Právě se učím filosofii - pohřby kamarádů

Od: Datum: 11.01.16 01:42 odpovědí: 7 změna: 12.01.16 07:31

Ahoj, mám teď zpovídací náladu. Před chvíli jsem přijel z druhé strany ČR a zítra mám ustní zkoušení abych dostal o stupeň lepší známku na vyzo. (maturitní ročník) A teď mi proběhla hlavou taková myšlenka. Nedávno zemřel kamarád prarodičům a znali se přes 40 let. Najednou přemýšlím jak kamarádi vypadají teď a co se během života všechno třeba stane a změní a najednou příjde ta chvíle, kdy já budu sedět na židli a budu se dívat na rakev a vzpomínat na všechno to vtipné a hezké co jsme spolem prožili. Nejhorší je to, že jsem si uvědomil, že to jednou příjde a já tomu nezabráním a co teprve rodiče.

Také se muže stát, že se nedožiju ani toho důchodového věku a já budu jeden z prvním kdo bude v té věčné bedně ležet. FUUUUUU... nepříjemné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 02:43
avatar

V "té bedně"

už by mi to asi bylo jedno...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.16 07:33
avatar

Takové a podobně depresívní nálady přepadají člověka vždycky, když je přetažený, nevyspaný. Neponocujte tak, budete mít optimističtější náladu. To, co děláte, to je jen dobrý základ pro deprese.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.16 09:43

Třeba nebudete ležet v té bedně, ale pojdete někde v přírodě a posloužíte zviřátkům za papání. Proč to vidět hned tak černě?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.16 09:55
avatar

každej bude jednou ležet v bedně - a každej to bude muset nějak "přežít" - holt o tom nesmíte moc dumat - nebo "se zblázníte" !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.16 11:23
avatar

zainvestuj, kup si hrob a předplať si rakev, aby tě nestrčili do nějaké papundeklové nahrážky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.01.16 12:10

Tak ono to každého, bez ohledu na věk, občas napadne. Nejlepší moje rady jsou: Nepropadat pýše, nemyslet si, že všechno stihnu, nemyslet si, že všechno na světě uvidím, a trochu koukat na to, že jsem jen malou součástí tohoto světa (s tím ale, že pokud budu dobrý, mohu i dost dějů ovlivnit), a jednou to stejně musí skončit. Pak se Vám možná hodně uleví (pokud teda nejste pyšný, pak je každá rada drahá).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 07:31
avatar

Když mi někdo nařizoval, že MUSÍM něco udělat, říkala jsem: Nemusím MUSÍM JENOM UMŘÍT. Nikdo z nás se tomu nevyhne, nemyslete na to, jste zatím ještě mladý. A až zestárnete, naučíte se na smrt koukat z jiného pohledu.

Mně také vadí, když kolem mě odcházejí kamarádi - 53, 61, 62, 64 let. Říkám si je to brzy. A je zajímavé, že samí chlapi. My ženské jsme asi trvanlivější.:)

Jeden kamarád tomu říká: UŽ SE KÁCÍ V NAŠEM LESE.

Prostě tomu nikdo neujde. Nemyslete na to, život máte před sebou, nač si ho kazit chmurnými myšlenkami? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.