Vkladní knížka

Od: Datum: 13.01.16 18:08 odpovědí: 4 změna: 13.01.16 19:19

Dobrý den, babička si jistá, že její tatínek měl cestovní vkladní knížku. Před 40 lety z ní byla vybraná nějaká částka a zůstatek byl cca 300 kč. Babička bohužel vkladní knížku nemůže najít. Je nějaká možnost, jak zjistit zda je pořád někde vedená?

Děkuji předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 13.01.16 18:13
avatar

Jestli se nepletu, tak v jednom období se řešily vklady propadnutím... - Jakým způsobem byste chtěli pradědečkův vklad prokazovat? Přijdete s úmrtním listem a budete chtít peníze?

Podle mne - nedobytné. Ale jestli alespoň tušíte název banky a znáte iniciály (případně máte ten úmrtní list), můžete se zeptat přímo dané spořitelny...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 13.01.16 18:20
avatar

Dobrý den, neřešte to - nemá to význam. Jinak, dotaz u ČS a tam Vám řeknou zřejmě to samé. 300 Kčs je prostě po 40ti letech odepsáno. Zdravím!

P.S. Všechny vkl. knížky se už před časem převáděly na knížky na jméno.

doplněno 14.01.16 17:24:

http://www.novinky.cz/finance…temer-dve-miliardy-korun.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.01.16 18:35

Jistě, jděte logicky tam, kde je vedená, Spořitelna, kde jinde. Nedávno proběhla informace, že je u starých vkladních nějaká lhůta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.01.16 19:19
avatar

Před cca 2 lety jsem měla ten samý problém.Po otci jsem objevila 4 vkladní knížky ještě založené před r.1989, na kterých bylo cca po 200Kč. Byla jsem se na ně zeptat v čs spořitelně.Z jejich strany vůbec neřešili, jestli to bylo nebo nebylo nahlášeno do dědictví:-D. A protože se jednalo o knížky, které se určitě dnes už ani nevydávají, bylo jediné řešení. Zrušení knížek a ty peníze, které by mi vyplatili, což také papírově provedli, si skoro všechny papírově opět vzali zpět jako poplatkyza zrušení:-DSuma sumárum, vyplatili mi 98,-Kč. Takže, nemá cenu se vůbec tím zabývat., pro tak malý zůstatek 300,-Kč Nevím, jestli vaše babička měla knížku výherní, to můj případ nebyl, ale protože ji nemůže najít, musela byste vědět alespoň číslo té knížky bez toho je to stejně passe. Dřív totiž ani nemusely být knížky na jméno s adresou. ož tak.

Ještě jsem našla tuto informaci:

Dříve se vkladní knížky využívaly pro svojí anonymnost, s anonymními vkladními knížkami na doručitele mohl manipulovat libovolně ten, kdo je právě měl "v ruce". Tento typ knížek byl potom v roce 2002 zrušen. Ještě do 31. prosince 2012 lze přitom vklady na těchto knížkách vybrat. Třeba Česká spořitelna uplatňuje pravidlo, že vyplácí i promlčené vklady, pokud se o ně klienti přihlásí. Pokud toto legislativa umožní i po roce 2012, bude Česká spořitelna údajně postupovat stejně jako doposud.

Mně to tedy bylo umožněno v roce 2014

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.