Proč české CK.hazardují se životy lidí

Od: Datum: 06.01.16 10:38 odpovědí: 44 změna: 11.01.16 12:01

Nestačila jsem se divit, když jsem šla nedávno kolem cestovní kanceláře Exim,kde byly nabídky do Egypta, Tunisu, Turecka last minute i first minute na jaro. Pokuď vím,tak v obou dvou zemí se staly vloni teroristické útoky.V Tunisu byli turisti postřílení na pláži, v Egyptě vybouchla v letadle bomba s cestujícími a Turecko je též riziková destinace. Na internetu se objevují články,že celá Evropa hlavně Británie stahuje lidí z těcho nebezpečných destinaci.Záleží jim na zdraví a životě jejich občanů.Dokonce i Rusové,kteří tam tvořili početnou klientelu tam teď nejezdí.Když jsem se jen tak pro zajímavost ptala paní z CK.,tam mi řekla,že češi se nebojí teroristických útoků a nevadí jim to.Zájezdy na vánoce a Silvestra do těchto rizikových zemí byli zcela obsazené českými turisty.Zájezd Vám prodají do těchto zemí opravdu jen v ČR.,v jiných zemích to stáhli CK.z prodeje a nahrazují zájezdy klidnějšími destinacemi, kde nevládne islámismus.V mozku českých lidí převažuje asi all inclusive jídlo a pití víc než pud sebezáchovy přežít ve zdraví a vrátit se ke své rodině. Nechápu to v porovnání s jinými národy, že nám nic nevadí co vadí většině lidem...? díky za odpovědi.


doplněno 06.01.16 11:00:

Do Francie hlavně do Paříže bych se bála, protože tam byl také velký útok ze strany IS.na nevinné lidi.Je snad podle odborníků a tajných bezpečnostních služeb nějaké včasné varování a "analýza rizik turistických zájezdů vybrané destinace"Je přece tato mapa: http://tn.nova.cz/clanek/kam-…-teroristicke-utoky-mapa.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 06.01.16 10:46

A zajezd do Francie by Vam nevadil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 06.01.16 10:54

Nabídka - poptávka. To je celý.

Jsou cestovky, který tě vezmou do antarktidy, kde můžeš snadno zmrznout, jiný tě vezmou mezi domorodce na Borneo, jiný do Íránu. Ale šance, že tě v Egyptě zastřelí terorista je asi stokrát menší, než šance, že tě před barákem srazí auto...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 06.01.16 11:00

Protože žádnou odpovědnost neponesou až vylítnete do vzduchu. Každého na zvážení a jak se taky říká, komu není rady, tomu není pomoci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: irenanovakova
Datum: 06.01.16 11:15

Ano, máte pravdu, když by se něco stalo, tak české cestovky dají od toho ruce pryč a vinu neponesou, jelikož řeknou, že turisti tam jeli na svoje vlastní nebezpečí.Ještě jim to dají podepsat,že je tam nikdo nezval a sami tam chtěli. Na prvním místě je zisk u CK. než lidský život u nás v Čechách a češi slyší jen na slovo "levný"a žrádlo neomezeně s pitím.Myslím, že jsme asi hodně konzumní národ, když přemýšlíme jenom jední směrem a nebereme v potaz logicky nějaká bezpečností rizika.

Datum: 06.01.16 11:03
avatar

Kdo chce kam... Kde je vlastně 100% bezpečno?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 11:04

Člověk s mozkem v hlavě se dokáže rozhodnout sám a nebude svádět svůj osud na nezodpovědnost cestovky. Tam platí pravidla nabídky a poptávky. Pokud někdo chce jet do těchto zemí, proč by nemohl.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: irenanovakova
Datum: 06.01.16 11:27

Když to doporučují odborníci na cestovní ruch, tak bych tam je tam vyslala na zájezd i prodejce a manažéry českých cestovních kanceláří, ale stačila by jim jednosměrná letenka jen tam.Potom by si celý svět o nich povídal ve zprávách.

