Kolik mohu mít praktických lékařů?

Od: Datum: 08.02.16 15:03 odpovědí: 8 změna: 09.02.16 23:20

Dobrý den,

přestěhovala jsem se do Prahy ale lékaře a lékařskou kartu mám v bydlišti kde bydlí moje rodina. Od té doktorky se mi nechce odejít, co kdybych náhodou se někdy v budoucnu rozhodla vrátit zpět a s nabíráním by to byl zase problém. Je možné mít dva doktory? Jednoho praktického lékaře v místě mého trvalého bydliště a jednoho v Praze?Jak by se pak řešila lékařská karta? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.16 16:17

Tak zvaná rajonizace byla zrušena před dvacetišestilety v roce v roce 1990, mnoho ordinací toto nerespektuje, nemůžete si to vynucovat, možná by to někteří ješitové vzápětí vrátili, ale slušný lékař pokud nemá přeplněno doufám, že přijme nového pacienta. Jak by se řešila karta, postačí požádat o kopii.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.16 16:29
avatar

já myslím, že více praktických lékařů současně mít nemůžete - už proto, že "váš" doktor pobírá od zdr.pojišťovny měsíční poplatek za to, že vás má v evidenci a péči - nevěřím, že by zdrav.poj. dobrovolně platila více než jednoho lékaře...

Ohodnoceno: 9x
 
Od: ladana
Datum: 08.02.16 22:11

Všechny nemoce pacienta se soustředují u obvodního - tedy praktického lékaře. Až budete přecházet jednou zpátky tak Váš starý doktor bude také chtít výpis, aby věděl, co Vám mezitím bylo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladana
Datum: 09.02.16 07:02

Navíc kdyby to bylo zákonem a zdravotní pojištovnou povolené, tak byste logicky blokovala vstup k bývalému lékaři jinému člověku protože ten doktor není nafukovací.
Takže je to i logické a budte ráda že si doktory dnes můžete vybírat. Byly doby kdy lidi museli chodit k doktorovi, kterého vám určil stát a strana a nic jste na tom nemohli změnit jen změnou adresy jste mohli změnit doktora a nemocnici.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.16 08:30
avatar

Ze zákona vyplývá, že pojištěnec má právo na výběr lékaře, přičemž však nemůže být registrován u více praktických lékařů zároveň. Jak zákon dále uvádí, při převzetí do péče vyplní lékař registrační list a současně si vyžádá od předchozího registrujícího lékaře (pokud takový byl) informace potřebné k zajištění návaznosti zdravotní péče. Z toho je tedy zřejmé, že můžete být vedena pouze u jednoho praktického lékaře.


doplněno 09.02.16 23:42:

Jen chci doplnit vaši větu "co kdybych náhodou se někdy v budoucnu rozhodla vrátit" a co až se náhodou vrátíte a zjistíte, že paní doktorka již neordinuje, nebo se přestěhovala jinam:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 09:30
avatar

Znám ve své okolí /bydlímm v Praze/ několik lidí, kteří chodí k praktikovi v Prazue i ve svém trvalém bydlišti a bez problémů, v Praze nahlásili jen přechodnou adresu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 09:54
avatar

aja, zdali to není tak, že někdo chodí k závodnímu lékaři a ke svému praktickému.

Já musím chodit o oběma lekařům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 23:20

Registrovaní jsou jen u jednoho z nich, ke druhému chodí jako neregistrovaní (což samozřejmě není zakázáno). Lékaři mají ale limity na počet neregistrovaných úkonů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.