Výživné na rozvedenou manželku

Od: Datum: 16.01.16 10:00 odpovědí: 3 změna: 16.01.16 15:29

Psala jsem si žádost o alimenty od exmanžela na mou osobu . Nemůžu chodit do práce už 5 let , protože jsem po těžké operaci a mám psychické problémy . Jezdím po psychiatrických léčebnách a platím léky , které jsou někdy drahé . Psala jsem si žádost do Jindřichovém Hradci , ale tam mi napsali , že nemám vše co k tomu patří vyřízené . Tak jsem zavolala k soudu a tam mi poradili co mám vše udělat , tak jsem vše sehnala a poslala k soudu . Včera mi přišlo od soudu , že nemám formulován petit . Prosím porad te mi co mám dělat? Děkuji Ivana Hudčeková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.16 10:21
avatar

K soudu se nepíší žádosti, ale žaloby. Ve Vašem případě - žaloba na určení výživného na rozvedenou manželku. V žalobě musíte uvést čeho se domáháte, jaké částky a z jakého důvodu a doložit vše, co je k tomu potřeba (posudek od lékaře, výdaje za léčiva atd.)


doplněno 16.01.16 10:28:

Jinak viz. Výživné na rozvedeného manžela § 760 – 763:

http://www.podnikatel.cz/zako…vy-obcansky-zakonik/f4581362/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.16 10:21

Možná jste něco opomenula, je petit jednoduchý t.j. jeden návrh, je složený více návrhu, eventuální a alternativní, pokuste se ze soudu vyloudit co tam konkrétně chybí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.16 15:29
avatar

Vzory, jak psát k soudu či podávat u soudu i když já bych v takovém případě si to nechala napsat advokátem

Zas tolik peněz to není a je to rychlejší.

http://www.bezplatnapravnipor…tiznosti-zaveti-oznameni.html


doplněno 16.01.16 15:34:

Špatné podání . se zde vysvětluje - Váš problém.

Pokud máte děti, které pracují, musí Vám pomoci i ony.

http://www.epravo.cz/top/clan…ob-proti-vytesneni-52845.html


doplněno 16.01.16 15:59:

Mimochodem každá žádost se dá zamítnout, tedy i Vaším manželem.

Proto nemůžete podávat žádost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.