Cestovní pas pro dítě

Od: Datum: 12.01.16 17:50 odpovědí: 7 změna: 12.01.16 21:05

dobrý den

chtěl bych se zeptat jestli si jako otec 7 leté dcery mohu udělat pas když už jedeń ma u matky se kterou nežiji a nechce mi jej dat když chci jed na dovolenou dítě ve své výhradní péči nemá a rodný list dcery mám (duplikát). budu rád za jakoukoli odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 18:05

Ano lze nechat vystavit další pas. Nicméně počítejte s tím, že to budete muset uhrát na ztrátu, za kterou lze udělit pokutu až 10 tis Kč. Nicméně záleží na konkrétním úředníkovi a když už ji udělí, tak to bývá do tisícovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:12

Nesmysl...

Zákon neukládá maximální povolený počet cestovních dokladů, nicméně musíte vydání dalšího zdůvodnit. Můj kamarád ma takhle například dva... s jedním jezdí do Izraele, s dalším bez obav i do arabských zemí.

Pokud tazatel uvede jako důvod např. návštěvu Izraele a následnou návštěvu např. SAE, měli by mu bez problému vyhovět. Stejně tak by jako dostatečný důvod mohl uvést schválnost matky dítěte, která odmítá pas vydat. Nicméně tady bych měl možná trochu strach, aby se nedostal do podezření, že chce dítě unést za hranice.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.01.16 18:16

Ano, ale vydání druhého pasu se stát velice brání a příklad, který uvádíte tj. zamezení problémům při cestování do navzájem znepřátelených zemí, je asi jediný relevantní důvod, kdy stát druhý pas vystaví.

To, že příjdete na přepážku a řeknete, že chcete druhý pas, protože Vám ho nechce Vaše žená dát, rozhodně důvodem není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.01.16 18:31
avatar

Nemyslím si - můj bývalý kolega měl pasy čtyři, a bez problémů. Dalším důvodem je třeba vyřizování víz do exotičtějších zemí - často to bývá zdlouhavý proces, který se dá urychlit tím, že máš víc pasů, které rozešleš na různé ambasády a vyřizuješ současně (a na další zatím můžeš vycestovávat).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aleslinek*
Datum: 12.01.16 18:39

děkuji toto je polopaticky přesně pro mne

Datum: 12.01.16 18:39

Tak to máme asi v Brně přísné úředníky.. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 21:05

Přesně tak. Další pas vystaví v odůvodněných případech a nejlepší důvod je ten, co uvádí Jethro. Napíšete to na tu žádost a úředník s tím mnoho nenadělá. Svého času jsem měl pasy 3. Dva normální - jeden kvůli vízům, na druhý jsem cestoval a ten třetí jsem si pořizoval biometrický pro cestu do USA. Původně jsem chtěl některý ze starších pasů vrátit, nicméně úřednice mě přesvědčila, že to nemám dělat, když je do konce platnosti pasu daleko a nadiktovala mi i to odůvodnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.