Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Od: Datum: 02.01.16 09:15 odpovědí: 4 změna: 03.01.16 04:04

Dobrý den, prosím o radu, dostala jsem a podepsala jsem zrušení pracovního poměru 31.12.2015 ale jsem práce neschopná od 30.12 a pracovní nemocenskou jsem dostala od lékaře 31.12. Jsem nebo nejsem v ochrané lhůtě? Může zaměstnavatel takto zrušit praocvní poměr dohodou ve zkušební době? Nastoupila jsem 6.11. 2015 podpis maji o zrušení ve zkušební době podle §66 ke dni 31.12. 2015, kdy jsem byla na dovolené. Vylákaly mě do práce, že potřebuji se mnou na chvíli mluvit i když jsem jim říkala že mi není dobře,přesvědčili mě a nechali mě to podepsat s tím, že se omlouvají, ale účetně by měly problém to zrušit až 8.1 ledna kdy mi má skončit nemocenská jsem na antibiotikách. Děkuji za radu, jak dále postupovat pokud se nemýlím poměr my mohou zrušit od 6.1. 2015 podle § 66 a to i přesto, že budu na nemocenské jak potom mám postupovat? Děkuji moc za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 09:35
No nevim sice jak se setuace ma ale myslim si, ze tim podpisen jste si hodne zavarila ale treba se pletu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 10:23

záleží na situaci. co přesně jste podepsala? pokud vám zaměstnavatel zrušil pracovní poměr ve zkušební době, nemůže tak učinit v prvních dvou týdnech nemoci. pokud ovšem jste mu podepsala, že vy rušíte pracovní poměr ve zkušební době, tak nemoc nehraje vliv.

pokud jste přesvědčená, že zrušení je neoprávněné, můžete se neplatnosti domáhat soudně. ovšem tady záleží na tom, kdy jste měla vystavenou neschopenku. pokud jste nejdřív obdržela ukončení pracovního poměru, a teprve poté si zpětně nechala vystavit neschopenku, tak je to účelové jednání a soud bude brát v úvahu, že nejřív došlo ke zrušení poměru a teprve poté k onemocnění zaměstnance, byť na neschopenka je vystavena se zpětným datumem. pokud vám však byla neschopenka vystavena už před zrušením, měla jste to nahlásit, předešla byste zbytečným tahanicím o platnosti či neplatnosti zrušení.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.01.16 12:09
avatar
Zaměstnavatel nemůže zrušit pracovní poměr dohodou. Dohoda znamená, ze se obě strany dobrovolně dohodly a svým podpisem potvrdily. Jinak řečeno jste na jeho navrch přistoupila. Navíc zaměstnavatel se vás může zbavit ve zkušební lhůtě kdykoliv, zvláště pokud nevěděl, ze máte neschopenku.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.16 04:04
avatar

"Zrušení dohodou" (stejně jako "výpověď dohodou")

je nesmysl,

nic takového neexistuje.

_______

Zrušení pracovního poměru podepisuje ten, kdo pracovní poměr ruší

(v tomto případě zaměstnavatel).

Příjemce svým podpisem pouze potvrzuje převzetí písemnosti.

_____

Nebo šlo o dohodu o rozvázání pracovního poměru? Dohodu o rozvázání pracovního poměru lze uzavřít

kdykoliv – i v případě nemoci zaměstnance. Samozřejmě za předpokladu, že s návrhem souhlasí obě strany.

Dohoda je vždy dobrovolný oboustranný právní krok.

___________

Co znamená

(1)

vylákaly mne?

Jestli jste byla nemocná (už jste měla vystavenou neschopenku), měla jste

se omluvit a do práce nechodit (pacient je povinen dodržovat léčebný režim).

(2)

nechaly mne podepsat?

Nikdo by nikdy neměl podepsat něco, čemu nerozumí, nebo s čím nesouhlasí.

Na návrh dohody, s níž jste nesouhlasila, jste nebyla povinna přistoupit.

(V případě zrušení pracovního poměru jste jenom potvrdila převzetí písemného zrušení PP.)

________

V případě dohody byste prvních 14 dnů nemoci neměla nárok na nic, teprve od 15. dne nemoci

(pokud by nemoc tak dlouho trvala) by OSSZ začala vyplácet nemocenské.

_____

Jestli šlo o zrušení pracovního poměru ve zkušební době, měla byste mít nárok i na náhradu mzdy

za nemoc od zaměstnavatele. Kdyby byl pracovní poměr průkazně zrušen před začátkem nemoci,

bylo by to stejné jako v případě dohody (žádná náhrada mzdy, až od 15. dne nemoci nemocenské).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.