Datum: 06.01.16 11:39
avatar

Ale no tak! Cestovky s e zdravím či životem cestujících nahazardují.Pochopte to už konečně ,že když tam někdo chce,tak proč jej tam nepsolat,zvlášťě když já za to mám zaplaceno?!

Jezdíte svým autem nebo hromadnou dopravou,pohybujete se mimo svůj byt?Pak vám hrozí asi stotísíckrát větší možnost že se Vám něco stane nž při jednom pitomém zájezdu do Egypta!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 06.01.16 11:05

Nechápete? Pochopte, že oni něco nabízí a vy to buď vezmete, nebo ne. Tak KLID, nikdo vás nenutí to brát! Taky nemusíte kupovat, co vám obchod nabízí. A co tak zážitkové dovolené? Do míst bojů, seskoky padákem, sjezdy řek aj? Pojedete do bezpečné země a havarujete, zakopnete, utopíte se aj, co na to? Úrazy tady?
Co je častější?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 11:40

Ono se, prosím, od Nového roku něco změnilo? Domnívala jsem se, že NEMUSÍM na takové zájezdy jezdit a tím pádem NEMUSÍM mít strach. Je to snad letos povinné? Pak jestli si teda můžu vybrat, tak radši ten Egypt než Paříž...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 11:42
avatar

Je na každém aby si vyhodnotil poměr ceny a rizika a podle toho se zachoval, nabídka není nucení k zakoupení, to by si měl každý uvědomit a podle toho se řídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 12:27
avatar
Známý byl v egyptu min 15 let zpět a autobus doprovázeli vojáci s kulomety na džípech. Takže nic moc nového se loni nestalo a každý má svůj mozek. Pokud máte strach, seďte doma.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 06.01.16 12:40

Tazatelka svým příspěvkem spíše poukazovala na "morálku" CK. Bohužel toto v naší republice nebylo a dlouho nebude. A nejen v tomto podníkání. Nabízet zájezdy do míst odkud se občas větší počet lidí nevrátí, je nechává v klidu. Vždyť tam přece nemusíš.


doplněno 06.01.16 13:17:

A vždy mne pobaví a zasměju se, když se nějaký redaktor přiblble poptá u CK na možná rizika v určité destinaci a oni mu odpoví, že v současnosti nemájí žádné informace o možném teroristickém útoku. Teroristi určitě, až budou něco velkého chystat, brnknou do cestovky ať tam nejezdí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: irenanovakova
Datum: 07.01.16 09:36

Tato Vaše věta mne trochu uklidňuje " Teroristi určitě, až budou něco velkého chystat, brnknou do cestovky ať tam nejezdí."Alespoň tak, že to dopředu oznámí,že by klienti mohli zrušit zájezd v předstihu a pojišťovna jim vrátila peníze za storno zájezdu.

Datum: 07.01.16 11:27
avatar

A je podle tebe morální nabízet automobily? Každý rok v nich zemře asi 100x víc lidí než na zájezdech v zahraničí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 06.01.16 12:42

morálka je v ČR cizí slovo, od dob kdy pan Klaus prohlásil že ON nezná čisté a špinavé peníze, že zná jen peníze to začalo...peníze a peníze...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 13:16
avatar

Jojo, hnusné a zákeřné cestovky, co pod hrozbou smrti odvlečou spoustu lidí z ulice k sobě do kanclu, kde je svážou řetězem, násilím naloží do letadla a pak je ještě odešlou na náhodné nebezpečné destinace.

