Změna v práci

Od: Datum: 19.01.16 16:11 odpovědí: 10 změna: 24.01.16 20:10

Můžou mi v práci nařídit nepŕetržitý provoz když mám ve smlouvě tŕísměný provoz?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.16 17:53

Podle mne ano.

O typu provozu rozhoduje zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.16 18:50

... když s tim nebudeš souhlasit,tak tě na dva měsíce může šoupnout kam chce,a to ti poběží akorát výpovědní lhůta,jelikož ti asi dá výpověď> jakej je rozdíl mezi třísměnným a nepřetržitým? já měl za to,že je to v jádru totéž ...

Datum: 19.01.16 21:20

Třísměnným je týden a víkend volno a nepřetržitý bez volna pořád kolečo i víkendy. Takle nám to aspoň nastavili a nikoho se pomalu neptaj jestli souhlasí nebo ne.

Od: cicko
Datum: 20.01.16 02:44

"nepřetržitý" je podle Vás bez volna? Asi nějaká inovace.

Od: lola®
Datum: 20.01.16 06:05

Ehm..=P Nepřetržitý provoz je pro fabriku ne?=) Jako že se výroba nezastaví..=);) A v těchto fabrikách bývá buď třísměnný a nebo jednosměnný provoz..=)) Aspoň jsem si to do teď myslela..=)):-D Příjde mi jako hloupost mít nepřetržitý provoz..=):) To by jste jako dělal nonstop?=) To je hloupost přece..=);)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.01.16 10:55

Začínáme v pondělí 2 dny ranní 2 dny odpolední a 2 dny noční skončím v neděli rano a hned pondělí na ranní takže člověk po noční nepude spat aby mněl volno :) aspon ten jeden den. Jo a smněny jsou 12ti hodinové :)

Datum: 24.01.16 11:10

V první řadě nepřetřžitý provoz je naprosto v pořádku. Zaměstnavatel prostě potřebuje fungovat nonstop. Takže se střídáte na směnách.

Nejvýše můžete pracovat 40 hodin týdně.

Mezi koncem jedné vaší směny a začátkem druhé, musíte mít volno v délce 12 hodin. Což máte.

Datum: 24.01.16 12:39

... jen doplnění,ale důležité: jednou za týden musí být nepřetržitý odpočinek v délce 35 hodin ...

---

a to nemá ... takže špatně navrženo ...

Od: cicko
Datum: 24.01.16 11:14

Pokud skutečně "pracujete" 72h týdně (+- 300h měsíčně), tak jste asi workoholik nebo blázen! Těžko uvěřit, že se jedná o legální firmu na pracovním trhu.

Od: janm
Datum: 24.01.16 20:10

Podle všeho zaměstnavatel nedodržuje zákoník práce, obraťte se na inspektorát práce, předložte podklady, případně poukažte na rozpor mezi tím co zaměstnavatel oficiálně uvádí a jak je to ve skutečnosti. (dodržování volna mezi směnami, případně dovolená kterou máte jen na papíře a "nelze prakticky vybrat") Nepůsobí-li u vás odborová organizace (případně je nefunkční) obraťte se na takovou která je ochotna vás přijmout a vaším problémem se zabývat. Zaměstnavateli zatím nic nesdělujte.

doplněno 24.01.16 20:35:

http://www.ceskatelevize.cz/c…stnavatele-pletou-s-otrocinou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.