Do kolika dnů se povoluje oddlužení?

Od: Datum: 06.01.16 13:11 odpovědí: 16 změna: 07.01.16 10:25

dobrý den, chci se zeptat, do kolika dnů se povoluje oddlužení. 18.12.15 se mnou bylo zahájeno insolvenční řízení, ale do dnešního dne mám ve statusu stále napsáno rozhodnutí před úpadkem a chtěl bych vědět jak dlouho to cca trvá než mi to povolí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 06.01.16 14:13

některá oddlužení jsou schvalována šmahem, tam kde se některý z věřitelú šprajcne, či je pojato podezření že dlužník zatajuje podrobnosti je přověřováno zda opravdu fixluje či ne...tak mi bylo podáno...termín nevím, ale byli svátky a přelom roku, zřejmě spěcháte...?


doplněno 06.01.16 14:19:

možná zde : http://www.konkurs-vyrovnani.cz/index.php?idac=314&idb=36

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 14:25

ano ano, docela spěchám. Myslel jsem si, že to bude vyřízené dříve.

Od: ju®
Datum: 06.01.16 14:25

- jinak mě váš dotaz evokuje chování hajzlíků kteří nasekají dluhy a potom sebou mrskají a zjištují po soudech kdy bude honem, honem vydáno rozhodnutí, aby věřitelé co se nestihnou přihlásit utřeli nos, holt toliko k naší demokracii, se mnou takhle někdo doslova vyje...t, tak nelituju peněz aby ho to hodně ale opravdu hodně bolelo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 14:27

bojim bojim :D

Od: iv®
Datum: 06.01.16 15:21
avatar
Dobry den. Je to podle vytíženosti soudu. Po dvou az trech měsících Vam oddlužení buď schválí, ci nikoliv. Az pak začne běžet 30 denni lhuta pro podání přihlášek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 15:28

iv. Maličko si asi pleteš pojmy. Jestliže je oddlužení SCHVÁLENO, tak už žádná lhůta na přihlašování nezačíná běžet. Jestliže je schváleno, tak už muselo proběhnout přezkumné jednání. A tím pádem již NELZE přihlašovat.


doplněno 06.01.16 15:30:

johny. Proč spěcháte? Již se na Vás vztahuje IS (jejky, to vypadá jako Islámský stát ... nene to je insolvenční zákon)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 16:40
avatar

Strašný termín, oddlužení a co ti blbci, co vám v dobré víře půjčili na ty koukám se nijak neohlížíte. Ten, kdo tohle vymyslel byl naprostý idiot, když někdo naseká dluhy tak ať je splatí a ť to trvá jak dlouho chce a ať žije na životním minimu třebas do smrti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 16:59

Albatros. Je vidět, že dané problematice vůbec nerozumíš. Lidé, kteří mají exekuce pracují většinou na černo. Tudíž neodvádějí daně, pojištění. Věřitelům neplatí vůbec nic. Takže oddlužení je výhodné i pro věřitele či stát. A znovu opakuji, že stát má velký podíl na tom, jak jsou lidé u nás zadlužení a jak tady probíhají exekuce. Exekutor kouká pouze na svůj vysoký zisk a nikoliv na věřitele. Nic nevíš o "umělém" zadlužování lidí. No, nakonec buď rád, bylo by Ti z toho zle. Tytam jsou pryč doby, kdy zadlužení byli opravdu lidé nezodpovědní. V současnosti převládá skupina těch "slušných".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilan
Datum: 06.01.16 17:55

Souhlasím s tím, že dnes již člověk v insolvenci neznamená automaticky nezodpovědný polointeligent. Znám případ z okolí: paní léta podnikala, zaměstnanci se u ní měli jako v bavlnce, taky na ni nedali dopustit a i když už pak začínala mít problémy, oni byli první, kdo měl výplatu, ona sama počkala. Obvykle to bývá přesně naopak. Do potíží se dostala, když vážně onemocněla a bratr, kterému se dříve snažila pomoct z jeho dluhů, jí pomoct nehodlal, ani vrátit, co mu půjčila, ani to postupně splácet. A to si během úspěšného podnikání dokázala pořídit dům, splácet hypotéku apod. V době, kdy již nebyla schopná splácet, zbývalo doplatit pouze úroky, tedy nebyly to dluhy splácené třeba rok nebo ani to ne. A k těm úrokům pak paní naše slavné finanční instituce připočítaly obrovská penále kvůli zesplatnění těch zbytků, pak se přiživil exekutor... a paní nezbylo, než na radu právníka jít do insolvence, která jí byla schválena a sám soudce vyjádřil politování, jak to vše v naší republice funguje... a paní je slušný člověk, každému pomáhala, nikomu neubližovala, nezadlužovala se nad rámec svých možností... a dluhy splatila. To, co ji do insolvence přivedlo, byly nehorázné úroky finančních institucí, jejich zákonem umožněné penále a hlavně naše zákony, které umožňují nejen toto, ale také exekutorům dělat si, co chtějí. Paní je dlužník, který získal insolveni bez problémů, prodal se dům a bylo vymalováno. Takže ona si rozhodně z těch peněz něco pořídila, nerozházela je za blbosti, jako dlužníci, o kterých se tady mluví. A já jsem jedna z bývalých zaměstnankyň této paní a nedám na ni dopustit. A kdo hází dlužníky v insolvenci do jednoho pytle a sám hce dělat ramena, je často někdo, kdo o tom nic neví a tím, že toto může pronést, jen ukazuje vlastní hloupost. Je dlužník a dlužník. Těm opravdu s nízkou sociální úrovní a bez finanční gramotnosti insolvence schválena není.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ju®
Datum: 06.01.16 22:13

Pokud paní měla od fin.instituí půjčky snad věděla co podepsala? Pokud podnikala asi věděla do jakého jde rizika, že půjčila někomu z rodiny a ten jí to nevrátil, je problémem jejím, proč jste jí nepomohli jako spokojení bývalí zaměstnani - mohli jste si vzít půjčky a ručit svými majetky...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 22:53

ju. Ty jsi někdy podnikal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 07.01.16 10:22

ano...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.01.16 08:39
avatar

stějně je to pořád míra nezodpovědnosti a odlužení lumpárna

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 08:41
avatar

stát na zadlužování žádný podíl nemá, podíl mají pouze ti blbci co se zadlužili a neznám pojem slušný dlužník v tomto případě není, slušný dlužník plní svoje závazky vůči věřitelům a to včas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 07.01.16 10:25

souhlas...ale nezapoměň na roli státu - co vyblil za návrh ten komunistickej pohrobek co má to ptačí jméno - jo kormorán

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 23:15
avatar

Albatros, 6.1.2016, 16:40: Idiot je ten, kdo půjčuje insolventním dlužníkům. V Kalifornii soudy téměř bez milosti fakují žaloby na dluhy např z kreditních karet apod. Zdůvodnění? Nemáš půjčovat nesolventnímu zákazníkovi, jen proto, aby u tebe nakupoval.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.