Jsem na dně

Od: Datum: 03.01.16 16:55 odpovědí: 8 změna: 03.01.16 19:52

Jak už napovídá sám nadpis, jsem naprosto na konci svých sil. Za poslední dobu se mi stalo pár nepříjemných věcí, několik podrazů ze strany ostatních, atd... A na mě teď přišla tak strašlivá deprese nebo co, že už opravdu nevím jak se toho zbavit a jít dál. Navíc od zítřka musím zase do školy mezi lidi a to je teprve problém, nenávidím být i mezi třema čtyřma lidma, natož v o tolik větším kolektivu... A co je úplně nejhorší, doma ani nikdo z přátel neví o mých psychických stavech. Odjakživa jsem sice o dost citlivější než ostatní, ale dokážu to v sobě skrývat tak geniálně, že nikdo nikdy nic nepoznal. Jenže tím, že jsem vždy všechno dusila v sobě, se to ve mně teď nahromadilo a já si s tím neumím poradit. A stejně tak nedokážu přijít například za mámou a říct jí o svých problémech. Na odborníka zase nemám peníze, už takhle sotva vyjdu s penězi na školní věci, a podobně... Ale co mám teda dělat:(?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.16 17:06

Podle mého laického názoru ti dosavadní přístup (skrývání svého psychického stavu) moc radosti nepřinesl. Nemáte školního psychologa? Jestli ne, budeš muset říci mámě, jak se cítíš, a doufat, že pochopí, jak moc potřebuješ odbornou pomoc. Neodkládej to.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.01.16 17:26

Seber odvahu a svěř se mámě. Píšeš, že si s tím sama neumíš poradit. Je tedy čas na to, podělit se o svůj problém a začít ho řešit. Ale ten první krok musíš udělat sama - nedusit to v sobě, popovídat si s mámou a vyhledat odbornou pomoc psychologa. Prostě se potřebuješ svěřit, vypovídat, začít svůj problém řešit s pomocí někoho druhého. Ale do hlavy Ti nikdo nevidí, takže si o pomoc řekni. Nestyď se a neboj se otevřít se v první řadě mámě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.01.16 17:43

Zajít za psychiatrem nestojí vůbec nic. Ani když ti předepíše sezení s pschologem, nic to nestojí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.16 17:45

- jedině si popovídat s psychologem - nebo třeba s paní učitelkou? - ta by Ti mohla poradit.

Datum: 03.01.16 18:09

děvče děvče, život před sebou a už teď je pro tebe těžký. Každý z nás je jiný a jinak přistupujeme k problémům . Ale milá musíš to řešit nebo se ti to nakupí a nebudeš vědět jak z toho ven. Určitě se svěř své mamince až bude vhodná chvilka. Ona tě pochopí a poradí, jistě tě má ráda a nechce aby si už tak mladá měla starosti psychického rázu. Obě se nakonec domluvíte a navštívíte lékaře . ...

Od: moula*
Datum: 03.01.16 18:08

Má tvůj stav nějakou příčinu nebo ti bezdůvodně hrabe?! Na co se těšíš?

Datum: 03.01.16 18:33

Nic není tak zlé jak to vypadá,to mi věř.musíš jít opravdu k psychologovi a než se se tam dostaneš,neztrácej hlavu,mysli na to,že ti pomůže vše rozebrat,podívat se na to,co se s tím dá dělat,takže máš šanci to změnit.na odborníka nepotřebuješ peníze,stačí si vyhledat klinického psychologa,ktery jede na pojištovnu.

Datum: 03.01.16 19:52

Psycholog je i na pojišťovnu a též jsou různé psychologické poradny, z kterého jsi města, zkus to na internetu enbo sem napiš znova a já ti to vyhledám

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.