Jak se rychle zbavit začínajícího oparu

Od: Datum: 03.01.16 11:21 odpovědí: 8 změna: 03.01.16 19:38

Dobrý den mám opar teda dnes ráno se mi udělal mám zub.kartáček curaprox a jednosvazkový kartáček tepe +jazykoškrabku bylo to celkem drahé do hromady asi 300kč mám ten opar na rtech zatím začínající poradte mi jak se ho rychle zbavit jo a jak si mám čistit zuby když mám opar slyšel jsem že po skončení oparu by se měly dentální potřeby vyhodit prej aby se nevytvořil zase je to pravda prosím poradte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.16 11:37

Opar, to je virové onemocnění. Propukne, kdykoliv máme narušenou imunitu. Proto se říká, že když nás "střepne", z leknutí a já nevím z čeho všeho se opar vyrazí. V lékárně dostanete koupit maličkou tubičku, která léčení uspíší a pomůže vira zlikvidovat. Také se dá, do té doby, něž mastičku koupíte, natřít opar zubní pastou. *hej*Bacha, je to infekční, takže žádné líbání!

Ohodnoceno: 2x

Od: dam®
Datum: 03.01.16 11:56

Občas to bývá z blbě umytého skla z kterého se napiješ, občas z popraskaných rtů, občas z kouzelné výměny bacilů nebo taky jen ze sluníčka. Pokus to chytneš doma, tak hned při prvním pocitu nečekat a potřít zubní pastou, v hospodě malou vodku a prstem namáčet. V obou případech doufat, že to zabralo. Ta malá tubička mi jednou zabrala, ale podruhé už né.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.16 12:03

Já používám k zastavení oparu borovou mast.Před padesáti lety mi ho naordinoval vojenský lékař a od té doby to stále bezpečně zabírá.Jedna tuba mi vystačí na dva roky.Funguje to i na podobné výjevy obličeje.

JABRAKA

Datum: 03.01.16 12:26
Kupte si mas herpesin. Napadené místo rychle vysuší a opar rychle zmizí a samozřejmě za krátkou dobu přestane svedit
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.16 13:17

Pokud je místo pouze červené bez puchýřku, oloupu stroužek česneku, který rozpůlím a potírám pokud to vydržím. Opakuji několikrát, ale vždy s novou půlkou česneku. Vždycky to zabralo a opar se nerozvinul.

Datum: 03.01.16 13:19

Pokud je místo pouze červené bez puchýřku, oloupu stroužek česneku, který rozpůlím a potírám pokud to vydržím. Opakuji několikrát během dne, ale vždy s novou půlkou stroužku. Vždycky to zabralo a opar se nerozvinul.

Od: otylka
Datum: 03.01.16 19:30

Já používám olej z australského čajovníku - Tea Tree Oil . Hned jak začne takový ten nepříjemný pocit na rtu,začít potírat. Krásně to zklidní a opar se vůbec neudělá. Olejíček mám trvale v lékárničce . Používám i při nachlazení inhalace ,kloktání. V létě na poštípání hmyzem . Je to účinné přírodní antiseptikum. Doporučuju vyzkoušet. Od té doby co jsem objevila, mám stále po ruce. :)

Od: otylka
Datum: 03.01.16 19:38

...a ještě k těm dentálním potřebám...nevyhazovala bych.ale nechala vydesinfikovat v roztoku Tee Tree Oil ( ev. potřít ) neředěným. Když dokáže zlikvidovat virovou nákazu člověka, zvládne myslím i případné viry na dentálních pomůckách. Hodně štěstí a brzké uzdravení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.