Předčasné splacení úvěru

Od: Datum: 18.01.16 08:29 odpovědí: 5 změna: 18.01.16 10:46

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mám u banky (Equabank) úvěr, kde mám podle internetového bankovnictví aktuální zůstatek úvěru 176 280 Kč. Dnes jsem volal do banky abych se ujistil, že tato částka je opravdu částka kterou bance mám doplatit. Operátor mi po chvíli zjišťování sdělil, že pro doplacení úvěru je tam potřeba doplatit 177 280 Kč. Když jsem se zeptal zda je za předčasné splacení nějaká financí sankce, tak mi bylo sděleno, že není, že ta tisícovka je úrok či co ... Vysvětlí mi prosím někdo jak to je? Jde mi o to, že tato částka je platná pro dnešní den, zítra bude zase jiná ... Když jsem operatora požádal o výpočet částky k zítřejšímu datumu tak řekla že to nevidím ... Nevím co si mám o tom myslet ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.16 09:07
Idealni zajit do banky a nechat si to vysvetlit. Nevime co mate ve smlouve a jak mate co nastavene. Ja mam v IB celkovou castku, nejdriv se splacely uroky, nyni uz splatka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.01.16 09:41

Já lidi nechápu, vy máte s někým smlouvu a řešíte ji zde. Co očekáváte, bankovního, hypotéčního poradce pro tuto banku, pro váš případ? Zajděte do banky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 18.01.16 09:50

To máte ve smlouvě o úvěru. Bývají sankce za předčasné splacení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.16 10:41
avatar

Tento dotaz mi příjde podivný. Vy si nepřečtete svou smlouvu, nevíte, co v ní máte a my to máme vědět? Prostudujte, zajděte do banky. *hej*Ale nechoďte příliš problému naproti. Jestli tam máte částku, kterou jste napsal a splácíte po tisícovce, tak ještě tyhle starosti hoďte za hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 10:46
avatar
Vy každý měsíc platíte jistinu (penize, co jste si půjčil) a úrok (cena úvěru). Zůstatek je vždy jen zbytek jistiny, takže pokud budete uvěr předčastně splatit, je třeba přičíst i úrok za daný měsíc. Úrok se vypočítavá vždy na den, proto by jiný den mohla být částka, kterou budete muset doplatit, o nějaké koruny odlišná.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.