Insolvence a dva prijmy

Od: Datum: 10.01.16 13:50 odpovědí: 8 změna: 10.02.16 11:14

Dobrý den,

Měla bych dotaz. Jsem v insolvenci,mam dva prijmy...jsem samozivitelka,syn ma 7 let. Zajimalo by mne, jestli mi insolvencni spravkyne, muze zasilat pouze 7000kc mesicne...myslim,ze zivotni minimum na nas dva je 9300kc.

Dekuji za odpovedi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.16 14:02

... mě vyšlo 5 280 Kč , jak si přišla na tu cifru,ta se mi zdá už od oka moc ...

doplněno 10.01.16 15:24:

@sebod: otázka je: "zivotni minimum" a to je jiné,než nezabavitelná částka,tak nekritizuj ... a co otec dítěte? a co věřitel? to neni blbý,že bude na peníze čekat dlouho?

... a co je málo a není je relativní,podle toho se životní minimum neurčuje, to snad výš ne?

doplněno 10.01.16 16:09:

@sebod: ...protože ten by se měl starat,aby dítě uživila, a věřitele proto,že ten chce taky své peníze

... již tu několik otázek ohledně insolvence bylo,a byly s dětma,a vždycky dostávaly +- takto

... srážky se počítaj,a ne jestli má z čeho platit a tak,to si měla rozmyslet předtim ...

vím, že je to kruté, ale takový je život, chtěli jsme svobodu, máme ji se vším všudy ...

doplněno 10.01.16 16:44:

@sebod: k těm tatínkům,když je holt moderní žít na psí knížku,je to potom těžký,takto by měla i ona právo na výživné (myslím pro ni a dítě) ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.16 15:18

mcmerrkurion. A Tobě se nezdá náhodou 5.280,- Kč pro dvě osoby málo? *zed*. Umíš si představit z tohodle zaplatit nájem, obědy, běžnou režii, režii spojenou se školou atd...? Bože, bože...

doplněno 10.01.16 15:42:

no, otázka ale také je, zda správce může zasílat pouze 7.000 na dvě osoby. Tazatelka se chybně vyjádřila, ale je zřejmé na co se ptá. Kolik jí má zůstávat. Proč sem pleteš otce dítěte a věřitele? To je naprosto mimo. Obojí.

doplněno 10.01.16 16:34:

tak určitě si má každý rozmyslet, zda do oddlužení jít, či nikoliv. To je jedna věc. Druhá je ta, že velice často strhávají správci částky, které si asi vycucali z prstu. Prostě zákon dovoluje například 2.000 a oni berou 5.000. A jestliže se jedná o mámu.samoživitelku, tak ty 3.000 je opravdu dost. No a k těm tatínkům. Víš, nějak se mi zdá, že v poslední době je moda udělat ženský dluhy a dětí a pak prásknout do bot. Jojo, teď bychom zase mohli začít rozvíjet teorii, jestli to není vina ženy, že si vybrala špatného chlapa... Ale to je jako : "Co bylo dřív? Vejce nebo slepice? " V rámci oddlužení řešíme důsledek, nikoliv příčinu.

Datum: 10.01.16 17:03

Dluh platim po svém ​ex,bohužel člověk nepozná co se z člověka vyklube za 8 let...

Datum: 10.01.16 17:37

... tak to bych ho zažaloval,proč platit za někoho?

(takhle člověk naletí dvakrát> při soužití a pak za to ještě platí)

Datum: 10.01.16 17:56

Ale oni platí za sebe. Víš, jsou naivní, takže půjčky si berou na sebe. Nebo ručí. Takže to nejde vymáhat. Je to naprostý rozklad společnosti . nefungují rodinné vazby tak, jak by měly ( chlap - manžel - otec - ochránce a živitel rodiny). Placení výživného i na matku? Prosím Tě, vždyť neplatí ani na své děti...

Datum: 10.01.16 15:00

Posílá vám víc něž je životní minimum.

Datum: 10.01.16 15:12

Ach jo, to jsem zase fundované odpovědi *bzum*. Verunko, splátka se odvíjí od výše příjmu. Ale jestli máte 10.000 čistého, tak vám vloni mělo zbývat 8.432,- Kč . Letos by mělo zbývat 8.482,- Kč. Jestli máte 15.000 čistého, tak vloni vám mělo zbýt 10.098. letos 10.149. Kontaktujte mě do vnitří pošty, podívám se na to, co se u Vás děje.

Ohodnoceno: 2x

Od: judrvozak
Datum: 10.02.16 11:14

Dobrý den. V oddlužení by Vám při jedné vyživované osobě mělo zůstávat minimálně 8 483 Kč. Počítá-li Vám insolvennčí správce méně, je to na prověření důvodu, proč to dělá.

JUDr. David Vozák, jednatel oddlužovací společnosti Abivia.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.