Dá se platit více jak 5ti stavenkami

Od: Datum: 11.01.16 16:07 odpovědí: 9 změna: 12.01.16 02:02

Dobrý den,dá se platit v ochodech jako kaufland,albert a podobně více jak 5 stravenkami? Popřípadě kde? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 16:20

Tam, kde používají scanery, tak nedá. Je to možné u Vietnamců a nebo v Jednotách, kde jsou normální pokladny.

Ale existuje možnost, že Vám pokladní rozdělí zboží na více nákupů. Pracuji na pokladně v Tescu a často se s podobnou žádostí potkávám a nemám s tím problém. Není vyjímkou, že má zákazníik 2-4 nákupy a na každý uplatní 5 kusů stravenek. Vyjímkou jsou stravenky sociální na které se omezení počtu kusů nevztahuje a je možné je použít s vyjímkou alkoholu na cokoliv (oblečení, drogerie, papírnictví).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 17:19
avatar

A já jsem si naivně myslel, že stravenky slouží pro zaměstnance k tomu aby se mohli v zaměstnání stravovat teplou stravou a ne na nedělní nákupy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 17:46
V Globusu je limit 20.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 11.01.16 17:59
avatar

Nevedel jsem ze v Globusu berou stravenky.
Diky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 19:55
avatar
Ty seš mi ale rozumbrada Albatrose. Chceš mi naznačit, že když mám pracoviště v polích a do města 25km tak mi zaměstnavatel zařídí stravování v hospodě za stravenku? Výborně, beru to všema deseti. V opačném případě mi ale nezbývá než vyrazit do supermarketu a stravenky utratit naráz.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.16 01:31
avatar
Albatros: Stravenky jsem dostával již v několika zaměstnáních, ale to, že bych je musel utracet za teplou stravu, slyším teda poprvé...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 19:48
avatar

V Praze berou stravenky v počtu 5 ks á 80 kč u Alberta a v Lídlu.Takže do částky 400 kč celkem na jeden nákup.
Do kauflandu nechodím, takže nevím, ale prý tam stravenky neberou vůbec.

Stravenky by se měly utratit někde v restauraci, ale je tu velký problém, že ne všichni mají blízko pracoviště restauraci.

Další problém je v dietách. Jak diabetici, žlučníkáři, vředaři nebo citliví na lepek, nebo prostě jen restaurace kde dostanete víc než jen bůček s knedlíkem..nejsou a málokdy mají to štěsí že blízko jejich pracoviště je dietní jídelna.
A tak jim nezbývá než si koupit potraviny v marketech a to dietní jídlo si na druhý den připravit do práce, protože se určitě shodneme na tom, že i dietáři musí jíst.A že štastní lidé, kteří nic podobného nemusí řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 11.01.16 21:55
avatar

Nevím jak jinde,ale Kaufland v Havířově stravenky nebere a myslím,že ani v Ostravě. V Globuse u klasických pokladen taky ne,pouze v těch malých pultových prodejničkách před pokladnami:uzeniny studený a teplý pult, zákusky a ty jejich velmi dobré poháry a taky v jídelně Globusu. Když např. v Bille dělali problém,že jen 5 stravenek,tak jsem na pásu po ceně 5-ti stravenek nákup stopla,zaplatila a zbytek pokladní markovala jako další nákup a zase 5 stravenek. Za stravenky nakoupím potraviny,z nich uvařím a pak si z toho doma naplním ,,krabičky,, a ty si nosím do práce na oběd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 02:02
avatar

Zdravím,
co jsem to kdysi zjišťoval, tak stravenky bere Albert (ale jen supermarket, čili malé prodejny), nebere je Kaufland, Penny, u nás tedy ani LIDL. Počet stravenek na 1 nákup je max 5ks, takže když sem takhle dělal nákup, tak pře začátkem markování upozornit pokladní a ona to většinou pohlídá - domarkuje do částky rovnající se ceně 5 stravenek, pak to vyrovnáte a jede se další část nákupu. Běžně jsem takhle dělal nákupy za 800 - 1.000Kč, u mne to bylo dělené po 350,-Kš (5ks stravenek a=70,-Kč). Jediný, kdo vás nebude milovat, jsou lidi ve frontě za vámi, protože je zdržujete.
Jinak info o možnosti plateb stravenkami najdete vždycky na stránkách (webu) jednotlivých prodejců a řetězců.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.