Co takhle použít tu věc, kterou je vyplněná lebka? Nebo vážně chcete vinu za dobrovolně vybraný zájezd svádět na cestovku? Boha jeho... dokud budou lidi blbí a budou si tyhle zájezdy kupovat, stále se do takových míst bude létat.Ačkoli před pár lety byste asi taky nejela do města, kde se odehrál útok na WTC, že?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: irenanovakova
Datum: 06.01.16 13:28

Jde mi o morální pohled,jak někdo mi tu naznačil. Co z toho vyplívá, že v zahraničí jednaji CK.obezřetně a ruší tam zájezdy a u nás naopak to doporučují, zajímá mne protiklad,všechny ostatní i sousední země Severní Afriku NE a ČR.je jediná vyjímka, že ANO a nevadí to?Prosím o pohled ze strany cizích států na věc(jejíma očima)ne českýma.Ti to riziko snad nikdy nepochopí, dokuď jim nebudou nad hlavou lítat kulky.

Datum: 06.01.16 13:40
avatar

Nemáte pravdu. Podívejte se např. na tyto stránky: http://www.sonnenklar.tv/ Najdete tam nabídky německých cestovních kanceláří pobytů v Maroku, Tunisku, Egyptě, Turecku a mnoha dalších zemí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.16 13:50
avatar

Smyslem teroristických útoků není zabít 10 lidí, ale zabitím deseti lidí vyděsit 100 miliónů dalších. Váš dotaz potvrzuje, že se jim to daří.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jofa®
Datum: 06.01.16 14:01

jethro: Ale to není nic novodobého. To tu existuje stovky, ne-.li tisíce let. Nejdřív na lokální úrovni. později celosvětově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 11:42
avatar

Holt to je povaha Čechů. All inclusive, všechno MÁMO TEĎ TO JE ZA HUBIČKU! No nekup to! Ono se nám to snad vyhne ty teroristi Cestovky jsou podnikatelé a ti jen reagují na kupní sílu obyvatelstva. Každý je svého štěstí strůjce.

btw. já bych dnes nejel nikam, raději si zaplatím dovolenou tady v Čechách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 11:50
avatar

to je stejné, jakoby si kuřák chtěl stěžovat na výrobce cigaret , že mohou za jeho rakovinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenanovakova
Datum: 07.01.16 12:04

Co by se muselo více stát, aby češi rušili hromadně zájezdy do Severo- Afrických zemí? Dnes další nová událost v Egyptě, čechům to nevadí a cestovky budou dál vřele doporučovat a vysílat tam české turisty téměř na popravu.Na autobus plný turistů v Káhiře zaútočili ozbrojenci, zpráva z dneška.To nikdo nevidíte, co se tam děje,že jste tady k tomu úplně lhostejní.Co to jsme za národ,nechápu to?

Datum: 07.01.16 12:10

Co na tom nechápete? Je to přece LEVNÉ !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 12:10

Proč lhostejnost. Někdo kritizuje cestovky, někdo vládu a jiný gumové rohlíky. Nesmíte si myslet, že lidi jsou nesvéprávní. Je to každého rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenanovakova
Datum: 07.01.16 12:20

Nechápu kdo jezdí do techto krajin. Tam by melo jezdit snad jen vojsko. Plná evropa afričanů a vy se cpete zase do Afriky. Nic k videni tam neni (alespon ne v Egyptě) bez toho aby s vámi nejela ozbrojená kolona. To je super dovolená!

Od: buss
Datum: 07.01.16 12:29

A proč to chcete vůůbec pochopit? Je to jejich rozhodnutí, tak jako sebevrahů. Vyjedete s autem a už se nevrátíte, myslíte na to imrvér, na všechny řidiče, riziková zaměstnání? Nepřemýšlejte nad tím, vám to přece neškodí. Nemáte vlastní problémy? Vyřešíte mé?


doplněno 07.01.16 21:05:

