Poplatky za Čt a Čro

Od: Datum: 13.01.16 16:59 odpovědí: 14 změna: 14.01.16 17:21

Je možnost kontroli poplatků? Platím formo SIPO, ale nejsem si jistá jestli mám uhrazeny všechny platby. Memohu najít žádné stránky kde bych se této informace dopídila.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.16 17:07

Pokud platíte pomocí SIPO, platební doklad by vám měl docházet poštou do schránky. Hned první dvě položky bývají poplatky za ČRo a ČT (45 a 135 korun)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.16 10:35

nechte si posílat sipo v elektronické podobě, to je lepší, máte to pak vždy po ruce

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 13.01.16 17:25

Pokud si to strhávají, tak jaké strachy. Správcem evidence poplatníkl je provozovatel vysílání ze zákona. To říká zákon. Správce může zmocnit pověřenou osobu. Že by to u nás byla pošta?.

Datum: 13.01.16 17:39

sis, Vy to neplatíte SIPU, ale organizace, které náleží platba, si sama stahuje částku, pošta to pak požaduje po Vás.

Buďte v pohodě.

Datum: 13.01.16 23:07

Jen se nebojte. Kdyby Vám chyběla platba, tak se TV (a asi i rozhlas) ozvou sami, a budou chtít doplatit.

Datum: 13.01.16 23:25

https://tvp.ceskatelevize.cz/ a https://zis-ext.rozhlas.cz/ - zde se můžete zaregistrovat,vytvořit si účty a kdykoliv se podívat jak jste na tom s platbami, navíc 1x ročně dostanete emailem celkový přehled.

já platím sice inkasem,ale pro klid v duši je to dobré na konci roku na to kouknout ;)

Datum: 13.01.16 23:44
Nebudu zakládat novy dotaz,zeptam se zde,tazatel jisté promine.
Pokud platim poplatky za ČT a rozhlas v místě trvalého bydliště, musím platit i ve svém bytě který vlastním v jiném městě a příležitostně tam prebyvam?

Datum: 14.01.16 06:39

Platíte jen za jeden přijímač, a klidně můžete mít 10 televizí doma, na chalupě, u tchýně, u synka...

Od: jofa®
Datum: 14.01.16 09:55

milancukrar: Může mít deset televizí kdekoliv ...u tchyně, synka, ale nutno podotknout, že ta tchyně a synek musí poplatky platit a je jedno či je ta televize. Aby si to někdo nevysvětlil tak, že prohlásí u příbuzenstva tv za své a oni nemusí nic platit. To jen poznámka pro pořádek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.16 10:12

Jofa, ujištuji Vás, že synek má mojí televizi, tchýně v domově důchodců má moji televizi. Minulý týden jsem dal do DD dokument, kde se uvádí, že televize je moje a proto tchyně nemusí platit poplatek. Naprosto jim to stačilo.

Před několika lety přišel synovi dopis, kde zhruba psali, že zjistili, že platí elektirku a neplatí poplatyk za TV rozhlas. Sdělili jsme jim, že televize je moje, a já platím poplatky přes SIPO. Taky jim to stačilo a již se neozvali.

Pokud je to tak jak píšete, prosím můžete mne poučit nějakým výkladem, či předpisem?

Proč by měl syn (tchýně) platit za přístroj, který nevlastní?

doplněno 14.01.16 16:45:

Jofa, máte pravdu, děkuji za poučení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.16 11:02

Poplatníkem televizního poplatku je podle zákona č.348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů fyzická osoba, která je vlastníkem televizního přijímače nebo je jeho uživatelem, pokud již není poplatníkem vlastník. Televizní poplatek se platí z jednoho televizního přijímače, z druhého a každého dalšího televizního přijímače se poplatek neplatí. Poplatek se neplatí rovněž z televizního přijímače, který je v držení fyzických osob žijících s poplatníkem v téže domácnosti. Televizní poplatek platí i účastník televizního kabelového rozvodu, protože televizní poplatek není součástí platby za kabelový rozvod.

Datum: 14.01.16 11:21

Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní
televizní přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní
přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato
osoba.

To byste mohl nakoupit tv pro celou rodinu a příbuzenstvo a nikdo by nic neplatil. Tak jak si to představujete to není.

doplněno 14.01.16 11:30:

milancukrar: Buďte rád, že se v tom u synka nešťourají. Jinak se nedoplatí+ pokutu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.01.16 16:30

A heršoft. Tak to jsem si při čtení této diskuze vzpomněla na jednu známou. Jednou jsme se o tomhle bavili a ona mi řekla, že žádné poplatky neplatí. Když jsem se divila, protože jsem věděla, že to jde nějak přes ten Čez, tak mi řekla, že ji nikdy nikdo nekontaktoval a že to bude zřejmě proto, že má strašně nízký důchod a tudíž je poplatků zproštěna. Copak to bych i pochopila, ale jak je možné, že nedostala ani žádný dotazník? To jsou nějak propojeni s důchodovým systémem a mohou mít tyto informace?

Datum: 14.01.16 17:21

Co vím, tak tv ani rozhlas se nebudou starat kdo je schopen či neschopen platit poplatky. Osoby osvobozené od poplatků: nesmí mit víc než nějaký násobek životního minima, osoby praktický slepé a hluché a možná ještě někdo, to přesně nevím. O placení či neplacení se musíte postarat sám. Tv ani rozhlas nejsou důslední a proto prochází lecos.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.