Využití talentu fotografování

Od: Datum: 08.01.16 00:30 odpovědí: 6 změna: 08.01.16 10:39
Ahojda už asi dva roky fotim krajinu a západy slunce . Mam už sca 50 fotografií. A chtěla bych znát názor odborníka. Už jsem posila fotky 2fotografum nalezených na internetu a nikdy mi nikdo neodepsal . Tak bych se rada optala kam se mam obratit . Prikladam jednu z mych fotografii zdaleka ne tu nejhezči ale měla jsem ji ulozenou v mobilu . Chtěla bych si tim zvišit sebevedomi což je u mě na bodě mrazu . Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.16 06:51
avatar
Obyčejná fotografie se základními kompozičními chybami.
Nepodléhejte panice, foťte dál...učte se (Lenin to prý řekl 3x), čtěte odbornou literaturu, dívejte se na fotky zkušených fotografů, choďte na výstavy a buď to časem přijde, nebo budete dál fotit pro radost.Na tom není nic špatného.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 07:57
avatar
Bohužel kompozičně úplně špatné. Je plno knih, kde jsou popsány základy. Na yt jsou velmi pěkné videa od Neffa, kde vše polopatě vysvětluje - výbava, expozice, kompozice. Kup si nějakou kvalitní knihu, vše se naučíš a fotky už nebudeš mít jen obyč výcvaky bez přemýšlení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 08:30
avatar

Na rozdíl od kolegů se já zmíním o technické (ne)dokonalosti snímku. Pokud opak není autorův záměr, měl by být snímek v celkové hloubce ostrý. To ten Váš není. Jakš takš máte ostrou tu tlustou větev v popředí, ale rozhodně ne ostatní křoví. Přečtěte si něco o hloubce ostrosti a o tom, jak jí regulovat. Nevím, čím jste to fotila, ale někdy je lepší použít ruční nastavení foťáku. Automat nezvládne zdaleka všechno.

Nevím, jaká literatura je k dispozici dneska, ale kdysi vyšla kniha od Hanse Widische "Nová škola fotografie". Je sice zaměřená na fotografii klasickou (takže většina obsahu Vás nebude zajímat), ale základy techniky a kompozice jsou v ní vysvětleny perfektně.

Kdybyste to nenapsala, ani by mě nenapadlo, že jste fotila západ slunce. Přemýšlel bych o tom, co jste vlastně chtěla fotkou světu říct.

Nechci srážet Vaše sebevědomí, nikdo učený z nebe nespadl, ale chcete znát můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 08:49
avatar

S tímhle se může prezentovat kařdý průměrný uživatel mobilu, to by chtělo hodně a hodně učení a nejem fotografie, ale jak čtu otázku tak i jazyka českého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 09:02
avatar

Nic ve zlém, taky se občas nechám vyprovokovat ke kritice zdejší češtiny *hi*, ale k dobrému fotografování čeština fakt potřebná není :-D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.01.16 10:39
avatar

Nebudu fotku hodnotit, tak otázka nezní.

Profesionální fotograf ti na mail (či jiný běžný dotaz) nejspíš neodpoví, to leda kdyby se mu zdálo, že máš výjimečný talent. Ale na internetu jsou k nalezení různá fotofóra (i česká), kam (snad) můžeš po registraci posílat své fotky a ostatní je hodnotí. Nemusí se jednat jen o bodování, ale většinou hodnotitelé popíšou i své dojmy z fotky, konkrétní výtky, případně pochválí, co se jim líbí. Ale buď připravená na to, že hodnocení bývá i dost ostré, tak aby tě úplně neodradilo. Ale i kdyby se tvoje fotky "odborníkům" nelíbily, když z nich máš radost, foť pro sebe. Moje obrázky by taky těžce zkritizoval kdekdo (sám na nich spoustu nedostatků, i závažných, vidím), tak je nikam neposílám a fotím jen pro sebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.