Filmy v televizi - rozdílná rychlost

Od: Datum: 09.01.16 22:45 odpovědí: 5 změna: 10.01.16 09:44

Ahoj, myslíte si, že je možné, že v TV pouští některé filmy rychleji než originálně, kvůli zkrácení vysílacího času (spíše kvůli více času na reklamy?) Zrovna teď totiž v TV na Nově dávají film Parker, začal jsem ho sledovat, ale protože chci jít rozumně brzo spát, rozhodl jsem se, že než se zdržovat reklamami, radši si ho stáhnu :) Ovšem když jsem ho pustil synchronizovaně s TV, tak jsem zjistil, že je na TV je každou minutu film přibližně o 4 sekundy rychlejší oproti filmu na notebooku, což na celém filmu (který má 118 minut) udělá skoro 8 minut rozdíl!

Že by byl film pomalejší na počítači se mi nezdá, protože doba filmu 118 minut souhlasí s údajem o filmu na ČSFD.

Že by televize už dělaly i takové věci? Zajímavé :) že useknou závěrečné titulky jsem si už všimlu (což mě ale občas taky naštve, protože u některých filmů jsou v titulcích i nepovedené scény, takhle o ně člověk přijde a často stojí za to), že zrychlují úvodní znělky (hodně je to poznat třeba u Big Bang Theory na COOLu) jsem si taky všiml, ale tohle? Divné :)

Neberte to moc jako otázku, spíš takové povzdechnutí nad naší televizí ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 22:56

Tohle jsem děla i jako promítač na vesnickým kině, když jsem potřaboval stihnout poslat filmy posledním vlakem nebo pospíchal na "jedno."

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.16 23:07
Tak to bude zrychlene, okem to nepoznate ale casove jo.

Datum: 09.01.16 23:15

... a nebude to spíš obráceně? měříš stopáž podle ČSFD,tak se zkus podívat na nezávislý hodiny,třeba ti to zrychluje pc ...

Od: vernon
Datum: 09.01.16 23:20
Filmy mají snímkový kmitočet 24fps. Televize vysílá 50Hz obraz, kdy ve dvou půlsnímcích za sebou je stejné okénko filmového pásu. V evropské TV tedy běží filmy rychlostí 25fps, film je tedy o čtyři minuty za hodinu stopáže kratší a zvuk filmu je o půltón výše.
Ohodnoceno: 2x

Od: jenda2
Datum: 10.01.16 09:44

Že by promítací stroj měl regulaci rychlosti jsem neslyšel. Že má televize upravenou verzi filmů oproti DVD je běžná praxe. Zvýšená rychlost by byla okamžitě poznat v hlase dabingu a to se neděje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.