Rýma, zubní kaz - lék

Od: Datum: 11.01.16 19:38 odpovědí: 7 změna: 12.01.16 09:56

Zdravím, zajímalo by mě jaký máte názor na to, že na tyto "banální" nemoci není lék. Umíme léčit rakovinu, transplantovat orgány, operovat mozek a na obyčejnou rýmu lék není. (kapky do nosu jako lék neberu - rýmu nevyléčí).

Myslíte jako já, že v tom má prsty třeba farmaceutická lobby? Že lék už dávno (utajený) je ale finančně je lepší za hodně peněz léčit a léčit než vyléčit? To samé u zubního kazu...zubaři by najednou měli poloprázdné čekárny.

Díky za názory ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mcmann
Datum: 11.01.16 19:57

To, že na popsané potíže léky existují ale jsou, jak se říká v "šuplíku", to si nemyslím. Lidé totiž mají sice rádi peníze - tó panečku jo ale po uznání touží ještě víc než po penězích a u vědců to platí dvojnásob nebo spíš trojnásob.

Co si myslím o tom, že neexistuje lék na rýmu, respektive, řekněme běžní virotické infekce? No, myslím si, že to je největší ostuda současné lékařské vědy vůbec.

Co se týče léčby zubního kazu mimo vrtání, pochopitelně, tak ten už léčitelný - v ranném stádiu je.


doplněno 11.01.16 20:12:

Píšete rýma - rýma není nemoc ale potenciální projev nemoci. Předpokládám nejčastějšího původce - vir.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 20:09
avatar

Pokud si to chcete zaplatit, tak se dnes vrtají zuby i laserem.
Jinak zubní kaz vzniká určitě špatnou stravou.
Takže tady opravdu platí prevence.
Moje rodina v cizině, kde sladké jídlo nanejvýš byly přírodní jogurty, nebo meloun a nejtěžší jídlo byly luštěniny, měla krásné a nádherné bílé pravidelné zuby. Když se vrátili, do 3 let už tam byly kazy, které dříve neměli .

Co se týče rýmy, vzniká většinou z prochlazení a z toho, že lidé v zimě ani v ledovém větru nenosí šály i kolem pusy, aby nedýchali ledový vzduch a hlavně čepice. Když k tomu přidáte teplé boty a silnou imunitu na základě jídla bez hamburgů a podobně, vyjde vám, že na to lék prostě být ani nemůže. Jedině zdravý rozum.
A o tom to je, řekla bych.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcmann
Datum: 11.01.16 20:19

Pokud si to chcete zaplatit, tak se dnes vrtají zuby i laserem.

Tazatel měl na mysli patrně remineralizaci části zubu postiženého kazem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 20:10
avatar
Zubní kaz způsobují bakterie - nedostatečná hygiena, nevhodná strava. Bylo by vážně moc hezké, klidně si huntovat tělo, pak polknout piluli a zase mít zoubky s dokonalou sklovinou.
A rýma? Také lze proti ní bojovat preventivně. Nosní kapky opravdu neléčí, jen mají rýmičkou postiženému člověku uvolnit dýchací cesty. K léčbě se přistupuje laxně právě proto, že je to banalita, která sama odezní (záleží na imunitním systému člověka). Zrovna u těchto dvou zdravotních komplikací bych neřekla, že někdo sedí na zázračném léku. Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 20:14
avatar

Já si spíš myslím, že příroda ví, co dělá, a člověk na ni nemá.

Už se vidím, až budu jako stará babka vzpomínat na své mládí: "Jo, děti, byla to... jak bych to jen nazvala? Snad doba konspirační. Všichni si mysleli, že vláda/farmaceutická lobby/...(doplňte dle vlastního uvážení) něco tají, aby docílili nějakých záměrů. Bylo docela běžné, že nikdo nevěřil ničemu, a protože nikdo nevěřil nikomu, byli jsme slabí, nemohoucní, roztřesení lidičkové, kteří by bývali mohli žít život mnohem radostněji, kdyby jej prožili a nebojovali pořád proti nějakému imaginárnímu nepříteli."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 07:41
avatar

Víte, že už izolovali viry, které způsobují rýmu? Představte si, že je jich více jak 200 druhů. A na vira, mrchu, neplatí vůbec nic. Jen vlastní imunita. Právě proto rýmu a chřipku nelze vyléčit léky, jen posílit imunitu, většinou teplem, klidem a dostatkem tekutin. A pak si imunita viry dokáže sama zlikvidovat. Poklikejte si a o vlastní imunitě si přečtěte, kdy a proč pracuje nejlépe a proč a také před čím, vás chrání. ;) Protože některé nemoci nejsou způsobeny stejným virem, člověk nezíská trvalou imunitu, proděláním nemoci nebo očkováním. U mnoha nemocí příušnice, neštovice, zárděnky, atd, proděláním nemoci nebo očkováním, ale proti konkrétnímu viru, celoživotní imunitu získá. Vir HIV stále mutuje, tak na vira HIV neplatí nic. Stalo se ale to, že mnoho virů také začalo mutovat a tak si imunita s nimi neumí poradit. A nemoci, jako je černý kašel, spála, TBC a ještě několik nemocí se začalo vracet. Vir je hajzl a vetřelec!


doplněno 12.01.16 16:16:

Štírečku, co si myslíte o tomhle názoru? Zvláště pak o první větě: Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah,

http://www.poradte.cz/volna-d…jimavy-nazor-na-vitaminy.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.16 09:56
avatar
Oslabena imunita je taky z nevhodné stravy. Na rýmu a nachlazení stačí vitamin C ale i tak s tím tělo bude bojovat nějakou dobu. Lépe je pojídat vitamíny preventivně.
doplněno 12.01.16 22:41: Babko těch medicin uz je tolik, ze se navzájem vylučují. Na imunitu má vliv odpočinek, dostatek pohybu a taky strava je jeden z hlavních důvodů. Všechny nemoci vznikají ve střevě a pokud nema tělo dostatek živin, nemůže pak bojovat. Bucek možná zahřívá zevnitř, ale člověk je po něm unavený. Na druhé straně me půl kila ovoce dobře zasyti a žádnou energii neodebira. Dříve jsem byl několikrát za zimu nachlazeny, od doby, co si hlídám čeho do huby dám jsem nachlazeny nebyl. 4 roky. Vitamín C dávám denně 5-10 gramů, když cítím, ze se něco blíží, zvedám dávku na 25 gramů denně a zase to rychle odchází. Takže ja mám jasno a zatím nic měnit nebudu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.