Protože co je nám do jiných států, co oni diktují svým občanům, nám to neškodí. MY jsme ještě relativně svobodní a zaplať pánbů za to! Ikdyž šroubují, šroubují. Proč srovnáte ty, kde jsou teroristé aktivní a nás? Jsou přece lidé odvážní, a posraní. To chcete, aby za vše rozhodovali jak kdysik komunisté? Aha, prožila jste bezstarostný život za nich, povinně chodila do práce, k volbám, mlčela nebo si postěžovala pod duchnou. Odpovědi jinde budou určitě jiné... tak to sem pak pošlete. Ale to je jejich přístup k věci. Podívejte se na vygumované američany jak si vrtají bunkry, ozbrojují se... Chcete ochranu od Kim-Čonga? Jezdí tam poznávací zájezdy. Kolik lidí od nás někde v zahraničí zahynulo, kolik zemřelo na silnicích?
Proč nenapíšete, kde se mají jinde lépe a proč ne my? To by mělo vadit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenanovakova
Datum: 07.01.16 13:10

Proč mi tu někdo nenapíše, proč postoj jiných států je úplně jiný, než názory většiny čechů?Proč Němec,Francouz,Angličan,Rakušan,Holanďan,Američan,Rus řekně to je strašná událost, nejede tam vůbec a národ soucítí a drží pohromadě, snaží to riziko a ocharnu svých občanů snížit na minimum.Z té poradny tu rozumím myšlení čechů,nám nevadí teroristické útoky a nezajímá nás to vůbec a naše těla jsou z pancíře neprůstřelná.Jsme bezcitnej národ? Když budu psát na zahraniční poradnu,tak určitě budou odpovědi jiné než tady,že bezpečnost a zdraví občanů je na prvním místě. Tady jsou peníze na prvním místě-zisk,dokonce víc než lidský život.To nás naučila nová kapitalistická doba.Jsem ráda,že už jsem ve starobním důchodu.

Datum: 07.01.16 14:16
avatar

Myslím, že nemáš pravdu, že postoj občanů jiných států je jiný. Ale je to dobrý nápad - napiš na zahraniční poradny a pak tu dej výsledek.

Mimochodem, ten Němec, Francouz, Angličan, Rakušan, Holanďan, Američan žije v té "kapitalistické době" mnohem dýl než my, nebude to spíš v tom, že mnoho z nás ještě ze sebe nedostalo tu "socialistickou dobu"?


doplněno 07.01.16 14:20:

Byla to právě ta socialistická doba, kdy stát lidem nařizoval, kam smějí a nesmějí jezdit a co je pro ně dobré. Jsem rád, že dnes se může každý rozhodovat sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 14:23

Ale jděte. Je pravda, že některé národy jsou jiné,zaujmou jiný postoj než našinec a přestanou na tato místa jezdit. Tamější cestovky tedy naprosto logicky a ekonomicky uvažující začnou nabízet zájezdy jinam, protože by jinak zkrachovaly. Nemalujme si tady růžově, že jinde nevládnou peníze.

Na druhou stranu - pro ty postižené země, které žijí z turistiky, jsou podobné události ekonomická katastrofa. A turisté, kteří i přesto přijedou, jim vydatně pomáhají. Na rozdíl od těch vámi zmíněných národů.

Kdo chce zachovat bezpečí a zdraví, bude sedět na prdeli doma. Cestovka necestovka. Mě do důchodu trochu času zbývá, ale pevně doufám, že se nedočkám stavu, kdy mi nějaký úředník bude utírat na WC zadek, abych si náhodou neublížil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.01.16 18:57

a vysílat tam české turisty téměř na popravu

.Znáte někdo nějakou cestovku, která vy mne VYSLALA někam? Já bych jela hned. Když mne někdo někam vyšle, tak mi to i zaplatí a nebo dostanu jen cesták?:-D


doplněno 07.01.16 18:59:

*reakce na Irenu v 12.04 hod, špatně se mi to zařadilo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 07.01.16 18:16

Nevím co je dotoho jakémukoliv chytrolínovi kam jedu a s kým tam jedu a jestli tam dostanu kulkou mezi lopatky nebo lopatkou... a jestli riskuju nebo ne...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 20:17
avatar

