Vystaveni faktury za 14 mesicu

Od: Datum: 10.01.16 18:21 odpovědí: 9 změna: 11.01.16 18:04

Dobry den, chtela jsem se zeptat, jestli je mozne vystavit fakturu za 14 mesicu od ukonceni praci na uprave meho bytu.

Fakturu mi vystavil muj byvaly partner, ktery se v soucasne dobe zastituje svou firmou.

Dekuji za odpoved

D.

doplněno 10.01.16 18:55:

Na provedene prace neexistuje zadna smlouva, protoze jsme spolu zili jako druh a druzka. Rok po rozchodu mi vystavil fakturu. Docetla jsem se, ze je podnikatel povinen vystavit fakturu do 15 dni po ukonceni prace. Navic si dal do ucetnictvi i doklady za veci, ktere jsem si do upravy bytu kupovala sama.

doplněno 10.01.16 19:48:

ja mam minulost vyresenou uz rok...proto je ta faktura po14 mesicich prekvapujici. A to co jsem si zaplatila mam znova vyuctovano ve fakture. Proto me to ucetnictvi zajima. Nejak to dopadne, ale 88 tisic platit nebudu.

diky za odpovedi
d.ccc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.01.16 18:27

Dobrý den, myslím, že z hlediska času je to v pořádku, resp. nějaké promlčení zde není. Zdravím!

doplněno 10.01.16 19:20:

dccc - mám dojem, že si jen vzájemně řešíte nedořešenou minulost. Účetnictví expřítele Vás nemusí zajímat (byť je podivné). Pokud nesouhlasíte s fakturací, tak fakturu vraťte s námitkou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.16 18:34

Fakturu lze vystavit kdykoliv na cokoliv. Případný oprávněný nárok musí posoudit soud.

Od: buss®
Datum: 10.01.16 18:41

Otázkou je, podle čeho byla služba vykonána, dle OZ? Byla smlouva? Nebylo-li právo vykonáno v promlčecí lhůtě, promlčí se a dlužník není povinen plnit.

doplněno 10.01.16 22:06:

nešťastníku, s co smlouva per huba? OZ takové smlouvy preferuje, lidé by si měli věřit, co řeknu, platí!. Písemná povinně, kde to zákon ukládá.

Datum: 10.01.16 18:44
Pak tedy jiste existuje na tyto prace objednavka na jeho firmu, rozpocet atd.

Od: dccc
Datum: 10.01.16 19:39

ja mam minulost vyresenou uz rok...proto je ta faktura po14 mesicich prekvapujici. A to co jsem si zaplatila mam znova vyuctovano ve fakture. Proto me to ucetnictvi zajima. Nejak to dopadne, ale 88 tisic platit nebudu.

diky za odpovedi

Datum: 10.01.16 19:53

Vystavit fakturu bez předchozí písemné objednávky nelze.To by potom mohl vymáhat kdokoliv cokoliv po komkoliv.

A potom,každý podnikatel přece ve vlastním zájmu vystavuje fakturu co nejdříve,aby měl za provedené práce zaplaceno co nejdřív.

Od: ertl
Datum: 10.01.16 21:16
Vystavit fakturu bez předchozí písemné objednávky nelze? Kde jsi na tom byl?

Od: cicko
Datum: 10.01.16 21:42

Asi na aktivu účetních a daňových poradců v místní nálevně. ;)

Datum: 11.01.16 18:04

Aha,takže když ti někdo předloží fakturu jen tak,že prostě třeba jen chce po tobě prachy,tak ji prostě zaplatíš bez toho,že pro tebe ani nehnul prstem , a hotovo? To sorry,ale já tak bohatej nejsem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.