Jak se zajistit?

Od: Datum: 18.01.16 12:20 odpovědí: 26 změna: 19.01.16 21:01
Dobry den. Kupuji si dum a vyrizuji si hypoteku ( jen na sebe ) ale budeme se tam stehovat s pritelkyni s kterou jsem rok a pul a skripe to a tak se chci zeptat jak se zajistit? Kdyby jsme se fo budoucna treba rozesli aby nemela narok na dum na nic.. veskere finance do toho davam ja a hypo je na me a tak bych nerad abych se pak soudil o dum a tak podobne jak se do budoucna zajistit aby nemela narok na nic? Predem Dekuji moc :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.16 12:27

pak takova spolecna hypoteka a vztah nemaji smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 12:29

Mimo jiné napsat závěť. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 12:32
avatar

teda to je dotaz. Přečtete si ho posobě ještě jednou. Vy nevíte, že když se sám sebe ptáte, jestli váš vztah kixne, pak je odpověď vždycky ANO?

Počkejte raději, až to mezi vámi kixne definitivně. Pak teprve dělejte dluhy. Jinak vás čeká spousta nepříjemností. Vaše přítelkyně bude tvrdit, že jste hospodařili společně a vy budete muset dokazovat opak. To, že hypotéku máte na sebe a platby budou chodit pouze z vašeho účtu, nemá na věc vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 12:37
avatar

No tak pokud nejsou v manželství, ona odejde s holým zadkem.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.01.16 14:44
avatar

dost naivní názor. Objeví se mimino a zdar. Bude hotovo, nedostane ji ven.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.16 15:31
avatar

Jo a kdo tu mluvil o miminu?

Předpokládám, že zakladatel otázky neni tak blbej, aby si to dítě udělal s ženskou, kde to evidentně nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 18:51

Není pravda, zákon uznává i druha a družku a přiznává jim docela dost práv, ovšem tam je limit 5 let společného žití.

Každopádně doporučil bych se rovnou rozejít. Jestli jí nevěříte, nemá smysl to kroutit dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 12:36
avatar

Pokud takto uvažujete teď, rozejděte se s ní, protože to jednou tak dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 18.01.16 14:00

Je uplně jedno, kdo platí hpotéku. Důležité je na kho je kupní mlouva a zápis na katastru. Ten je vlastníkem.

Jinak když je paní jen družka, nemusíte dokazvat nic. Ale kdybyste ze vztahu měl dítě, na váš majetek by mělo právo.

Omlouvám se, skočilo mi to na velká pismena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 14:06

Vy kupujete dům, kupní smlouva a zápis v katastru bude taky pouze na vás, hypotéka je taky na vás. Berte tedy přítelkyni jako návštěvu, která nemá nárok. Zůstane nebo půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pppp
Datum: 18.01.16 14:08

Pokud nemovitost koupíte sám a z úvěru budete zavázán taky sám, tak Vaše přítelkyně

- nebude mít na nemovitost žádný nárok (bydlet tam může jen s Vaším souhlasem, nedávejte jí nájemní smlouvu) a

- nebude se muset podílet na splácení hypotéky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 14:28
avatar

Mohu se zeptat, proč se plánujete do domu stěhovat s přítelkyní,

pokud Váš vztah skřípe?

Novým bydlením se vztah nezlepší...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.16 17:13
avatar

Dobrý den. Pokud vám vztah skřípe, pak zůstaňte každý ve svém. Nejdříve si vyřešte mezi sebou vztah, potom teprve uvažuje o společném bydlení. Možná se rozejdete a ušetříte si tak řadu problémů, které by mohly nastat. Anebo ji vemte do nájmu a sepište mezi sebou řádnou nájemní smouvu, aby se podílela na poplatcích za bydlení. Uvidíte, jak se na to bude tvářit, až ji to navrhnete a dle toho se zařiďte. Nepospíchala bych do společného bydlení, pokud bych měla již předem pochybnosti o vztahu. Ale záleží na Vás..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xerox
Datum: 18.01.16 20:13

Pokud nabydeš majetek před svatbou tak je tvůj. Před svatbou je nutná předmanželská smlouva.

Aji kdyby ti přispívala na hypotéku a pak z ní něco chtěla resp. dělala si nároky na barák, tak důkazní břemeno je na její straně a soudy trvají dlouho,takže ji stejně každej právník odradí.

Nakukej ji, že po několika letech soužití má nárok a ať taky přispívá. Pokud bude prudit tak ji vyměň. Ona odejde s holou prdelí a tobě pomohla s hypotékou.

Vždy je potřeba zajistit si ve vztahu výhodu a mít navrch!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plamen
Datum: 19.01.16 14:05

xeroxi, pokud má nemovitost za svobodna at už koupenou, zdědenou, je to jen jeho i po svatbě. A jen jeho děti na to mají právo a jeho manželka jen když umře,přítelkyně vůbec, takže by musel udělat závět.

