Kondoluje se i sve rodine?

Od: Datum: 30.12.15 14:22 odpovědí: 7 změna: 31.12.15 00:57
Dobry den zemrel mi dedecek. Budu projevovat soustrast pred kostelem nebo po pohrbu i svemu otci nebo babicce popr.tetam aj. Nebo se to mezi rodinou nedela? Uvidim vsechny az na pohrbu. Jak to je prosim?
A opacne- co se odpovida na projeveni soustrasti potom co jsou vsichni v rade a lide kondoluji rodine?
Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 14:37
U nas se kondolovalo mezi nejblizsimi rodinnymi pribuznymi. Odpoved je vetsinou dekuji ci alespo pokynuti hlavou.
Uprimnou soustrast a pevne nervy, pohrby nejsou jednoducha psychicka zalezitost.
Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 30.12.15 15:11
Zdravím.
V prvé řadě Vám tímto projevuji upřímnou soustrast.
----
K Vašemu dotazu : Mezi příbuznými se nekondoluje !
----
Na vyjádření soustrasti se děkuje.
Pokud někdo není schopen mluvit,což se běžně stává,tak pouze kyne hlavou.

Datum: 30.12.15 16:59

Vyjádření společného žalu mezi přímými pozůstalými není kondolence, ale vzájemná podpora a je jen na vás jakou formou ji provedete.

Přijměte ode mne upřímnou soustrast. Alena Hrdá

Ohodnoceno: 1x

Od: miskz
Datum: 30.12.15 21:25
Dekuji vsem. Ted jen to psych. zvladnout.jsem totiz moc emoční. Jen treba pri vetsi hadce s partnerem se mi dela spatne. V praci z nervu taky.. Snad to ustojim. Jednou jsem se proto pohrbu vyhnula ale pak jsem toho litovala ze jsem se nerozloucila.
Od: twtc
Datum: 30.12.15 23:46

U nás to chodí tak, že celá rodina stojí v řadě (tak, jak se zvednou ze sedadel v první řadě) a ostatní je popořadě obejdou a popřejí soustrast. Vy jste rodina, budete tedy stát v řadě spolu s ostatními členy rodiny a ostatní se u vás vystřídají a popřejí. Ale třeba se všude takovýhle způsob nepraktikuje.

Datum: 31.12.15 00:57

tvc promiňte, ale soustrast se nepřeje, nýbrž projevuje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.12.15 23:59

Jelikož jste "nejbližší rodina" tak budou ostatní "přát" vám, tedy vy budete stát a ostatní k vám přijdou, podají ruku a "popřejí" vám upřímnou soustrast stačí je říct tiše děkuji nebo kývnout hlavou na znamení souhlasu. Jestli jste se stýkali (předpokládám že s dědečkem ano) tak babičce ani tatínkovi upřímnou soustrast přát nemusíte jelikož jste na tom tak nějak truchlíte společně. S ostatními se uvidíte nejspíše až na pohřbu případně před ním po cestě na něm, tam se většinou jen prohodí něco ve stylu "je to smůla, ale je to tak, byl fajn a co se dá dělat" a po obřadu na takové té oslavě kde se žal zají a všichni si popovídají jak byl hodný a skvělý a co se zažilo .. tam už se většinou přiliš netruchlí, radost ze setkání s dalekou rodinou kterou často nevidíme a veselé historky z dob které zavál čas přetlačí žal ... smrt je vždy "blbá" musíme být ovšem realisti a raději než truchlit nad smrtí, tak vzpomínat na veselé momenty co jsme spolu zažily.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.