Jít ke státní nebo městské policii?

Od: Datum: 05.01.16 00:06 odpovědí: 22 změna: 06.01.16 05:34

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat a zároveň poprosit o vaše zkušenosti týkající se policie, ať už státní či městské.

Pokud by vše klaplo a naskytla se ta možnost k policii jít, tak se pořád nemohu rozhodnout k jaké. Pokud je mezi vámi nějaký policista, nebo strážník a podělí se o své zkušenosti budu velice rád.

Předem děkuji za Vaše odpověďi, hezký den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 00:12

Určitě ke státní. MP je až druhá liga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.16 00:13

podívej se na www.policista.cz

Otázka co chceš dělat a za jaký peníze. Jinak jak píše kolega předemnou, co se vybavení a finančního ohodnocení týče, hlavně v Praze, to 2. liga určitě není!;)

Datum: 05.01.16 00:18

Peníze jsem nezohleďňoval - i když rozdíl tam asi nebude téměř žádný. Ze společenského postavení je ale státní policie lepší určitě. Měšťákem si každej vytírá leda zadek a je jedno jestli je z Phy, Brna nebo Ovy. Pokud někoho naplňuje pochůzka a rozdávání pokut, tak pak klidně

doplněno 05.01.16 00:34:

Jinak teda proti MP jako takové nic nemám. I jejich práce je důležitá a musí ji někdo dělat, ale prostě to co jsem uvedl je fakt, takže pokud si někdo vybírá.. třebas se stejně ke státní nedostaneš a zkusíš to u MP, kde jsou testy mírnější

Od: hanz*
Datum: 05.01.16 00:46

Díky, no možné je všechno, zajímal mě hlavně názor od ostatních jak to vidí a jak by se rozhodli. Nevíte, jak je to s platem? jestli u státní se dá čekat víc, než u městské? a co se týče státní, tak je lepší dopravní, pořádková nebo cizinecká? (pokud ještě je).

Datum: 05.01.16 02:12

Je rozdíl v platech v Praze a v jiných městech - jak u státní tak městské! Náplň práce je taktéž rozdílná. CO je lepší? Někoho naplňuje práce u pořádkové, někoho u jízdní policie atd. Zjisti si nejdřív jáká je náplň práce jednotlivých služeb a co vše tam můžeš dělat.

A když pořád narážíš na ten plat, tak nejlepší rada, kterou ti můžu dát, policii ať státní či městské se obloukem vyhni:)

Datum: 05.01.16 05:07
V prvni rade udelat si vysokou skolu az pak pripadne k policii. Az ji budete mit hotovou, zjistite, ze muzete jit i jinam, za lepsi penize. Pokud ne, tak az nastoupite at uz tam ci tam, tak zjistite, ze jste si ji mel udelat a budto si ji dodelate a nebo budete porad jen ovci ve stadu co musi poslouchat.
doplněno 05.01.16 06:22: Lucie omlouva Vas Vase neznalost. MP oproti PCR skutecne nedela a vic nez PCR uz minimalne z toho duvodu, ze nema ze zakona ani polovicni opravneni co PCR. Delaji sice z casti podobnoi cinnost, ale ve finale jinou. Straznici resi jen a pouze prestupky, zatim co policiste vyjma prestupku i trestne ciny. MP vypomaha PCR pri plneni dulezitych povinnosti a je treba spolupracovat. I pres to tyto dve slozky nejsou a v dohledne dobe ani nebudou na stejne urovni ci dokonce MP na vyssi. Co se materialniho zabezpeceni tyce to tak byt nemusi a co vidime v nekterych mestech Praha apod. tak je to bohuzel naopak.
doplněno 05.01.16 06:48: To byla reakce na "vse a za min". Je pravda, ze nekde berou male penize, nekde dokonce vetsi jak statni policiste. Samozrejme je to odrazem toho, kdo koho plati.
doplněno 05.01.16 16:44: 1) leta odslouzene u MP a u "starsich" muzu i na vojne se pocitaji do let odslouzenych u PCR
2) v soucasne dobe vznika narok na rentu po 15ti odslouzenych letech, kdy pokud je to bezny policista a ne zadny pohlavar, tak to neni nic extra, daly by se dobledat i tabulky
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.01.16 06:16

