Od kdy platí zaměstnavatel zdrav. pojištění?

Od: Datum: 07.01.16 09:27 odpovědí: 3 změna: 07.01.16 10:15

Dobrý den,

v současné době jsem plátcem zdravotního pojištění (nejsem hlášen na ÚP). Zdravotní pojištění platím k 8. dni v měsíci. Čtvrtého ledna 2016 jsem nastoupil do zaměstnání. Od kdy mohu zrušit trvalý příkaz za zdrav. pojištění? Musím ještě v lednu platbu provést?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.16 09:31

Zaměstnavatel za vás platí od nástupu tj. od 4.1. První tři dny ledna doplácíte vy sám.


doplněno 07.01.16 09:51:

Onehdy jsem taky nastoupil asi třetího a první dva dny chtěli po mě na vzp doplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.01.16 09:47
avatar

Kdysi jsem také nastoupil až po prvním (asi třetího), ptal jsem se na VZP, co s platbou za ten začátek měsice a odpověděli mi, že jestli od zaměstnavatele budu mít zaplaceno aspoň měsíční povinné minimum, nic doplácet nemusím. Takže jestli se tento princip nezměnil a máš přiměřeně víc, než je minimální mzda (aby zbytek měsíce dal aspoň to zdravotní minimum), zřejmě ani ty nemusíš za leden nic víc platit.

Když se pro jistotu zeptáš své pojišťovny, nic tím nezkazíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 10:15
avatar

Odpovědi Pckop Hm nejsou přesné.

OBZP hradí zdravotní pojištění jenom za ty měsíce,

kdy za ni od prvního do posledního dne neodvedl pojistné někdo jiný.

Za Vás zaměstnavatel pojištění uhradí od 4. ledna, a Vy nebude nic doplácet.

Totéž by platilo v případě, že byste nastoupil 31. ledna.

Zaměstnavatel má k tomu, aby Vás přihlásil 8 kalendářních dnů.

Pak můžete trvalý příkaz klidně zrušit.

Viz zákon o veřejném zdravotním pojištění, § 5 písm. c)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.