Úhrada vstupní lékařské prohlídky do práce

Od: Datum: 30.12.15 14:38 odpovědí: 2 změna: 30.12.15 14:57

Dobrý den,

nastupuji do svého prvního zaměstnání. Zaměstnavatel mne vybavil žádostí o provedení lékařské prohlídky. Závodní lékař není, byl jsem u svého praktického lékaře. Ten mi vystavil stvrzenku na přijatou částku. Je povinností zaměstnavatele mi tuto částku za vstupní lékařskou prohlídku proplatit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 14:54
avatar

Po zkušebce což je většinou po 3 měsících ti to proplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 14:57
avatar

Dobrý den. Viz. 373/2011 Sb. Zákon o specifických zdravotních službách

§ 59

2) Vstupní lékařskou prohlídku hradí osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel hradí vstupní lékařskou prohlídku, pokud uzavře s uchazečem o zaměstnání pracovněprávní nebo obdobný vztah, nestanoví-li jiný právní předpis jinak. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem nebo zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne jinak nebo stanoví-li právní předpis jinak.

Celé znění zde:http://www.podnikatel.cz/zako…ravotnich-sluzbach/uplne/#p59

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.