Jak nesdělovat nic praktickému lékaři?

Od: Datum: 12.01.16 16:09 odpovědí: 7 změna: 12.01.16 17:01

Po dnešní návštěvě praktického lékaře, a není to poprvé, jsem nabyl dojmu, že se jedná spíše o zástupce státu než mého lékaře. Lékařce přišlo, že jsem byl den v Bohnicích kvůli problému, a hned chtěla kontakt na mého psychiatra, a dala mi lístek k němu na kontrolu ohledně řidičského oprávnění.

Chápu její pozici, kdy se chce "krýt" před státem, že nic nezanedbala, ale já žádnou povinnost chodit k lékaři kvůli řidičskému oprávnění nemám, a přijde mi to v poslední době tak, že praktický lékař vystavuje potvrzení jenom zaměstnavateli, na řidičák a když mám opravdu nějaký problém, tak na něj kašle a dá mi letáček co dělat při nachlazení.

Jednoduše řečeno mi přijde, že můj lékař pracuje spíše proti mě než v můj prospěch a čím víc informací o mě má, tím víc mám pocit, že je tendence je využívat v "celospolečenské blaho".

Je možné mít nějakého praktika, kterému nebudu muset vyplňovat vstupní dotazníky, předávat mu dokumentaci atd. Prostě někoho kdo mě bude léčit a nebude využívat zdravotní dokumentaci ve prospěch státu a zaměstnavatelů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 16:12

Lidový léčitel

Už se na Vás chystá celorepubliková databáze Vašich nemocí :-D

Tak buďte zdráv...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.16 16:20
avatar

Mělo by být místo, kde by se sešly všechny výsledky všech vyšetření, hospitalizací a léčení specialistů. Proč ne u paktického lékaře? Znáte lepší místo?


doplněno 12.01.16 16:36:

koss, ještě mě napadlo, došlo vám, kdo vám všechna ta léčení, pobyty v ústavech a nemocnicích a také nemocenské platí? Jak dlouho jste pracoval a nemocenské pojištění si platil? No, schválně! Ten, kdo vám tak pije krev? Stát! *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.01.16 16:30

krematorium

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 16:40

Jsou to přeci moje osobní údaje, o kterých bych měl mít možnost si rozhodovat sám. Mám takový pocit, že se tady z lékaře dělá policajt.

Datum: 12.01.16 16:43
avatar

Klidně si rozhoduj sám za sebe. Zaplať si pobyty, léčení, léky! Buď nezávislý! Nebrání ti vůbec nikdo. Když nic nebudeš chtít zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 12.01.16 16:47

" Já žádnou povinnost chodit k lékaři kvůli řidičskému oprávnění nemám". Ano, máte naprostou pravdu. Samozřejmě jedině v případě, že řidičské oprávnění nevlastníte ani o něj neusilujete!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 17:01
avatar

No já proti tomu nejsem, jednou se to může hodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.