Prodej domácí pálenky - finanční souvislosti

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,

nevíte někdo, jak je to s prodejem domácí slivovice? Kolik se může prodat? Jak je to se ziskem - zdaňuje se až od nějaké částky?

7 odpovědí na otázku

2x

Bohužel slivovici a ani jiné výpalky prodávat nemůžete. Pokud tak učiníte, je to drahý sport. Jistě sledujete občasné aféry s prodejem nekolkovaného alkoholu. Celňákům je to úplně jedno. Pokuty ba i trestní oznámení není nic neobvyklého. Stačí závistlivý soused, nebo neopatrný kupec a je vymalováno. Znám to bohužel na vlastní kůži. Nakonec to dopadlo dobře, ale bylo to o fous.

No jo, ale tyto aféry jsou okolo černých pálenic bez evidence a poplatků a ve velkém množství. Nicméně na základě všech zdejších reakcí má pocit, že ty byla nějaká aprílová reportáž a já nepochopila aprílový žert.

No nic, díky všem za příspěvky.

Možná je to legrace, ale není. Jednoduchá situace - nechám si vypálit 30l pálenky, mám papír z pálenice, na ten papír prodám třeba 200l pálenky kterou si vypálím v černé pálenici. Tady jde v podstatě o legislativní a technický kolotoč hygienou počínaje a finančákama konče a nepředstavitelné martirium ohledně povolení na tuto činnost a prodej. Pro maloprodej je to nesmysl.

0x

Výrobce alkoholu je povinen na prodej určené alkoholické nápoje nad 0,5 l a 15% Alk.vybavit celním kolkem.Tedy také zdanit.Doma se může ovšem vyrábět pro vlastní spotřebu obvyklé množství.

JABRAKA

no myslím že to není může vyrábět pro vlastní spotřebu ale může si nechat vyrobit pro ...

tedy v pálenici kde mají celníci měřič pod plombou a po ukončení provozu někdy na jaře to zkontrolují a u malých pálenic myslím znemožní pálení až zase do další sezony.

Podle ustanovení § 4., odst.5, zákona č.61/1997 Sb. může osoba a osoby s ní tvořící společnou domácnost vypálit 30 litrů 100% alkoholu. Výše uvedené osoby nesmí tento alkohol dále prodávat.

Tedy obvyklé pálenky to dělá asi 60 litrů.

doplněno 03.09.09 18:38:

tedy žádné přebytky jako u jablek nebo brambor na alkohol neplatí.

Díky za upřesnění zákona. Samozřejmě se jedná o pálení v pěstitelské pálenici. Opravdu je tam psáno, že "(8) Ovocný destilát vyrobený pěstitelským pálením nesmí být předmětem prodeje." lekarnici.org/...

Takže všichni, kdo mají inzeráty na prodej slivovice, si vlastně koledují o průšvih. A že takové inzeráty vídám hodně často...

Ale stejně mi to nejde do hlavy. Opavdu jsem někde slyšela, že už se to smí, že byla změna zákona. (fakt mám pocit, že to asi loni říkali v televizi). Ale pokud si to nepotvrdím, tak průšvih riskovat nebudu...

Jenomže já na to nemám firmu ani žádnou licenci ani koncesi ani nic jiného. Mělo by se to uplatňovat na stejný způsob jako prodej zemědělských výpěstků a přebytků (do určitého zisku za rok se to nedává ani do daňového přiznání). Opravdu jsem někde v televizi slyšela, že je to naprosto legální. Ale neznám podrobnosti :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]