Platební karty

Od: Datum: 05.01.16 21:05 odpovědí: 10 změna: 06.01.16 14:00
avatar
Zdravím. V peněžence se mi množí platební karty. Kdyz tam byla jedna, platil jsem celou penezenkou přiblížením k terminálu . Teď ale nevim, jak by platba proběhla, pokud je karet více. V bance mi na to nikdo neodpověděl. Myslím, ze by platba proběhla z karty, která by byla v první řadě, nejblíž terminálu, ale ještě jsem nezkoušeli. Má někdo vyzkoušené? Údajně by terminál dvě platby nevzal, jde mi spíš o to, ze které karty by to prošlo.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 21:10
avatar

jo pak to blbne a rozhodi to tu ctecku a prikladal jsem pak znova

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 21:17

Dvě platby to nevezme, ale nelze s určitostí říct, kterou kartou to veme. Nutně to nemusí být ani ta první - nejblíž. Je to tak trochu loterie. Osobně kartu z peněženky vytahuju.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.16 11:23
avatar

nevím nevím, ještě jsem nezkusil, proto septám. Možná by šly karty oddělit mezi sebou tenkým plechem nebo alobalem, přes kov to prý nejde. Taky jsem kartu vždy vytahoval, teď jsem si pořídil právě další a plus ještě nálepku. Tu jsem dal zatím pod kryt telefonu, ale nepodařilo se načíst, možná jsem špatcně namířil. Ale už mi poslali klíčenku, tak ji nalepím přímo tam, klíče nosím furt u sebe, telefon ne. Bude to jednodušší než vytahovat peněženku a kartu.

Jinak kontaktní karty jsem zrušil a nechal poslat bezkontaktní. Peněženky neztrácím, karta se dá kdykoliv zablokovat a banky v případě ztráty nebo krádeže pozdější platby vrací, takže o to strach nemám. Taky to chce mít nastavený rozumný denní limit, v případě většího nákupu se dá lehce změnit.

Datum: 06.01.16 14:00
Mi nálepka na telefonu taky nefungovala, respektive se mi podařilo zaplatit tak v jednom případu z deseti. V klíčence funguje bez problemu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:30
avatar
Ja pouzivam stale kontaktni platbu. Tech 10 vterin navic mne fakt nezabije a navic mam jistotu, ze mi nekdo pri ztrate nevyluxuje konto. I ta blba. bezpinova petistovka by mne zamrzela...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 00:38

Mno, paradoxně je na bezdrátovém terminálu bezpinová bezkontaktní platba bezpečnější než kontaktní platba s pinem. Bezdrátový terminál sice komunikuje s centrálou po wifi šifrovaně, ale klíč centrala generuje a terminál nemá jak ho ověřit. Pokud ho někdo na stejné frekvenci podvrhne, terminál pošle pin zašifrovaný špatným klíčem, platba se neautorizuje, ale útočník bude mít PIN. Je to dost práce udělat si tu falešnou centrálu, ale není to nemožné. Viz: http://aeronet.cz/news/video-…tebnich-terminalu-cz-titulky/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 13:01
avatar

Ve vzduchu visí víc. Pětistovka je maximum na jednu kartu, ale lze ji tentýž ten opakovat, snad třikrát (?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 07:23
avatar

Pokud terminál dostane odezvu ze dvou (nebo více) karet, platbu neprovede.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 07:57

Já mám pouze jednu kartu, ale loni jsem si vyřídil nový pas s biometrickými informacemi. Dokud jsem pas něměl, tak šlo nalistovat stránku s platební kartou (v knižce s doklady) a kartu přiložit k terminálu.

S tím novým pasem (taky v té knížce s doklady) už mi to platbu neprovede. Musím kartu vyndat a přiložit k terminálu samostatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 11:24
avatar

Díky všem za info a zkušenosti;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.