Nemoc z povolání

Od: Datum: 13.01.16 07:05 odpovědí: 12 změna: 15.01.16 06:51

Proč nás nevalorizuje každým rokempojištovna já přicházím o peníze každý rok .Místo toho aby mě renta se zvedala tak mě klesá.A to ještě musím ďělat jinač na ni nemám nárok.prosím poradte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.16 08:57

Renta není dána "jednou provždy", její výše se měni v závislosti na výši příjmu.

Zvýší-li se Váš příjem ze zaměstnání a/nebo ID, sníží se renta.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.01.16 09:56

přesně tak, jak píše dole

Datum: 13.01.16 10:13
Renta se valorizuje každý rok. Jen vy to nevidíte, protože vám nejspíš přidali v práci a podle toho vám pak pojišťovna dorovnava. Loni mi valorizovali ID o 119 Kč a rentu o 216 Kč. Letos to bude min, důchod o 40 a rentu ještě nevim.

Od: anna*
Datum: 13.01.16 10:24

To je hezké tak já mám rentu vypočítanou dejme tomu na 10,000kč a z práce jinde beru životní minymum tak že mámtedy18,000kč.A víc nedostanu celou dobu a při tom je pravidelně pomalu inflace tím pádem jdu s rentou dolu tak co mám dělat veškeré odměny mě jdou v niveč protože nemohu překročit rentu to by mě uš pojištovna nedávala nic a to by se jim líbylo jak to udělat abych nestrádala vůbec.Díky.

Datum: 14.01.16 09:47

Buďtě ráda, za to co máte. Co mají říkat důchodci na těch 40Kč navíc? Vždyť do ani nepoznají, jak jde vše nahoru. Vy máte stále ještě možnost s tím něco dělat, nechci radit, ale spousta firem stále platí "bokem"...

Od: anna*
Datum: 14.01.16 11:00

Co to je za pomoc já bych byla ráda kdybych jsem mohla dělat tam kde jsem dostala astma protože bych jsem si k důchodu vydělala vice a průměr bych měla viší než se takhle doprošovat.Ale pojištovny jsou mazaný.

Datum: 14.01.16 13:52

Tak si najděte práci za 18tis a nemusíte se doprošovat u pojišťovny. Pak budete mít případné odměny navíc.

Datum: 14.01.16 15:46

Je vydět že nevíte o tom nic protože kdyby to bylo tak jednoduchý tak bych si našla práci ráda a hned protože mě to zdraví nedovolí bohužel tak se musím podřídit pojištovně.

Datum: 14.01.16 17:46
Právě ze vím, proto vás nechápu...

Datum: 14.01.16 18:47

Když to víte tak musí Vám být známo že kdyš skončím z nemoci z povolání tak se do nem.z povolání nemohu vrátit kdyby po nějaký době mě nesloužilo z draví.

Datum: 14.01.16 19:57

ale já to vím. co vlastně chcete? Mít rentu nebo mít odměny?

Datum: 15.01.16 06:51

Já chci mít dorovnání do výplaty co dnes berou v mím podniku o co jsem díky nemoci o to přišla né abych šla s penězma dolu.Já uš jsem na stajný úrovni uš 10.let.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.