Přeposílání zásilek a exekuce

Od: Datum: 11.01.16 09:53 odpovědí: 3 změna: 13.01.16 14:47

Mám trvalé bydliště, kde ale nebydlím. Když si zajdu na poštu v místě trvalého bydliště a vyřídím si přeposílání zásilek, ale stane se to, že mi například přijde pokuta a chybou pracovníka pošty mi to vyrozumění nedojde a dozvím se o tom, až na mě bude exekuce, je tam právní odpovědnost české pošty a já bych tu exekuci mohl zrušit a nebo jaké jsou možnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 10:44
avatar

Pokud si necháváte přeposílat poštu na jiné místo, tak máte o tom doklad. Tato služba je zpoplatněna. Takže pokud by to bylo tak, že poštovní úředník udělá chybu a zásilka Vám nebude doručena na správné místo, jste z obliga. Samozřejmě, že běhání a dokazování Vás nemine.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 11.01.16 11:21
Exekutor stejně posílá dopisy " nedosílat", takže je to jedno.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.16 14:47

To že si necháte dosílat poštu z jedné adresy na jinou je váš soukromý vztah s Českou poštou. Teoreticky byste mohl uplatňovat náhradu škody na České poště, ale na samotné skutečnosti, že je proti vám vedena exekuce to nic nezmění.

Pominu-li zpoplatnění dosílky, tak pokud si nechcete měnit trvalý pobyt, má to smysl tak možná pro upomínku z banky apod. Již jen pro shora řečené považuji za mnohem smysluplnější zajít na matriku a nahlásit tam "adresu pro doručování". Ta bude zanesena přímo v centrální evidenci obyvatel a účinky doručení úředních písemností vč. těch od soudu nebo exekutora nastanou pouze, pokud budou doručovány na vámi nahlášenou adresu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.