Zápis na katastru nemovitostí

Od: Datum: 12.01.16 19:25 odpovědí: 6 změna: 12.01.16 23:25

Dobrý den,chci se zeptat,když jsem asi před 8 lety udělal závět u notáře,kde jsem napsal moji přítelkyni svůj byt na dožití,kdybych samozřejmě zemrřel dřív,jestli jsem toto měl také ohlásit,nebo zapsat,na katastru nemovitostí,děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.01.16 19:27

Dobrý den, myslím, že pokud jste stále majitel, tak k tomu není důvod. Po Vaši smrti (a po vyřízení dědictví) se tam záznam opraví na nového majitele.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.16 19:33

Otázkou je cos jí přesně napsal?

Věcné břemeno užívání? Ano to bys do KN nechal zapsat, jako záznam.

Závěť, že v případě tvé smrti bude vlastníkem bytu ona? To by se zapsalo jako vklad až po vyřešení dědictví.

doplněno 12.01.16 20:50:

to je možné, že se to zapisuje jako vklad, ale to je v tomto případě asi jen detail.

Ohodnoceno: 1x

Od: cicko
Datum: 12.01.16 20:48

Mýlíte se. Každé břemeno se zapisuje jako "vklad".

Od: wili
Datum: 12.01.16 22:53

Takže je to pravda ano,že to tam mám vložit,protože mi bylo divné,že mi poslední dobou -jemně-naznačovala,že by přišla o střechu nad hlavou,protože mám děti,ale mně to pořád nedocházelo,co po mně chce,asi jí to bylo trapné to říci na plnou hubu,aby nevypadala nenajedeně,děkuji.

Datum: 12.01.16 23:25

Řekněte jí, že pokud bude chlapovi jen "naznačovat", tak se nikdy nedočká, protože to nepochopí. Nesmí myslet na to, že bude vypadat nenajedeně (protože chlap to stejně tak vnímat nebude), a říct na tvrdo, co chce a jaké k tomu má důvody.

Datum: 12.01.16 23:24

Ale závěť není břemeno. Závěť určuje, co se stane s majetkem po smrti (jsou tam samozřejmě podmínky jako neopomenutelní dědicové atd.) Břemeno je, že chcete, aby přitelkyně užívala dům i po Vaší smrti (tzv. vejminek) i když bude dům ve vlastnictví dědiců.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.