Společné bydlení

Od: Datum: 18.01.16 09:35 odpovědí: 8 změna: 03.02.16 11:38

Moje dlouholetá kamarádka stratila střechu nad hlavou je v úpadku banka ji vzala byt na ktery měla hypotéku.Nabidla jsem ji bydlení u mně. Může mě insolvenční správce navštivit a zabavit můj majetek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.16 09:41
Zabavuje exekutor ne insolvencni spravce.
doplněno 18.01.16 12:36: Pokud bezi insolvence, nebuze byt schvalena ci bezet exekuce. Kdo do insolvence neprihlasil sve pohledavky, tak jeho narok na jejich vymahani zanika.
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 18.01.16 09:46

Dobrý den, v případě exekuce se u Vás exekutor může objevit a bude to o dokazování, které věci jsou Vaše a které jsou kamarádky. Ovšem, je-li banka uspokojena, tak snad exekuce nehrozí - pokud nejsou nějaké další dluhy, o kterých Vás kamarádka neinformovala.

Zdravím!

doplněno 18.01.16 10:49:

julinka - v tom případě Vás může čekat překvapení ve formě exekutora. Ten by zřejmě nejdříve "šel" po výplatě nebo bank. účtu kamarádky a až potom do místa jejího pobytu.

doplněno 18.01.16 16:08:

julinka - hlavně musíte mít ověřenou jistotu, že Vám kamarádka dává přesné a správné informace. Mohu se domnívat, že když zřejmě neřešila událost s bytem a bankou, že je to osoba méně zodpovědná a třeba i jinak zadlužená. Takže, chce to vidět doklady, jestli je v OB a chráněná před exekucí (nebo není).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.16 10:41

Banka není uspokojena a jsou tam ještě dluhy.

Datum: 18.01.16 11:15

Zdravím,
pokud už požádala o insolvenci (osobní bankrot), pak žádné návštěva exekutora nehrozí (samozřejmě za předpokladu, že jí ten OB bude schválen).

Datum: 18.01.16 12:29

Osobní bankrot ma schválen a co insol.správce ten mi tady bude kontrolovat byt. nevím jake procedury mě čekaji.Děkuji za odpověď.

Datum: 18.01.16 13:33

Nejsem odborník, takže na tohle vám bude muset odpovědět nědko povolanější (znalejší), ale co jsem se o to zajímal, tak se uvádí, že jak je osobní bankrot, tak se exekuce zastavují (pozastavují) - takže návštěva exekutora v případě dodržování podmínek insolvence nehrozí. Insolvenční správce spravuje příjmy člověka v osobním bankrotu a s váma nemá nic společného.
Jak doplnění k tomu, co je tady uvedené níže, že pokud nemá u vás dotyčná trvalé bydliště, že tam exekutor nemůže a můžete tvrdit, že je u vás jen na návštěvě - to je nepravda, pokud je někdo v exekuci, tak exekutor může jít zabavovat majetek exekuovaného kamkoli, kde se domnívá, že exekuovaný majetek má (čili i do úplně cizího bytu, kde byl exekuovaný třeba jen jednou na návštěvě). Ale to se vás netýká.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.16 15:05

Exekutor může přijít kamkoliv, kde se domnívá, že má povinný nějaký majetek.

Není odkázán pouze na adresu trvalého pobytu. (Viz i odpověď Ronyxe.)

___

Insolvenční správce k Vám nepřijde.

Ohodnoceno: 3x

Od: davidvozak
Datum: 03.02.16 11:38

Dobrý den. Neplést si insolvenčního správce a exekutora. Správně může provést přezkum majetku dlužníka de facto jen s jeho souhlasem. Do Vašeho bytu bez Vašeho souhlasu skutečně vstoupit nemůže.

Hezký den JUDr. David Vozák

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.