Tohle předmanželská smlouva neřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plamen
Datum: 19.01.16 14:20

xeroxi, Vás bych chtěla mít doma, fakticky.
Řekněte mi, proč by s ním ta dotyčná vlastně měla vůbec být?
Vždyt on s ní vůbec nesmýšlí dobře, neplánuje s ní společnou budoucnost, nic jí nenabídne, jen místo uklizečky, kuchařky, pradleny a společnici na matraci.
A to ne z lásky, to by se choval jinak, ale z vypočítavosti. Doufám že dotyčná opravdu není hloupá a neskáče na falešné sliby a sladká slovíčka k ničemu. Aby pak chudák neztratila nejlepší léta se sobcem.
Místo aby pomáhal on jako chlap jí, tak ji vycucne aby pomáhala ona jemu.
A jednou bude na koni, vyhodí ji a najde si mladší, nesedřenou. To jsou dneska tedy chlapi.
Naštěstí se už dneska spousta žen nenechá využívat - svatba, přepis majetku a děti, jinak si trhni - a správně dělají. Být jen přítelkyní na matraci je každé ženy velká škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilik
Datum: 19.01.16 06:58
Dekuji za odpovedi.. kazdopadne me mnozi nepochopili par hadek probehlo ale ted je momentalne vse mezi nami vse ok v pohode a ja si rikam ze do budoucna kdyby.. me nebo ji ruplo v bedne a rozesli jsme se tak abych byl proti tomu zajistenej.. dite ani svatbu neplanujeme a ani nechci aspon zatim.. jsme pouze druh a druzka a trvaly pobyt nevadi pokud ho tam bude mit? Dekuji Ps snazim se byt o krok napred
Od: plamen
Datum: 19.01.16 14:10

Trvalý pobyt nikomu nezakládá nárok na cizí nemovitost, kterou nekoupil a hlavně kde není jako majitel na katastru. Ale co uděláte, až ona zjistí, že není jako spolumajitelka, že tam je jen trpěná jako kuchařka, uklizečka a přítelkyně na matraci?

A bude se také chtít zajistit, tedy koupit si vlastní byt. Pak byste mohl její nebo Váš pronajímat a ve druhém žít. Uvažoval jste někdy i tímto směrem, pokud ji máte rád?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 19.01.16 14:27

lilíku, sem nechodí žádní blbci. Pochopili jsme to všichni až velice dobře. Kdyby jste byl rovnej chlap, tak se zachováte jinak. Aby i ona měla svoje nároky a práva, když má s Vámi žít. Zatím si je uzurpujete jen pro sebe. Myslím, že Vás v životě ženy budou opouštět a nedivím se, že máte s nimi spory, od sobečka raději dál. Ani dítě s ní nechcete, ale na postel je dobrá?
No jéééžííši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 14:40
Jaká práva by mela mít přítelkyně k bytu,když hypotéku bude platit tazatel a byt bude také jeho? Slečna může platit např.poplatky nebo část nákladů spojené s bydlením atd. Za to bude mít kde bydlet.
doplněno 19.01.16 15:30: Nikde jsem nečetl,ze lady bude prát,žehlit atd.. Pokud tam bude bydlet,pak je normalni ,ze se bude i financne podílet na chodu domácnosti. To,ze to ted moc tazateli nefunguje,neznamena , ze slečna bude pouze na jednu věc! Zřejmě s vámi někdo slušné vydrbal,ze mate takový nazor!
Mj.vlastním byt,platim hypotéku a přítelkyně poplatky a občas nějaké výdaje. To,ze bych ji mohl kdykoliv vypakovat bez jakehokoliv naroku je možné,nicméně to rozhodne neplanuju! :) Jinak otázku,"co když se rozejdem",jsem ještě neslyšel.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladana
Datum: 19.01.16 14:57

danysi, měl byste pravdu, kdyby s ní sepsal nájemní smlouvu a jinak nic.
To znamená, že do jeho domu by za ní chodil na noc jiný přítel, ona pronajímateli nevařila, neprala, zkrátka nedělala služku a matraci zdarma.
A ještě má platit podle Vás část nákladů na bydlení a podobně?
Ted to prosím myslím všeobecně, opravdu ne na Vás, ale mě se někdy zdá, když čtu názory uplakaných "chlapů" co vyšli ve 30 teprve z náruče maminek, jak je jim divné, že to oni by se také měli postarat o partnerku nejen pořád partnerka o ně, takže upadli ti chlapi snad všichni na hlavu, to není možné.
Když budete žena a máte přispívat na bydlení, honit se jako služka a v noci jako milenka, tak bud chcete manželství, děti a nějaká práva, nebo jdete o dům dál, at jen vychytrálek hledá blbku, která bude ochotná dělat ze sebe hlupačku, do konce života.V dnešní době ale dříve či později ho prokoukne každá, začnou hádky, pak rozchod.

