Začátek podnikání

Od: Datum: 08.01.16 21:45 odpovědí: 1 změna: 08.01.16 23:15

Dobrý den, jak postupovat?

Mám docela navštěvovaný web že tam chci umístit reklamy a udělat si živnost. Nevím ale jak dál. Platby budu příjmat z Google Adsense (zdaněné z pobočky v Irsku). Půjdu tedy na živn. úřad, ale co mám říct? Máte s tím prosím někdo zkušenost? Že chci volnou živnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: navstevnik
Datum: 08.01.16 23:15

Nejdříve si ujasni, jak to budeš mít s placením sociálního a zdravotního. To vyplývá z toho, jestli jsi student, budeš mít podnikání na hlavní, nebo na vedlejší činnost...

Pak normálně zajdeš na živnostenský a tam už to s tebou někdo určitě vypíše. Toho bych se vůbec nebál. Následně musíš ještě obejít sociální a zdravotní pojišťovnu (pokud jsi student doložit potvrzení) a zaregistrovat se na finanční úřad k placení daně z příjmu.

Vzhledem k tomu, že budeš poskytovat službu do EU, tak se ještě musíš stát alespoň identifikovanou osobou k DPH a za měsíce, ve kterých ti vznikne povinnost, podávat souhrnné hlášení a přiznání k DPH. Registrovat se k identifikované osobě musíš do 15 dnů ode dne, kdy jsi se ji stal. A přiznání se podává do 25. dne následujícího měsíce.

Více na http://www.jakpodnikat.cz/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.