Co vím z našeho města,tak městská je fakt "druhá"liga.Město jim teď snížilo stavy,že prý stačí aby chodil přes den jen jeden,nikoli ve dvojici jak bylo zvykem a platově jsou taky níž než státní.Vlastně makají pro město,takže dělají snad vše a za míň.Tu práci(ať městským či státním) jim nezáidím a obdivuju lidi co do toho jdou.Málokterý chlap má na to odvahu,ale díkybohu jsou i když by kdekoli ve fabrice mohl mít větší plat.

doplněno 05.01.16 06:37:

repkin-vůbec nechápu na co narážité?to je snad jasné,že měštáci a státní mají jinou pracovní náplň,já snad napsala něco jiného?...ale tak omlouvá mě vlastně ta neznalost,že?ještě,že jste mě upozornil.

Datum: 05.01.16 06:48

všichni jste zapoměli na jednu důležitou věc že u státní po odsloužení X let dostaneš rentu kdežto u městské ho...

Datum: 05.01.16 08:36

Záleží na vzdělání, fyzického fondu, zájmu, u státní možno pořádková, cizinecká, dopravní, ochranná, zácvik minimálně 12 měsíců. Nejlépe pro žhavce je MP za tři měsíce jsem policajt, kolt hluboko u pasu, brigadýrku mírně do čela a štráduji po městě jak americký šerif, nasazuji botičky, odchytávám hafani, mrzkám chvaty a hmaty neposlušnými ovčany a další co nařizuje vrchní velitel starosta města.

Datum: 05.01.16 08:49
Pokud chceš mermomocí k policii tak ke statní tam se ti aspon počítaj roky pro případnou výsluhu což u městské policie neni
A osobně bych volil asi dopravní policii
Kdysy to byl i múj sen ale nák z něj sešlo

Datum: 05.01.16 09:08
Jít k policii s vidinou vysluhy za 15 nebo 20 let je blbost.
Repkine,jaky je rozdíl jestli jsi ovci nekde na obvodě nebo skpv? 1000 v platu?
Pokud člověk nemá dobre známé,tak se u policie může s nějakým teplým místem rozloučit a může mít tři vysoké školy.

Od: buss®
Datum: 05.01.16 12:01

Ale no tak, když vytáhnou výše, z obvodu jen blby, tak kde to skončí? Tím nevrdím, že se tam nedostanou, pak ještě mohli kdysik k StB, Tam se ztratili. No a může ještě k "tajným", k vojenské. Kolik s VŠ šlape chodník? Joo na zapadlých dědinách to byl džob, pohoda.

Datum: 05.01.16 18:57

Danys: je lepší být nadřízený než podřízený, tak proto jsem to psal. Rozdíl mezi prací obvoďáka a SKPV zas tak moc nevidím, obvod dělá zkrácené řízení, SKPV vyšetřování, prakticky je to to samé, jen se to jmenuje jinak a jede to podle jiných ustanovení §, všechno ostatní je stejné. Plat na SKPV je někde o něco vyšší. Práce SKPV není všude taková, jak je vidět ve filmech, ale to už je můj osobní názor, který bych tu nechtěl ventilovat, to je spíše na osobní diskusi u kafe nebo tekutého chleba. *pivo*

doplněno 05.01.16 18:58:

VŠ nereálná není, také si jí teď dodělávám a docela si nadávám, že jsem si jí neudělal už dávno, mohl jsem být dneska úplně jinde, jak vědomostmi, tak pracovně a i v osobním životě.

Datum: 05.01.16 09:08

V první řadě bych se rozhodl, co chci dělat a jaký je můj vysněný cíl. Jestli mi stačí jako pracovní náplň chození po ulici, občas někde s něčím helfnout, tak bych šel k MP, ale jestli je vaším snem něco víc, například stát se po nějakém čase (může to trvat rok) kriminalistou, pak jedině státní. Ale samozřejmě není u MP jen pochůzkář a u státní jen dopravák nebo kriminalista, možná chcete pracovat na úplně jiném postu. Jak zde již někdo zmínil, dobrou volbou je mít VŠ. Hned při nástupu jste lépe ohodnocen. Dnes je již podmínkou maturita, pokud ji nemáte, pak studujte.

