Rodičovské dávky pro Slovenku

Od: Datum: 01.01.16 18:35 odpovědí: 5 změna: 04.01.16 09:53

Ahoj,

mám přítelkyni ze Slovenska a plánujeme, že se odstěhuje ke mě do ČR, respektive neplánujeme neb už to nelze odkládat, prodala právě v SK garzonku. Napadlo mě, kdyby otěhotněla, jak to bude s mateřskou a rodičovským příspěvkem? Patrně by tady hledala nějakou dobu práci, moc nemocenského pojištění by tak asi zaplaceno neměla.. Jak postupovat efektivně, aby měla vůbec přítelkyně v ČR na nějaký příspěvek nárok..? A kdyby jako "cizinka" otěhotněla, měla by nárok na to, aby za ni v mateřství stát platil například zdravotní a/nebo sociální pojištění?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.16 23:24
Byla by asi oznacena jako zatez soc.systemu. Podle bodu by pak vyplynulo zda ma na davky narok.
Ohodnoceno: 0x

Od: markt
Datum: 02.01.16 11:57

Podle tohoto textu níže by asi měla nárok na rodičovský příspěvek..bez zohlednění jejich příjmů ze Slovenska..Pokud má někdo jiný názor, jsem jedno ucho :D

http://www.cicpraha.org/cs/so…abezpeceni-matek-cizinek.html

Datum: 02.01.16 12:43
(Chybne odeslano - prosim delete)

Datum: 02.01.16 12:44
Ani to nectu. Nedelam zateze pro SSP. Uz v 1. vete stoji: jste zamestnana? Tim se mysli u nas.
Ale vazne. Na to Vam odpovi pouze pouze vas pracovnik. Zbytek jsou dohady
doplněno 03.01.16 10:29: Postupovat efektivne myslite jak to zaonacit, aby ze socialniho systemu vymamila neopravnene davky? Predpokladam, ze na ne nema narok ani v SK.
Takze chcete navod jak podvadet? Vsechno mit zadarmo nebo podvodem nelze.

Od: markt
Datum: 04.01.16 09:53

Co to tu melete, nikdo nechce nic podvádět. Na rodičovský příspěvek má nárok, stačí mít v pořádku pobyt v ČR, což jako Slovenka (EU) nebude problém. Nic netřeba onačit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.