Jak se vám žije v Jeseníkách?

Od: Datum: 09.01.16 19:58 odpovědí: 8 změna: 10.01.16 11:24

Ahoj,jsme Pražáci (ale normální,žádní nafrnění ).Máme nabídku na koupi chalupy poblíž Vidnavy. Příp.bychom tam trávili část roku,pracujeme na volné noze,můžeme i odtamtud. Vy,kdo bydlíte v této oblasti:jak se vám tam žije? A vy,kdo jste se sem přistěhovali.co vás tu příjemně a nepříjemně překvapilo? Jací jsou tam lidé? .-) Dík za tipy a názory a zdravím na Jesenicko.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 10.01.16 00:39

Jeseníky jsou široký pojem. Soustřeďte se na lokalitu o kterou máte zájem. Jaká je dojezdnost, obsluha, je to v obci, samota (to neuvádíte) možnost nákupu, elektrika, vodovod, kanalizace, plyn, signál TV a mobilu, vyhlášky obce atd atd. Nikdo neví, jak se kdo kdy zachová, včetně vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 06:44
avatar

Vidnava je zapomenutý kraj těsně na hranicích s Polskem.Kdo je zvyklý na Prahu bude si tady dost těžko zvykat. Nejen pro odlehlost , zcela jiný život ale i to že starousedlíci nebudou rozlišovat, zda to jsou či nejsou nafrnění pražáci, ale že jsou z Prahy. A ty v Jeseníkách nemáme rádi.


doplněno 10.01.16 06:51:

Proč je nemáme rádi? Z našeho pohledu je Praha a pragocentrismus důvodem rozdílu životní úrovně mezi těmito místy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jendik
Datum: 10.01.16 07:13

Máme tady hezku krajinu a téměř nedotčenou přírodu. U nás ja vesnicích je to hlavně o lidech a společenském soužití. Lidé tady nemají rádi suchary, kteří se nezajímají o společenský život. Zajít občas do hospody, na vesnický ples nebo se aktivně podílet na dění v obci není sice povinnost, ale kdo je uzavřený, ten je podivín. Od každého se očekává, že nebude jen uzavřený "za svým plotem".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 10.01.16 09:41

Když bych si pořídil chalupu ve Vidnavě, tak určitě ne proto, abych se staral o vesnický život. O hospodu teprve ne. Chalupa má sloužit k oddychu a ne k poslouchání hospodských chytráků. Znám to tam dobře a chalupu v této oblasti ani zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 11:24
Od: uska®
Datum: 10.01.16 08:42

Znám Vidnavu a okolí jako turista, spíše z Polské strany. Je to krásný, bohem zapomenutý kraj. Ani teplo, ani zima, je to daleko od Pradědu.Za zábavou musíte dojíždět, ale pokud si vystačíte s krásnou přírodou, není co řešit. Abyste se sžili s místními, tak zapřít, že jste z Prahy. I když pražáka je poznat, jen co otevře pusu. Zažila jsem to, když švagrová nemohla objednávat v restauraci či jít nakoupit. Možná to je švagrovou, že lidí odpuzovala, vše znala nejlíp, nic jí nebylo vhod a podle toho se k ní také místní lidi chovali. Je pravda, že pražáci mají jiné myšlení než lidičky z posledního kouta Severní Moravy.


doplněno 10.01.16 08:51:

Jeseníky jsou krásné, ale jiná lokalita jak Vidnava. Kolem Pradědu byste zapadli docela normálně, tam se to hemží Brňáky i Pražáky.


doplněno 10.01.16 09:45:

Jani, máte pravdu, ale není to teorie. ale praxe ze života. Co s tím naděláte?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.16 08:55

Divný příspěvek kde už se jeden druhého bojí...a druhý naznačuje že ho nemá rád...Už jen z textu je vidět "strach" a "nenávist"...

Nechápu proč dotazující uvvádí že je pražák a ještě k tomu není nafrněný už to je špatný začátek jen v textu...Hergot tak napíšu chci koupit chalupu tam a tam mužete mi poradit.Přeci je jedno jestli je někdo z Prahy,Berlina,Tokia nebo Talinu.Pokud je někdo idiot je to uplně jedno odkud je.

A opačná odpověd od opovídajícího že už ho někoho nebudu mít rád ! jen proto že je z Prahy ani nemá cenu komentovat.

Hergot jsme jeden národ.Proč nedržíme spolu.To mi dokáže vytočit po ránu ty plky typu "já jsem odsud" "Ty jsi odtamtud proto Tě nebudu mít rád"

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.01.16 11:22

V praxi to tak ale je.Stačí,když Pražák přijede do Brna .Proto text otázky. Četla jsem,že Vidnava je kraj sám pro sebe,hodně svérázný,proto se ptám.Není tu někdo,kdo tam přímo bydlí? Dík.Jinak jak tu někdo píše,že chalupa je pro oddych-vysvětlujeme v otázce i naši pracovní situaci.

Zdravím

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.