Stavy úzkosti a paniky? příznaky

Od: Datum: 10.01.16 16:33 odpovědí: 8 změna: 16.01.16 12:49

dobry den,dokázal byste někdo popsat jak probiha nebo jak se projevují příznaky uzkosti nebo stavy paniky? Jak se člověk trpící touto nemocí chova? Dekuji moc z odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.16 16:38
avatar

Popsáno o obojím zde:

http://www.uzkost.cz/model_uzk.htm


doplněno 10.01.16 18:26:

To by se mohlo pak jednat i o hysterii. Cit.:

V záchvatu hysterie může být člověk skutečně ve stavu mimo sebe samého, zmítá se v křečích, třese se, rychle dýchá a může předstírat i nějaké zranění nebo nemoc...Může dojít ke strnulosti a neschopnosti pohybu nebo naopak k pohybům nadměrným, nekoordinovaným, k zoufalému křiku apod.

Pročtěte si: http://www.spektrumzdravi.cz/projevy-hysterie-lze-mirnit-lecbou-dulezita-je-ale-i-podpora-blizkych

Ohodnoceno: 4x
 
Od: makaka
Datum: 10.01.16 17:53

Myslíte si tedy ze je normální,když se projevují ty emoce až tak,ze třeba člověk jde a začne zničehonic nahlas dýchat,skoro se dusit,někdy i tak zkstne křičet?nebo mlátit pěsti do stolu? Jsem zmatena..

Datum: 11.01.16 07:36
avatar

Ne. To co popisujete, to jsou špatně zvládnuté emoce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: makaka
Datum: 11.01.16 15:05

Nemyslím si​. Doktor (psychiatr) spoluzacce dokonze predepsal léky a určil nějakou diagnózu.. Na spatne zvládnuté emoce by ji snad léky nedával.. Jen mi k tomu nesedí ty stavy paniky a úzkosti.. Nedpovida to jejímu chování. Ale ta hysterie,to už ano

Datum: 12.01.16 11:39
avatar

Myslím, že stav paniky je stav, kdy se člověk dostane do situace, kdy najednou neví, co má dělat. Mysl skáče z jednoho nápadu na druhý a člověk neví, jak honem zareagovat, při čemž pociťuje histerickou bezmoc, stoupá tlak v hlavě, psychicky je vykolejený, začne dělat, nebo myslí, "jedno přes druhé" a nemůže se okamžitě a racionálně rozhodnout pro řešení, čímž narůstá panika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makaka
Datum: 13.01.16 16:37

To by i odpovídalo.. Uz si s ni nevíme rady, sice uz nějakou dobu bere léky,ale vůbec to nezabira a takové záchvaty ma porad.. Co minutu,dve.. Pri písemkách a celkove v hodinách je to už pravdu moc,casto se nedokážu soustředit,ale vím,ze za to nemůže.. Jen jsem chela zjistit o co vlastně doopravdy jde.

Datum: 14.01.16 06:46
avatar

Makako, stále si myslím, že jde o špatně ovládnuté emoce anebo je to divadlo, které ten člověk produkuje. Jde o efekt. Čím větší obecenstvo, tím dokonalejší "záchvat", tedy herecký výkon. Konečně někdo o něj stojí, někdo mu chce pomoci, někdo je k němu laskavý, konečně získal jeho pozornost. Něčí nebo celého kolektivu. Svým vystoupením si zajišťuje pozornost a pomoc druhých. Anebo si něco vynucuje. Je jako malé dítě, které si neumí prosadit svou vůli jinak, než že řve a válí se po zemi. Když nemá obecenstvo, vztek ho velice rychle přejde. :-D Klasický stav paniky a úzkosti vypadá úplně jinak. Člověku je špatně, dusí se, potí se, hyperventiluje, často se nemůže hýbat. Vypadá jako kdyby měl srdeční záchvat. Vypadá, jakoby se blížil jeho konec.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: makaka
Datum: 16.01.16 12:49

To si taky někdy rikame.. Vypada to jako divadlo,to mate pravdu,ale i to,co popisujete jako záchvaty paniky to muze byt.. Anebo je to možná tak,ze to je z obojího něco.. Možná má záchvaty,ale take je rada ještě přikresluje..

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.