Neschopenka a uzavření pracovní smlouvy

Od: odpovědí: 3 změna:

Jsem na neschopence, mohu uzavřít pracovní smlouvu? Nebo musím počkat až ukončím neschopenku? Je-li pracovní smlouva uzavřená se zaměstnancem, který je na neschopence, je tato smlouva neplatná?Děkuji za odpověď.

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

No já si myslím,že pracovní smlouva může být uzavřená po ukončení neschopnosti.Jistě je vám vypláceno nemocenské.Jak můžete plnit pracovní povinnosti u jiné organizace,jste-li práce neschopný/á.Myslím ,že by to byl podvod,asi jako být na prac.úřadě,pobírat dávky a uzavřít prac. smlouvu... Co vy na to poradci?*nevi*

 


0x

Záleží na účinnosti této smlouvy. Běžná nemoc nezbavuje člověka svépravnosti a tedy ani smluvní závazek učiněný v průběhu nemocenské nemůže být neplatným (neplatným může být úplně z jiných důvodů).

 


0x
avatar inzinyrka

Nechápu logiku toho, proč bych na neschopence uzavírala pracovní smlouvu - ani z hlediska zaměstnance, ani z hlediska zaměstnavatele. Zaměstnavatel to po Vás chce? Nebo neví, že jste na neschopence?

doplněno 07.09.09 18:15:

Pracovat byste nemohla, neboť byste porušila léčebný režim.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]