Tchyně má strach z exekuce

Od: Datum: 07.01.16 18:01 odpovědí: 10 změna: 09.01.16 12:56

Tchyně před několika lety povolila trvalý pobyt vnučce od švagrové.Vnučka u tchyně bydlela necelý měsíc a potom se odstěhovala k příteli.před rokem tchyně zrušila vnučce trvalý pobyt a vnučka se přihlásila na obecní ůřad.Na Silvestra přišel vnučce na adresu bývalého trvalého pobytu dopis od právníka,že vnučka dluží peníze a má je do sedmi dnů zaplatit.Tchyně má strach,že k ní přijde exekuce,protože vnučka u ní měla trvalý pobyt a k placení dluhu se staví laxně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.01.16 18:04
avatar

Dobrý den, podle odesílatele vyhledat kontakt na toho právníka a informovat ho, že osoba, které je ten dopis určený, se už na dané adrese nevyskytuje, má trv. pobyt na radnici a nemá na ní žádný kontakt. Hlavně jednat včas. Zdravím!

P.S. Toto je moje častá "práce" - odrážet platební "útoky" za bývalé nájemce .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.16 18:11
avatar

A jak tchyně ví co v dopise bylo? Otevřela poštu, která byla určená vnučce? V každém případě pokud je tchyni známo spojení na právníka, ať se mu ozve a informuje ho o tom, že už rok vnučka nemá trvalý pobyt u ní a ani se tam nezdržuje. Jinak exekutor může přijít tam kde se domnívá, že má dlužník nějaký majetek. A nemusí v tom hrát roli trvalý pobyt. To je jen evidenční údaj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: standik
Datum: 07.01.16 18:48

Zdravím a děkuji za odpoveď.Tchyně otevřela dopis na žádost vnučky a četla jí ho po telefonu.Ještě jednou děkuji.

Od: rd®
Datum: 07.01.16 19:32

Takže teoreticky může obejít exekutor všechny příbuzné dlužníka- rodiče, tety a strýce,bratrance a sestřenice, protože se může domnívat, že tam dlužník má nějaký majetek? Jen se ptám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 19:39

teoreticky ano, prakticky ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 08.01.16 08:45

Teoreticky a prakticky ano a se vší pompou v doprovodu policie ČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 10:59
avatar

Teoreticky i prakticky.

Exekutor může přijít kamkoliv, kde se domnívá, že může mít dlužník nějaký majetek.

Není odkázán jenom na adresu trvalého pobytu.


doplněno 09.01.16 12:48:

Sebod, já vím, jak by to mělo vypadat. Jnžee z toho, co o exekucích čtu a slyším od lidí, které to "potkalo", nemám pocit, že by se exkutor snažil zjistit, co dlužníkovi patří – že oblepí vše, k čemu majitel nemá doklad o koupi na své jméno (a kolikrát i s ním).

Ani já si nemyslím, že by se rodina měla dlužníka nějak stranit. (Exekutor by přišel stejně.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 11:10

Ivzez - přijít opravdu může. Ale NESMÍ zabavovat majetek třetí osoby. Ono to není tak jednoduché, někam přijít a vše odvést. Jistě, občas dojde k přešlapu i z jeho strany. Ale není nutné, aby rodina ze strachu před exekutorem, naprosto zavřela dveře před dlužníkem. To leckdy vede k tomu, že se takový člověk ocitne v naprosté izolaci, začně žít na pokraji společnosti, A nakonec i svůl život ukončí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 09.01.16 12:18

prdliky, prdliky - přijde a řekne mám informaci že tento počítač patří tomu na koho je vystaven exekuční titul a normálně jej zabaví...a maximálně můžete pak podat vylučovací žalobu že ten počítač je váš, takže nikoho neulkidňujte nepravdami!

A je to naprosto jednoduché protože pokud se dlužník skrývá a neplatí je třeba brát kde je, pochybuju že by jste exek. vykonavatele přesvědčila o své pravdě a odradila jej od zabavení věcí o kterých bude přesvědčen že patří exekuovanému a má je tam jen skryty...

Zúčastila jste se někdy výkonu exekuce u exeukovaného, nebo u jeho příbuzných?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 12:56

ju. Bývám u exekucí pracovně velice často. Takže opravdu vím, jak to chodí.


doplněno 09.01.16 13:00:

ivzez. Nesmíte věřit všemu, co exekuovaní řeknou. Leckdy je vše trochu (hodně) jinak. Jistě, stanou se občas přehmaty, ale VĚTŠINOU se vše vyřeší. Bohužel mezi exekutory je skupina lidí, kteří si výkon exekuce vysvětlují po svém. Tam je potom problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.