Vyplacení složenky bez dokladu?

Od: Datum: 07.01.16 16:40 odpovědí: 6 změna: 08.01.16 13:18

Zdravím,syn si chtěl vybrat na poště nemocenskou dávku, zjistil,že má propadlou občanku,pas ani řidický prukaz nemá,má šanci si nějak jinak nechat proplatit složenku? Jen než si udělá novou. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.01.16 17:10
avatar

Dobrý den, na té složence je nějaký termín, do kdy se může vybrat na poště.

Pošta potom peníze vrátí na účet odesílatele. Vy ho kontaktujte a zkuste si nechat částku opět zaslat, ale třeba na bankovní účet. Jinak opět zaslat na složenku, ale až bude nový OP. Zdravím!

doplněno 08.01.16 13:06:

sona - myslím si, že paní doručovatelka si koleduje o to, nebýti již doručovatelkou .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 17:14
avatar

... jak znám poštu,tak asi ne,má si to nechat posílat na účet...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 07.01.16 17:36

Chytněte si vaši doručovatelku a poproste ji, jestli by nedonesla peníze domů. Dejte ji pokázku, domluvte si, kdy peníze přinese, musíte být někdo doma, neměla by peníze nést nazpět na poštu. Pokud to není více než 10 000 a není to do vlastních rukou jen adresáta /je uvedené na poukázce/, tak vyjímečně z dobré vůle a pokud je ochotna je přinese a potom ty peníze může převzít kdokoliv, kdo je doma /matka, děda, příbuzný, vlastně i soused/. Určitě jí ale dejte nějakou diškreci.

Nemusí to ale projít, peníze se vlastně mohou nosit pouze nemocným a nemohoucím, záleží, jak je syn nemocný. To už si musíte domluvit. Potom by mohl být u lékaře.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.01.16 17:41
avatar
jasně, bude dávat peníze sousedovi. a pak se dohadovat...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 08.01.16 13:18

pro Ben a Libor - Prosím Vás, to musí být dobrý soused, se kterým se znáte a peníze vám předá, nebo si navzájem přebíráte poštu. Na vesnici, nebo v dobré bytovce to je úplně běžné. Musíte to rozlišit. Měla jsem paní, která přebírala poštu pro dvacet partají, samozřejmě, kterou mohla přebrat, ne DR,DZ, a peníze nad limit. Poštovní doručovatelka toto dělá na úkor své práce, kdy si ji vlastně přidělává, ale je to legální, není to zakázané, jenom se to nedoporučuje. Ona musí si ty peníze v pokladně objednat, převzít a někdy čeká ve frontě, než na ni přijde řada, na pochůzce vyplatit a popsat složenku a odpoledne všechno vyúčtovat. Takže s tím má práci třeba 10-15 minut navíc. To jenom na vysvětlení, že si opravdu nekoleduje o vyhazov. A jak píši, ve vyjímečných případech se toto nosí. Neradím nic nezákonného, podvodného, protože víme, že podle pravidel ,,poradny,, se to nesmí.


doplněno 08.01.16 13:30:

Jak píšu v předcházející odpovědi ,,nemusí to ale vyjít,, tak to je, jaká to je partaj, co to je za rodinu. Jestliže vím, že je v rodině nějaký problém, nesoulad, tak je člověk opatrnější a nebude něco dělat navíc, nebo doručovatel si striktně jede to svoje a nic navíc nehodlá pro nikoho udělat. I takoví jsou. Takže víte, že je soused podivín, tak ho nebudete prosit, jestli vezme sousedovi větší balíček, tam, kde Vám obyvatel řekne, že když nebude doma, dejte zásilku vedle, tak je zase o něčem jiném. Proto je lepší, když rajon chodí jeden doručovatel a zná svoje lidi, než když se střídají. Ví, že Nováková pracuje dole v přízemí v obchodě, tak na ní nezvoní doma, ale donese jí to přímo na pracoviště a zbytečně nezvoní u ní doma. Takových pomůcek stálý zná více a díky tomu má větší procento doručených zásilek a zvládne i náročnější pochůzku v časovém limitu, než ten, který rajon nezná.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sona*
Datum: 08.01.16 12:22

Děkuji za radu,po domluvě z poštačkou to tak šlo,že mu přinese peníze na op někoho z baráku. :)

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.