Platba právníkovi

Od: Datum: 05.01.16 12:24 odpovědí: 6 změna: 05.01.16 15:33

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda si právník může účtovat peníze předem za sepsání uznání dluhu věřitelem a dlužníkem u něj v kanceláři?

Jestli se platí až z celkové vymožené částky procenta, nebo si právník řekne o peníze předem. Pokud dojde k soudu a soud vyhraju, platí dlužník právní služby mému právníkovi za moje zastupování? A platí také veškeré soudní poplatky? A které to jsou všechny?

Existuje nějaká všeobecná rovina, nebo každý advokát to může mít nastavené jinak?

Děkuji mockrát za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.01.16 12:28
avatar

Kolega má podobnou věc právě za sebou - jednání (první hodina) ho stála 1200,-, pak platba za sepsání dopisu (předžalobní pokus o smír), pak další platby. Soud jistě vyhraje - má vše potřebné vč. práva, ale zda mu bude zaplaceno, to netuší. Momentálně je to prý ve fázi nařízené exekuce, kdy má peníze obdržet vč. výloh za soud a právníka.

Měl byste tedy obdržet částku nákladů dodatečně, pokud vám ji přiklepne soud.


doplněno 05.01.16 12:56:

tak kolega mi teď říká - 20tis právník + % z prodlení - na to je uvalen platební příkaz, který stále nikdo neplní... že... takže někdy je to opravdu zbytečné, ale pokud dlužník něco vlastní a má možnost platit, jen se mu nechce - investujte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikkki
Datum: 05.01.16 12:40

Muj dědeček sepsal s dlužníkem u právníka uznání dluhu s dlužníkem na částku 750 000. Dlužník vše podepsal, do konce roku 2015 měl ty peníze složit. To neučinil. Běži mu penale, které není malé, dlužník je v prodlení od května 2015. Jde nám o to, že, teď pujde celá věc zřejmě k soudu, který dědeček asi vyhraje, ale už nechce platit žádné peníze předem, jak právníkovi, tak soudní poplatky.. Platí se teda až potom z vymožené částky tomu právníkovi a soudu nebo to bude muset zaplatit předem? A kolik se asi tak běžně ptatí? Děkuji pěkně

Datum: 05.01.16 12:43

To zda bude platit předem je na domluvě, nicméně v tomto případě se tomu nejspíše nevyhne.

Praxe je taková, že náklady na právní zastoupení si musí hradit sám. Tato částka většinou bývá následně připočtena k dlužné částce spolu s penálem a jako celek vymáhána. Vám pak tedy v ideálním případě přijdou všechny peníze dohromady dluh + penále + náklady na právníka.

V nejhorším možném případě, kdy by se nepdoařilo peníze z dlužníka dostat, ovšem bude dluh větší než teď.

Soud za určitých okolností může rozhodnout, že na úhradu právního zastoupení právo nemáte. Většinou to bývá v případě, že není uznán celý dlužný nárok nebo spor zcela prohrajete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikkki
Datum: 05.01.16 15:33

Děkuji

Dlužník má celkem slušnou nemovitost v hodnotě cca 3mil. Je to složitý případ na vysvětlování. Podstatné je, že dlužník se u právníka zavázal dluh uhradit, kde podepsat to uznání, ale plnit závazky se mu nechce. Takže asi to pujde přes exekutora, ale to může trvat roky..aby se toho ještě děda dožil :(

Od: hoi
Datum: 05.01.16 12:30

Právník je běžný podnikatel, který si za své služby nechává platit. A to zálohou, nebo tzv. tarifní sazbou, saznou za úkony nebo smluvní sazbou. Srozumitelně řečeno, co si domluvíte, to uhradíte. Slušná cena práce advokáta je cca do 1200 Kč/hodinu. Běžná pak 1500-2000,- za hodinu a píšu o běžné právníkovi. Ne žádném Sokolovi, Ortmanovi a jioných. Tam ta cena je pak Pět tisc za hodinu a více.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.01.16 12:32

No tak si řekne o zálohu, jinak viz advokátní tarif. Co a jak u soudu je věcí soudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.