To je každýho věc, tady v Česku Tě může přejet auto nebo TI může spadnou na hlavu rtřeba rampouch. Osudu neujdeš. Ale hodně lidí tam klidně jede, protože další pravděpodbnost je menší, ostatně já jela před lety do Egypta hned po atentátu v Dahabu, protože to bylo za polovinu a to se mi vyplatilo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenanovakova
Datum: 08.01.16 20:25

Jako bych to nebezpečí teroristického útoku předvídala. Nová zprava z Egypta dnes. Neznámí útočníci přepadli v pátek hotel v egyptské Hurgadě. Podle informací agentury Reuters jsou dva lidé zraněni. Ještě, je podle Vás vpořádku,aby cestovky tam vysílali lidi?Kolik katastrof ještě musí se stát,aby se čechům rosvítilo v hlavě a konečně tam přestali jezdit a cestovky zrušily zájezdy do rizikových oblastí ohrožených terorismem.A neplácejte nesmysle,že u nás doma je riziko 100x horší než v islámských zemí,není! Tady je zatím celkem bezpečno a situace je pod kontrolou,tak prosím nesrovnávejte velké riziko s nejmenším rizikem.

Datum: 08.01.16 21:26
Ano, je to naprosto v pořádku. Kdo chce, tam pojede, kdo nechce, tak nepojede. Jakmile nebude zájem, cestovka zájezdy zruší. Nevidím v tom žádný problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: irenanovakova
Datum: 08.01.16 22:14

Asi čechům teroristické útoky nevadí a dál budou jak tupci kupovat Egypt od CK.Asi si myslí,je nás hodně v národě a když postřílí pár lidí,tak o nic nejde,další se narodí.Mám Egypt od CK.za 8tis.Kč.,když mne zastřelí,tak to je jedno.Tak myslí češi,hrůza.Máme mozek?

Datum: 09.01.16 08:20
avatar

Nechápu, proč se stále navážíte do Čechů (tupci, bez mozku ...). Do Egypta jezdí turisté z celé Evropy, např. poslední zpráva hovoří o Rakušanech a Švédovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.01.16 09:45

Bože můůj, už toho nechte, když se vám to nelíbí, napište to na transparent a pochodujte před cestovkami a pak pozdravte policii. Nabízí se věcí, kdy přijdete o život. Kam kdo jede nechte na nich!


doplněno 11.01.16 00:44:

ju, spisovně ja na řiti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 11.01.16 12:01

buss@ : vím ale přišlo mi to trefnější, když tady tak kdáká - chtěl jsem napsat na pozadí...a už mám objednaný habakukov...teplo je teplo, přece nepojedu do ruska tam je zima...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ju®
Datum: 10.01.16 19:44

irenanovakova - boze seď na prdel . doma a nemel - když si to koupí zastřelí jeho o co jde, lidí je dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 07:40
avatar

No vida, tak dnes opět zaútočili islamisti na hotel v Egyptské Hurghadě, kde jsou i dva Češi... njn, co dodat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 10.01.16 22:42
Takovej velkej, s takovým nickem a bojí se a sýčkuje jak jistá připosraná důchodkyně... Styď se!
;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.01.16 00:50

Tam je spíš problém ve vzdělanosti. Cestovní kancelář je jen prostředník ke splnění Vašich cílů. Jsou cestovky, které Vám zajistí i výstup na Mount Everest (současná nejvyšší hora světa). Ale život Vám stejně nikdo nezajistí. Průměrně znalý člověk to ví a zajímá se o možná rizika. Po přečtení dnešního Blesku (v neděli nic moc nevychází a já mám rád čerstvé noviny) a jeho reportáže z Hurgády Vám to možná dojde. Jak byli vyplašení, jak se o ně nikdo nepostaral, prostě bohužel uvěření masáži, že se o Vás vždy musí někdo postarat. Věřte - nemusí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.