím, mě se něco podobného dělu u tv, ale pouze v případě, že jsem měl zapnuté externí reproduktory a ty způsobovaly mírné zpoždění zvuku, ale o tom nic nepíšete, takže to bude jiný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 18:31

externí reproduktory nemám

Datum: 20.01.16 14:33
avatar

Míšo, nemám satelit, občas to vidím taky na ústech, že nesedí slova. Někdy i na hokeji, reportér sdělí situaci a ta se stane hned po vysloví..

Takže si s Vámi počkám na vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 20.01.16 15:26

Pokud je tento jev pozorovatelný jak na satelitu tak na pozemním vysílání, tak se může jednat o nekvalitní práci stříhačů v TV, kdy ve spěchu špatně sestříhají zvuk a obraz dohromady. Pokud se tento jev, ve stejný okamžik projeví na satelitu, a na pozemním ne, tak se bude jednat o nějakou technickou závadu, ztrátu synchronizace zvuku a obrazu na celé satelitní cestě, závada může nastat kdekoliv, od čt, přes odbavovací pracoviště, satelit až po váš sat.přijímač.

To vše neplatí pro přímé přenosy. I když ani tam bych za to krk nedal, že nevysílají se zpožděním. Určitě si nechávají několik vteřin na zatípnutí zvuku a obrazu, v případě, že někdo říká něco, co se nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 20.01.16 16:19

Protože se jedná o digitální vysílání. Data, která TV přijme musí dekódovat, rozdělit na obraz a na zvuk a tato data jdou do dalších obvodů, které je připravují pro další zpracování. Dekódování obrazu může trvat jinak dlouho, než zvuku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.16 17:01
avatar
Je tam slozite dekodovani , a zvuk se lehceji dekoduje nez video. Cim lepsi prijmac , tim to je lepsi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 20.01.16 17:16

Nesmysl, že to tv špatně vysílá. Chodí to na satelit naprosto v pořádku. Co máte za satelitní reciever (přijimač)? Máte ve zvuku nastaveno Dolby digital PCM?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 18:35

kouknu se

Správně je tedy Dolby digital PCM? Nebo to právě tam nemá být?

Od: dam®
Datum: 20.01.16 17:33

Zásadní problém je v přenosu dat a pak v možné cenzuře. Např. přímý přenos, ve stejný čas vysílají různé tv společnosti stejný signál ze stejného místa a při přepínání kanálů v tv si uvědomíš zpoždění až o několik vteřin, taktéž zvuk a video je posíláno s mírným zpožděním oproti sobě, nejsou synchronní, video bereš na "nějaký "čip" v kameře a vysíláš přes střižnu přímo do luftu, ale zvuk dostaneš většinou po drátu a než doběhne do vysílacího střediska tak je video fuč a zvuk teprve dobíhá do střižny a pak teprve do luftu. Pro synchron existují velmi komlikované zařízení, ale pro běžné, live, vysílání se nepoužívají. Zmínka o cenzurování vysílaného textu je v dnešní době asi irelevantní, ale patří k této otázce, navíc se týká jen přímých přenosů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.