Datum: 05.01.16 11:19
maturitu naštěstí mám, ale dodělat si VŠ je v mém případě asi nereálné. Po přečtení všech komentářů, je asi nejlepší možnost jít ke státní, jelikož aspoň tam, je šance na nějaký pracovní postup.
Datum: 05.01.16 11:38
Pokud bydliš u rodičů, neplatis nájem atd. tak bez ke státní.par let hlavně na začátku budeš mít směsný plat,pokud nezrusi výluhu, pak můžeš jít k městský a s vysluhou se budeš mít celkem slušně

Od: hanesz
Datum: 05.01.16 18:22

Také se hlásím ke státní pouze s maturitou. VŠ jsem neúspěšně zkoušel. Počítám, že bež řádného vzdělání se nikdy nedostanu na kriminálku apod. a s tím k lepšímu platu a v budoucnu i k lepší rentě. Jenže tato práce mě láká už od dětství a myslím, že mě bude naplňovat. Také počítám s mizernými penězi minimálně v prvních letech, ale třeba se čase dočkám nějakého navýšení. Asi bych si v nějaké fabrice vydělal více, ale zase stát 12 hodin u pasu není nic záviděníhodného. Prostě to zkusím a když se bez VŠ nedostanu k lepším penězům tak chci pokračovat. Změnu bych udělal až v krajním případě, a to, že bych nedokázal zabezpečit rodinu a to snad hrozit nebude. Největí výhoda pro mě je, že ve státní správě je práce přece jenom o něco jistější než v soukromém sektoru, kde mě mohou vyhodit prakticky kdykoliv. Eventuelně bych mohl v budoucnu zkusit na VŠ nějaký obor na policejní škole, protože možná by se mi to lépe učilo, když bych pracoval v oboru, ale moc si nevěřím.

Toť můj příběh a vize :) Možná trochu mimo téma, kdyžtak se omlouvám :)

Datum: 05.01.16 22:53
Kam se hlásíš k policii?

Datum: 05.01.16 21:47

Nevím, jaký výhody dnes nabízí služební poměr u PČR. Ale jak píšete, je to jakási jistota i když to není procházka růžovým sadem. Já jsem tu školu kdysi absolvoval, ještě byla pro maturanty v Zastávce u Brna - 10 měsíců. Kdybych byl vydržel, byl bych už v důchodu. Teď musím furt makat. Ale zase bych si nikdy nevydělal tolik, kolik jsem vydělal jako soukromník. Plat tam není špatný, ale na velký vyskakování to taky není. Je to ale jistota a to v dnešní době je asi víc, než cokoli jiného. Zkuste to, odejít můžete kdykoliv.

Od: ja1
Datum: 05.01.16 19:27

U Městapáků s rukavicema sbírat buchny po smažkách nebo pokutovat za pití alkoholu na veřejnosti ( dva cajti na jednoho mlaďase si troufnou, to ho zpokutujou do bezvědomí, ale dva cajti na pět připitých Poláků - to je přesila , to je jen napomenou*blee*) nebo u StaPáků prolézat motoristům (z nutnosti udělit pokutu - prostě když jsme ho zastavili tak se něco musí najít aby to nevypadalo blbě;)..) lékárničky jen proto aby se našel třeba propadlej fáč*ee*? Tam chcete jít?

Od: jezevec
Datum: 05.01.16 22:59

Mno... znám pár lidí, co jsou u MP. Jedno mají společné. Inteligence jim dovolí maximálně reagovat na světlo, v jejich mailech čtu často slova jako výtr, plavki nebo dokonce tryčko. Takže asi tak...

Datum: 06.01.16 05:34

To je sice smutné,ale když jdou upozornit opilou romskou rodinu,že ruší noční klid nebo romskou rvačku a nebo když musí usměrňovat namachrované výrostky,co po cestě z klubů co kopou do aut...tak v těhle situacích(co jsem viděla)mi bylo úplně fuk,kolik měli hrubek v zápisu.Proto si z nich nedělám srandu,málokterý chlap by do toho šel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.