Myslím opravdu denysi že jste uplně přehlédl jednu vážnou skutečnost, že si tam tu paní nebere jako nájemnici ale souložnici, přítelkyni, dříve se tomu říkalo manželka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 19.01.16 15:01

A také myslím, že když má platit pánovi domu jako nájemnice na nájemní smlouvu, aniž by byla svobodný člověk, který si může dělat co chce, tak proč si ten nájem neplatit jinde a mezitím mít možnost jako svobodný člověk se seznámit s někým, kdo ji bude rád a nebude ji poměřovat majetkm. Pán at si najme hospodyni, co se týče žen, tak veřejné domy nejsou levná záležitost. Nakonec přijde na to, že jednat férově by ho vyšlo levněji.


doplněno 19.01.16 20:07:

právní postavení družky

http://www.epravo.cz/top/clan…a-spolecne-bydleni-16038.html

http://www.epravo.cz/top/clan…spolecna-domacnost-15946.html

http://muj-pravnik.cz/nesezda…-souziti-jeho-pravni-aspekty/

http://www.mesec.cz/clanky/zi…tvi-se-tresta-vyssimi-odvody/

http://www.ceskenoviny.cz/zpr…tvi-a-prava-na-bydleni/177069

http://www.penize.cz/spotrebi…-psi-knizku-co-se-vic-vyplati

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lilik
Datum: 19.01.16 20:39
Mila damo prestante se do me laskave navazet kdyz vite o nasem vztahu o me a mem zivote uplny prd.. ptal jsem se na naroky a ne na nas zivot chapu vas jak to myslite ale tady se rozcilujete na spatnym miste bohuzel jak psal pan vyse uz se mnou dost lidi vydrbalo a nemluvim o tom ze z paru jsem to tahl vzdycky prave ja a zadnej snopskej mamanek nejsem vypadl jsem z baraku a makal uz od svych 16 let ;) a pokud tvrde dru a rvu do toho vsechny sve uspory a penize a majetek nechapu proc bych to psal na pritelkyni ktera pro to nemusela uselat vubec nic a hlavne ma holy zadek takze asi tak.. co se tyce praci ty si rozdelujeme a to ze nechci svatbu sni dite k tomu mam taky sve duvody jsme na to jeste mlady a zadnou najemni smlouvu s ni nechci to mi pripada taky hloupe po ni chtit ale nechci dopadnout jako muj o nekolik let starsi kamarad ktery se rozvedl a s manzelkou maji barak na pul a tam ziji a delaji si naschvali a tak podobne tak dopadnout opravdu nechci snazim se byt vzdy o krok napred a ted mluvte ;)
Od: vilik
Datum: 19.01.16 21:01

Pokud budete platit hypotéku po dobu soužití, tak by vás měla hanba fackovat, když si budete myslet, že je dům jen váš. Nebo si to myslet můžete, ale nesměl byste od přítelkyně vzít jedinou korunu nebo službu, aby tam neměla opravdu na nic nárok. Já bych, s vaším vyjadřováním o ní, vám přál, aby vám začla fakturovat všechno od pohlavního styku s vámi po zmařenou příležitost v životě, že vám musí být věrná. Nebo jí napalte nájem, ať ví, na čem opravdu je. Třeba vezme ten holý zadek a najde si někoho zralejšího. Abych jen nemoralizoval, je dobře, že nechcete vyhodit peníze, ale dům by logicky měl být váš jen v tom poddílu, který jste prokazatelně do něj dal před začátkem soužití. Ostatní byste měl podělit, protože předpokládám, že peníze vyděláváte nebo budete vydělávat oba, z kterých budete váš život financovat. Nebo se taky můžete dostat do situace, že onemocníte a ona vám řekne, že hypo není její starost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.01.16 15:11

Liliku, Vy byste si měl sednout a nalít si čistého vína. Je to žena, se kterou chci být až do snad dalekého konce? Je to žena, se kterou mě bude dobře, a která bude matkou mých dětí? Bude moje /naše/ děti milovat a pečovat o ně ze všech sil? Chci s touto dívkou zestárnout?

Pokud odpovíte ano, tak Vám přece o žádné peníze již v životě nepůjde, protože všechno bude její a vašich dětí. Váš společný domov.

Ale na otázky musí odpovědět i vaše slečna.

Jinak do toho nemá cenu chodit s již nedůvěrou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.01.16 20:47

Proč ten dotaz, když jak uvádíte, že vše na sebe? Tudíž ona nikde nefiguruje, že?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.